Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: muzyka a fantasy (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 20-01-2002 22:57    Temat wpisu: muzyka a fantasy Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy nie zauważyliście, że większość miłośników fantasy (w tym i tolkienistów) jest zarazem fanami metalu? Bo mnie się to rzuciło w oczy... A Wam?

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 20-01-2002 23:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie jestem fanem metalu (troche posłuchać można, jakieś 5 sekund Z przymrużeniem oka ), ani żaden z moich znajomych czytających Tolkiena nie jest fanem metalu. Więc Może nie koniecznie?

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

meledhel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 21-01-2002 00:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja również słucham czasem metalu (troszkę dłużej niż 5 sekund Uśmiech ) ale nie jestem jego fanem. Zdecydowana większość moich znajomych, miłośników fantasy, też nimi nie są....
Aha. I mam nadzieję, że realcja odwrotna też nie jest prawdziwa, tzn. taka, że większość miłośników metalu jest miłośnikami fantasy.... Język
BTW. I wcale nie uważam, że Blind Guardian (a bardzo go lubię) byłby najlepszym twórcą muzyki do "Władcy Pierścieni"
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 21-01-2002 01:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

z moich obserwacji wynika, że osoby lubiące fantasy rzadko są fanami metalu ale bardzo często są przychylni temu rodzajowi muzyki, mieli z nim kontakt i nie uważają go za "satanowski siet" Z przymrużeniem oka tylko za fajną muzykę do budowania atmosfery np. w czasie czytania Conana Jestem za Uśmiech , sesji RPG czy M&M.

Który miłośnik fantasy nie wyobraża sobie, że sam uczestniczy w tych wszystkich przygodach i bitwach, że jeździ konno okuty w starożytną zbroję z wojennymi tatuażami na twarzy a wszyscy usuwają mu się z drogi. Pędzi na rumaku gdy wokół słychać tylko szczęk mieczy, krzyki zabijanych, tratowanych przez konie Uśmiech Jestem rozwalony

Chyba to jest jednym z głównych powodów (i pewnie podobnymi pobudkami kierują się inni "cierpiący" Z przymrużeniem oka metal) że mam 5 płyt ManOwar. Ich muzyka bitewna jest da bezd!!!

Ale mimo, że mam kilka kaset kapeli heavy metalowych fanem metalu zdecydowanie nie jestem ani żaden z moich fumfli.

Na codzień słucham NWA,M.O.P,Spooks,Kaliber44,Paktofonika,Post Regiment,Kult,Kazik,Rage Against The Machine,Downset,Dog Eat Dog i innych hip hopowych oraz hardcore'owych kapeli (ale ostatnio przeważnie HipHop)

Nie mogę się powstrzymać,aaaaa oops, zawstydzenie Polecam wam Post Regiment (hardcore) super zespół, wokalistka oprócz super głosu pisze świetne teksty np.
piosenka "Kolory"
"Przypadkowi przechodnie potrącają mnie w biegu
Idę z nikąd do nikąd - zaglądają mi w twarz
Tylko zmieniają się kolory - zielony, żółty i czerwony
Coś, czego nigdy nie było, jest jeszcze raz

Podnoszę się i znowu upadam
Nie pytaj mnie kim będę zaraz

Nie znam tutaj nikogo, lecz nienawidzą mnie
Idę znikąd do nikąd wszystkiego boję się
Tylko zmieniają się kolory - zielony, żółty i czerwony
Ktoś kogo nigdy nie było zostawił mnie."

piosenka "Znaczy wiesz"
"Już zdeptany w ciasnym kręgu nasz czas
To wszystko chyba znasz
Gdy nie można stłumić łez, gdy nie można
Wtedy wiesz, że coś zatrzymuje cię

Wszystko nie tak - to wszystko co cię spala
Wczoraj jeszcze była, a dziś umiera wiara
W coś, co jeszcze jakąś wartość ma

Nim padniemy twarzą w błoto
Nim nas zostawią samych nocą
Będę jeszcze wierzyć, że ciągle jesteś obok mnie
I to pozwala dalej iść

Wszystko nie tak - to wszystko co cię spala
Wczoraj jeszcze była, a dziś umiera wiara
W coś, co jeszcze jakąś wartość ma

Deszcz rozmywa nasze słowa, czy coś można uratować
Gdy dopadną cię pod murem, kiedy potną twoją skórę
To nic, ty musisz dalej iść"

to wszystko Szok

nie marnujcie na mnie Fireballi Nie Nie bo i tak mam pole siłowe Mam coś dla ciebie Super śmiech

Monisia

Wysłany: 21-01-2002 12:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku, a czemu ktos miałby Cie kcieć potraktować fajerbolem?

Napisałam ten topic z dwóch powodów:
Po pierwsze, rzeczywiście większość tolkienistow i fantastów, których znam slucha metalu. Może to przypadek. Mnie się jednak wydaje, że coś w tym jest. Bo ja naprzykład nie wyobrażam sobie czytania WP przy piosenkach Backstreet Boys lub Britney Spears.... ani też przy hip-hopie i innych takich...
Po drugie, forum nam straaasznie ucichło i pomyślałam sobie, że warto by rozkręcić jakąś dyskusję. Czas pokaże, czy mi się udało. Elfik

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 21-01-2002 12:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moze i nie wszyscy fani Tolkiena sluchaja metalu jednak wydaje mi sie ze calkiem spora ich czesc w Polsce to robi. Z reszta wiele kapel metalowych inspiruje sie tworczoscia Tolkiena. Podam jako przyklady tylko BURZUM i THE SUMMONING (juz nie wspominam o BG). Oczywiscie jak dotychczasowe wypowiedzi wskazuja ksiazki Mistrza moga czytac rowniez fani britney spears (skoro WP czytaja fani harry pottera, to czemu WP nie mogli czytac sluchacze britney spears ?? ;)

Monisia

Wysłany: 21-01-2002 12:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie o to mi chodziło. Wyobraź sobie na przykład sytuację taką, że siedzisz nad Bitwą na polach Pellennoru, nie ochłonąłeś jeszcze po śmierci Theodena, a tu już pochłania Cię walka Eowiny z Nazgulem... I nagle z radia zaczynają płynąc słowa "Hit me, baby, one more time...". Albo "the battery is low.. I will be late, honey"... Jestem rozwalony

meledhel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 21-01-2002 13:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

Po pierwsze, rzeczywiście większość tolkienistow i fantastów, których znam slucha metalu.

A to dlatego, że po prostu obracasz się wśród takich znajomych.
Czytając WP, oprócz BG czy Summoningu, lubię sobie posłuchać Enyi, Clannadu, innego folka celtyckiego, a bardzo często "Draculę" Killara (rewelka!)
BTW. Wyobraźcie sobie taka scenkę, kiedy to król Nazguli, po ciosie otrzymanym od Eowiny, spiewa "HIT me baby one more time"!!! Super śmiech Istny Monthy Python albo Mel Brooks... Diabelski uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: muzyka a fantasy (Strona 1 z 3)

Skocz do: