Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Czy udało się wam przekonać kogoś do przeczytania WP,Hobbita (Strona 4 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy udało się wam namówić kogoś do przeczytania WP, Hobiita ilub innego dzieła Tolkiena
tak
75%
 75%  [ 109 ]
nie
12%
 12%  [ 18 ]
jeszcze nikogo nie namawiałem (am)
12%
 12%  [ 18 ]
Oddano głosów : 145

Autor Wiadomość
Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 11-03-2004 01:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj, tak! Swoją psiapsiółkę przekonałam do przeczytania WP, chociaż nie słowem, a raczej postawą. Pięć lat codziennego przebywania w towarzystwie tolkienomaniaczki swoje robi Złośliwy uśmiech. W końcu ciekawość przemogła i dziewczę postanowiło na własnej skórze przekonać się, "co ona w tym widzi". Przeczytała - zrozumiała Idea. Co prawda wielkiej fanki Tolkiena z niej nie będzie (nie chce się jej zanadto zagłębiać w świat Śródziemia - leniuszek Ble Ble ;D), ale można jej przypadek zaliczyć "in plus".
Drugą znajomą namówiłam za to do przeczytania "Silmarillionu". Miała ona już za sobą lekturę "Władcy" i "Hobbita" i była po uszy zakochana we wszystkim, co "śródziemne". Niestety, jakieś indywiduum Ork naopowiadało jej, jaka to z "Silma" cegła, że nie do przebrnięcia, że nudne, że drętwe, że... A, nie będę już tych herezji powtarzać zaraz wybuchnę, sami się domyślacie. Niestety, indywiduum było bardzo przekonujące i bidulka uznała, że jak się weźmie za lekturę, to jej piękne wyobrażenie tolkienowskiego świata legnie w gruzach Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!. Oj, miałam trochę roboty z "odkręceniem" tych wierutnych potwarzy, ale udało się brawo! Teraz znajoma jest na etapie "euforii postsilmarillionowej" kompletny szok! zemdlałem z wrażenia , a ja cichutko szykuję grunt pod "Niedokończone Opowieści".
Powrót do góry

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 11-03-2004 08:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hihi...
A mnie się udało kolege z młodszych klas przeciągną na naszą (tolkienowską) stronę. I to z jakim rezultatem! Chłopak jest w połowie Hobbita, a już się bierze za nauke sindarina! Ale nie ma się co martwić Z przymrużeniem oka nie zniechęci się tak szybko. Żebyście widzieli jego minę (pełną niepochamowaniej radości Elfik ) kiedy dostał kilka pierwszych lekcji. Taki na niego wpływ to wywarło, że aż teraz go w szkole nie ma (chyba zachorował biedaczek Język )

Riand
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 62

Wysłany: 04-12-2004 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja do nigdy nikogo nie przekonywałem do przeczytania Hobbita. Powód? Otóż jest to dla mnie książka w pewnym sensie mistyczna...jak ktoś ją przeczyta to niech to będzie jego własny zapał i chęci-wtedy lepiej ją przeżyje.
Powrót do góry

Aldarien
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 13-12-2004 13:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja również nikogo nie namawiałam ani do przeczytania "Hobbita", ani do żadnej innej powieści Tolkiena Język. Powód jest prosty - wiem, że i tak by się nikt nie przekonał (na każdym prawie kroku widać to podejście moich znajomych do fantasy, więc od razu mnie to zniechęca )... Taka jedna koleżanka co prawda stwierdziła niedawno, że kiedyś próbowała przeczytać WP, ale szybko jej się to znudziło (podobno nie dociągnęła nawet do końca pierwszego rozdziału Nic nowego ...).
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła...
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 13-12-2004 17:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie namawiam. Ale... Zameczam znajomych opowiesciami z Silmarillionu, ciekawostkami, grafikami, muzyka - jesli chca o tym sluchac, albo np. nie wiedza o co biega w 'Time Stand Still' Blind Guardian a lubia ten kawalek. Pserwa Nic na sile, ale zawsze costam przemyce, tego sie nie da uniknac w obecnym stanie mojego umyslu Elfik

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Tindomerel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 13-03-2005 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się udało namówić koleżankę, choć dużo nie zrobiłam Elfik. Jedynie opowiedziałam jej pare razy o stworzeniu Ardy i o podróży Drużyny Pierścienia Język. Zdołałam jeszcze swoim gadaniem skusić na obejrzeniu filmu jedną dziewczynę... jednk nie ma zamiaru przeczytać książki, ale ma obsesję na punkcie dzieła Jacksona Skrzywienie. W ogóle w klasie (może i w szkole?) jestem znana ze swojej pasji; wszyscy mnie kojarzą z WP, np. gdy graliśmy w skojarzenia, to kiedy padło moje imię od razu padła odpowiedź "Władca Pierścieni", a gdy mówię "yess" to już wszyscy wiedzą, co powiem i dokańczają "myy preciousss" Jestem rozwalony.
Jeszcze dodam, że dzięki temu, że zabrałam moich rodziców na wykład "Mistyka u Tolkiena", moja mama przekonała się do WP (wcześniej myślała, że to zwykła bajeczka bez wartości Nic nowego ) i jak się postaram, to być może twórczość Tolkien ją zainteresuje Uśmiech.
Powodzenia i wytrwałości życzę wszystkim Z przymrużeniem oka.

- Ostatnie legendy Śródziemia za rozsądną cenę
Powrót do góry

luthien_
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 17-03-2005 19:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

do twórczości Tolkiena zdołałam przekonać mojego brata- było ciężko bo jest strasznie zacięty. Najpierw patrzał na mnie jak na idiotkę, gdy siadałam gdzieś z "Hobbitem" a później z WP, lub też zadawał głupie pytania w stylu " TO kim był te Frodo Baginis?? " Pserwa Teraz jest wielkim tolkienistą, chociaż niepokoi mnie jego podejście do innych książek fantasy. Gdy powiem coś w stylu "Sapkowski jest świetny" wyzywa mnie od heretyczek, gdy mowa jest o jakimkolwiek innym pisarzu, on wygłasza przemówienia pt "Tylko Tolkien i nikt więcej". Czyżbym stworzyła potwora ????

ELERES
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 28-03-2005 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nikogo nie przekonalam, bo poprostu w moim otoczeniu jest za malo osob, ktore lubią rzeczy inne niz przyziemne, fanatstyczne, niezwykle... Mam tylko 2 kolezanki, ktore razem ze mna intereuja sie swiatem Tolkiena oraz innymi ksiazkami fantasy,... Probowalam namowic jedna kolezanka, ale stwierdzila, ze Wp to beznadzieja i kompletne dno... Natomiast moje siostry, poprostu sie tym wogole nie interesuja.. Nawet nie wiedza jak wyglada elf... No coz, trudno........ Nie Nie

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Czy udało się wam przekonać kogoś do przeczytania WP,Hobbita (Strona 4 z 10)

Skocz do: