Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: The Lord of the Rings: The War of the Ring (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 19-08-2003 18:19    Temat wpisu: The Lord of the Rings: The War of the Ring Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiosną A.D. 2004 ma ukazać się gra strategiczna pt.: "Wojna o Pierścień". Bedzie to klasyczny RTS z dwoma stronami konfliktu: sprzymierzone siły ludzi, elfów i krasnoludów vs. armie Saurona.

Interface oraz sposób prowadzenia rozgrywki do złudzenia będą przypominały Warcraft III. Prawdopodobnie pojawią się tam bohaterowie awansujący na nowe poziomy doświadczenia.

Kampania "jasnej strony" polegać będzie głównie na zadaniach typu: "znajdź przedmiot / dojdź do wskazanego punktu / zabij jakąś postać". tymczasem podczas gry "ciemnymi:" chodzić będzie o zalanie całego Śródziemia orczymi hordami.

Gra będzie przeznaczona raczej dla fanów Tolkiena niż dla zaawansowanych strategów, ale na wyższych poziomach trudności może okazać się prawdziwym wyzwaniem nawet dla bardziej doświadczonych graczy.

Wszystkie powyższe informacje pochodzą z internetu i prasy komputerowej.

Jak dla mnie brzmi smakowicie. Zwłaszcza, że lubię strategie... Elfik
jak ktoś posiada jakieś inne wiadomości - prosiłbym o umieszczanie ich tutaj.

Pozdrawiam Super śmiech

Ostatnio zmieniony przez Nenya dnia 30-10-2003 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 28-10-2003 11:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nikt nie odpowiedział, ale ja mam parę wiadomości, bo od tamtego czasu wiele już wiadomo.

1. Bohaterowie
Ujawniono po pięciu bohaterów dla każdej ze stron. Będą to:

Dla Wolnych Ludów:
Frodo Baggins - zwiadowca i Powiernik Pierścienia
Aragorn - bohater walczący w zwarciu
Gandalf - potężny wojownik(!) oraz mag
Gimli - ciężkozbrojna jednostka oblężnicza Elfik
Legolas - bohater atakujący wrogów na odległość

Dla Sił Saurona:
Gollum - zwiadowca
Saleme - łowczyni z Haradu, będzie rzucała jakimiś ostrzami i grała rolę uzdrowiciela (hmmm...)
Władca Nazgûli - wojownik przerażający przeciwników
Saruman - stary dziadyga będzie umiał przeciągać wrogów na swoją stronę Spox
Grishnákh - zwiadowca

2. Jednostki
Tutaj nie będę się rozpisywał, podam tylko kogo będzie można rzucić do boju Uśmiech

Wolne Ludy
Do dyspozycji otrzymamy gondorskich mieczników, którzy będą podstawową jednostką walczącą w zwarciu. Tuż za nimi będą stali krasnoludzcy miotacze siekier (jednostki o zasięgu zbliżonym do Huntress u Nocnych Elfów w Warcrafcie III).
Rolę kawalerii odgrywać będą jeźdźcy Rohanu. Daleko w tyle ustawimy elfickich łuczników, by razili przeciwników swymi strzałami.
Będziemy mieli też dostęp do Beorningów, którzy będą się mogli zamieniać w niedźwiedzie (coś a`la druidzi szponów u elfów w Warcrafcie III).
Kolejną ciekawą jednostką będzie Dwarven Shieldbreaker, czyli bardzo ciężko uzbrojony krasnal, który będzie miał za zadanie wręcz miażdżyć wrogów. Jego ciosy będą w stanie przebijać najtwardsze pancerze.
Inną ciekawostką będą Rangers, czyli coś na kształt Strażników (zwiadowcy, tropiciele, nieźle walczą).
Z elfickich jednostek mamy jeszcze Elven Guide, czyli elfa z Lothlórien, który będzie się specjalizował w ochronie własnych oddziałów i niszczeniu magii przeciwnika.
Na koniec zostawiłem sobie... huornów!!! Kochane drzewka będą specjalnym oddziałem do niszczenia struktur przeciwnika.
Oczywiście będziemy mieli też robotników (workers) do stawiania budynków, naprawiania ich i zbierania surowców.

Siły Saurona
Potęgę Mordoru będą budować Goblińscy Robotnicy.
Podstawową jednostką będzie Orc Shlasher, czyli wojownik. Zamiast kawalerii zobaczymy jeźdźców wargów, a potężnym, ciężkozbrojnym oddziałem będzie oczywiście Troll Bonecleaver (jupi!).
Odmianą Trolli będą Stonehurlers, czyli oddziały rzucające w wojska Przymierza głazami.
Do szybkich uderzeń wykorzystamy goblińskich oszczepników, którzy choć słabi, będą bardzo szybcy i tani w produkcji.
Aby nasze jednostki były lepsze w boju wyszkolimy Nadzorców Niewolników, którzy będą je smagać biczami, by zadawały większe obrażenia.
Jeśli chodzi o jednostki dystansowe, to na pewno przydadzą się Orc Bowmen, czyli nieźli łucznicy (jednak nie dowrównywujący swym elfickim kolegom po fachu).
Paraliżować jadem będą... uwaga, uwaga... dzieci Sheloby, czyli Giant Spiders!!! Tymczasem zwiadowcami będą dobrze nam znane Upiory (te z kurhanów).
Haradrim Raider to jednostka kamuflująca się i atakująca z ukrycia. Oprócz niego będziemy mogli dysponować Nazgûlami - będą to bardzo szybkie jednostki dysponujące zdolnością Ostrze Morgulu (chyba każdy wie, co to znaczy...). Ciekawe tylko, czy ich liczba będzie ograniczona do 8... (dziewiąty jest bohaterem).
Ruchliwą jednostką walczącą na dystans (zdecydowanie lepszą od orkowego Bowmana) będzie Uruk-hai.

3. Budynki
Tu naprawdę niewiele można powiedzieć, bo w sumie niewiele wiadomo. O architekturzenie będę się rozpisywał Śmiech , powiem tylko, że u Wolnych Ludów napotkamy wieże strażnicze, krasnoludzkie kuźnie czy elfickie domki, a u Sił Saurona coś na kształt twierdz, obozów itp.

4. Komentarz
Nio, zapowiada się smakowicie Elfik (tak, wiem, już to mówiłem...). Dorzucam jeszcze pare rysunków jednostek i bohaterów. To tak na osłodę Śmiech

PS: Armia Saurona będzie musiała najpierw "splugawić" ziemię, by na niej coś zbudować. Widać inspirację nieumarłymi z Warcrafta...
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 31-10-2003 09:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dorwałem demo!!! Elfik Love Super śmiech Pserwa Rządzę

Tak, tak - to nie żart. Demko ściągnąłem z www.warofthering.com .

To może krótka recenzja Uśmiech

W demie mamy możliwość rozegrania dwóch krótkich misji. Pierwsza z nich polega na poszukiwaniu Golluma w Mrocznej Puszczy. Kierujemy tam Legolasem i oddziałem elfickich łuczników. Zadanie proste, krótkie i... nudne... Nic nowego

Druga z kolei misja polega na wybudowaniu bazy wśród Żelaznych Wzgórz i odnalezieniu starej broni krasnoludów. mamy tam do dyspozycji Gimlego wraz z kilkoma Dwarvish Axethrowers. Później dostajemy także do dyspozycji Shieldbreakerów.

Grafika... no cóż, przypomina to bardzo Battle Realms. Jest dosyć ładna, choć miejscami kanciasta. Wyboru misji dokonujemy na bardzo ładnej mapie Śródziemia, troszkę moim zdaniem "poprzesuwanej", ale ładnej.

Odgłosy z pola bitwy są bardzo dobre. Gdy klikamy na elfa, słyszymy "Mae govannen", a krasnoludy w czasie walki drą się swymi khuzdulskimi okrzykami. Miodzio Elfik

Szkoda jednak, że demko jest takie krótkie...

Na obecnym etapie gra prezentuje się dobrze. Mam nadzieję, że poprawione zostanie kilka małych bugów i będzie w co grac Śmiech

PS: Pełna wersja tej gry ukaże się w naszym kraju w pełni spolszczona i będzie kosztować najprawdopodobniej 139,90 zł. Trochę drogo... Ale może będzie warto...
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 25-01-2004 10:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gra miała już premierę światową (w listopadzie) oraz krajową (w styczniu Nic nowego). OCeny są takie sobie... wg www.gamerankings.com średnia ocen z prasy i internetu to 69.0%, co jest notą dobrą, lecz nie najlepszą...

Chyba sobie jednak ją podaruję, bo kosztuja aż 139,90. Lepiej jednak IMHO poczekać na najnowsze gazetki komputerowe, w których będzie co-nieco o niej. Zobaczymy też, jak przyjęła się w kraju.
Powrót do góry

Isil-Galdur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 25-01-2004 11:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam już pełną spolszczoną wersję i cóż mogę rzec Skrzywienie Rozwalił mnie początek, wiersz o pierścieniach czytany przez kobiałke w tłumaczeniu niewiadomo kogo. Normalnie koszmar, ale dalej już było ciut lepiej bo gra od strony wizualnej i dzwiękowej stoi na odpowiednim poziomie. Gadki bochaterów też są śmieszne nie mówiąc już o ich wyglądzie który jest dość oryginalny. Same misje są ciekawe i dobrze przemyślane, dają dobrąporcje strategi. Co do rozbudowania to mogło by być lepiej, można było dać większe drzewko technologiczne. Ale co tam i tak warto zagrać bo niestety nie mamy dużego wyboru (strategie) co do produkcji osadzonych w realiach WP.
Powrót do góry

pablo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 53

Wysłany: 26-01-2006 12:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po ukazaniu się LOTR: BFME ta gra już odpada, ale od czasu do czasu miło jest do niej jeszcze zasiąść. Co prawda moga śmieszyć Rohirrimowie mający na wyposażeniu tylko morgensterny, Gondorczycy w skrzydlatych hełmach czy też komentarze do gry, ale moim zdaniem bohaterowie zostali zrobieni dość dobrze, a także jest możliwość zdobycia Dol Guldur, czego w BFME nie ma Z przymrużeniem oka

Belethrond
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 19-03-2006 16:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja powiem więcej: podoba mi się toto bardziej od BFME
Postacie ( zwłaszcza Legolas) mają oryginalny wygląd,
nie stylizują się na filmowy pierwowzór ( bo i nie mogą Nie Nie Język )
Muzyka wg. mnie jest lepsza niż w BFME ( bo ile można słuchać tych samych utworów z filmu)
No i Barlog jest IMO lepszy niż w BFME Uśmiech
Ale edytor toto ma skopany Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: The Lord of the Rings: The War of the Ring (Strona 1 z 1)

Skocz do: