Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Zielone ludziki (nie czytaj 'marsjanie', ale 'nowi') (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Manveru3
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 04-08-2003 19:43    Temat wpisu: Zielone ludziki (nie czytaj 'marsjanie', ale 'nowi') Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czytająć "refleksje nt czatownika" i log'a z Wiją w roli głównej, posty o tzw 'onetowcach', kanale irc, aż się prosi tutaj o rozwiązanie, które znam z forum warezowych, czyli podział na sekcje Newbie i Full Access.
Na początku nowi mieli by tylko dostęp do sekcji dla nowicjuszy, gdzie mogliby się wykazać nie tyle co wiedzą w temacie, ale głównie zainteresowaniem tematem, chęcia pogłębiania wiedzy i udzielania się, po czym Wielka Rada przyznawała by pełny dostęp do forum.
To samo tyczy się czatownika. Mało kumata dziewczynka i z rozmowy sądząc, wynika to raczej w mojej skromnej ocenie z winy rodziców (patrz. 'mama mi nie pozwala iść') i raczej z biednej rodziny (patrz. 'nie mam na bilet'), chce się dowiedzieć co to jest 'ten tolkien', bo słyszała, że warto przeczytać, zostaje na czatowniku potraktowana ... nie będę powielał tamtego wątku Z przymrużeniem oka , a mogłaby poprostu wejść na czat dla zielonych, bo wstęp do głównego czata byłby tylko dla 'zasłużonych'.

Co Wy na to? Uśmiech

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 04-08-2003 20:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... Ja jestem przeciw - bo będzie to podział na "równych i równiejszych" - zainteresowanie tematem i tak jest sprawdzane przez Adminów przy selekcji wpisów - dzięki temu forum trzyma wysoki poziom. Ogólnie nie podoba mi się pomysł 'oceniania' kogoś i 'dopuszczania' do grona wtajemniczonych Oh nie! - jesteśmy po prostu grupą ludzi którzy lubią rozmawiać o Tolkienie i zanają sie lepiej albo słabiej - i nie róbmy z siebie jakiejś loży masońskiej Język Oczko i wielkiego halo Tiaaaa

Chociaż pomysł podoba mi sie od strony np. pokazania 'nowym' o co chodzi w niektorych zwrotach, ktore na forum weszły już do języka potocznego np. 'zapasy w kisielu' Język Moze moznaby zrobić np. temat ze słowniczkiem zwrotów forumowych Elfik

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 04-08-2003 20:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem również przeciwna. Mam dosyć podziałów. Użytkownicy Forum i tak podlegają ocenom - nie tylko Adminów ale także pozostałych uczestników - Forum i Czatownika.
A poza tym każdy ma prawo wejść na czatownika albo zarejestrować się na Forum i być pełnoprawnym jego członkiem.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Manveru3
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 04-08-2003 20:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba źle mnie zrozumiałyście, chodziło mi o uniknięcie sytuacji zniechęcania nowo przybyłych i o rozwój forum we właściwym kierunku i współprace, a nie podział na lepszych i gorszych. Wg mnie w ten sposób każdy mógły załapać o co tutaj chodzi. Gdzie indziej to się sprawdza, ale niech Wam będzie Uśmiech W końcu to ja tu nowy jestem Z przymrużeniem oka

Ancestor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 136

Wysłany: 04-08-2003 23:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moje zdanie zależy od tego, do której grupy bym się załapał Język

Na serio jednak jestem zdecydowanie przeciw. Zaczynając od końca - jeżeli chodzi o Czatownik to nie ma taki podział sensu, bo kto bywa ten wie, że gadamy tam zwykle o wszystkim z wyjątkiem Tolkiena Pserwa Jestem rozwalony Mam coś dla ciebie

Zaś co do Forum, to faktycznie zdarza się, że przychodzi newby, dopisuje się do kilku(-nastu, -dziesięciu Nic nowego ) topicow jednozdaniowymi postami, które są poźniej kasowane przez elfy (z dziką rozkoszą jak się domyślam Jestem rozwalony ). A gościu nawet jeśli nie dostanie bana, to i tak się zraża. Tak było jest i będzie, ale podział nie jest zbyt fortunnym rozwiązaniem. Nie Nie
Cytat:

Chyba źle mnie zrozumiałyście, chodziło mi o uniknięcie sytuacji zniechęcania nowo przybyłych i o rozwój forum we właściwym kierunku i współprace, a nie podział na lepszych i gorszych.

Wg mnie bez względu na intencje, taki apartheid Oczko zraziłby nowych użytkowników. Nie bardzo rozumiem na czym taki podział miałby polegać? Że "nowi" nie mogliby pisać w niektórych topicach? Zdziwienie Albo że powstałyby dwa oddzielne fora? Jestem przeciw
Naturalna selekcja i tak sama się odbywa, a każdy uczestniczy w życiu forum na miarę swoich chęci i możliwości. Jak to powiedział Churchil:"Demokracja jest najgorszym z ustrojów, ale lepszego nie wymyślono" Jestem za Z przymrużeniem oka

Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 04-08-2003 23:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

hmmm...ja też sie tu ciagle czuje nowa, ale jedno muszę powiedzieć - jak ktoś chce być na forum to się nie zniechęci tylko dlatego, ze nie wszystko wie... w końcu tu się czyta i pyta aby wiedzieć, a jak wie tio odpisuje... Nie raz mi szczęka opadła i się mocno obiła o podłogę Język z wrażenia Super śmiech (chodzi mi o wysoki poziom postów), pewnie nie raz palnełam głupotkę Jestem rozwalony a z początku siedziałam na czacie i... Zdziwienie bo pojecia niemiałam co pisać... wiec posłuch..ee..podczytywałam bezczelnie Jestem rozwalony .Nowych tio bym odesłała do obowiazkowego przeczytania tematów "zabanowani" Jestem rozwalony i zaraz potem miniFAQ Język (to powoduje, że się człowiek,półelf,elf,hobbit,troll czy inne dziwne stworzenie parę razy zastanowi zanim cos napisze i narazi się na Jestem przeciw ). Potem bym wysłała takiego żółtodzioba pod rozbrykanego kucyka do knajpy - obowiazkowo całe dziewięćdziesiąt parę stron Język .Tam można wszystkich poznać (wiem co piszę, serio!!!! Super śmiech ) i już nawet na czacie człowiek,półelf itd. wie czego po kim sie spodziewać...
Doooobra.. żartuję.. Opisałam tylko jak tio było ze mna na samiuteńkim początku. I jestem przeciwna dokładaniu Adminom roboty-i tak mają dość ( Śmiech tio był wyrafinowany podliz - taaak Język). Gdyby nie aż taki wysoki poziom od początku tio właśnie bym się zniecheciła. A tak ciagle czytam i czytam, podziwiam za wiedzę, za poczucie humoru, za klimat jaki tu jest... Jak można nowych nie dopuścić do tego od razu????

pozdrawiam
nowa juz troche stara Fal Język

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

brak62
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 186

Wysłany: 05-08-2003 10:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie wiem, czy to dobry temat, ale na forum (widziałem) są możliwości podziałów na grupy. Oczywiście na razie korzystają z tego tylko moderatorzy, ale fajnie by było, aby każda grupa miała swojego przywódcę-moderatora i ludzi takich zwykłych. Np. można by się było dzielić ze względu na rasę. I tak Nifrodel dostała by grupę forumowych elfów, Adan ludzi, Tom Goold hobbitów, ktoś inny krasnoludów...
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 05-08-2003 18:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A Villentretenmerth smoków i smoczków Pserwa
Nagrabił sobie - niech ma Jestem rozwalony (Nifrodel wie, czym sobie nagrabił, czasami kogoś mysza zbyt świerzbi Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! )
A tak serio - precz z podziałami. Ci, którym "zbyt mało zależy" odpadną sami albo dostaną zasłużonego "banana" Uśmiech Saurona ;D
Przydałaby się jakaś ikonka z bananem; pod hasłem "uważaj stary, bo niedługo dostaniesz..." Język

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Zielone ludziki (nie czytaj 'marsjanie', ale 'nowi') (Strona 1 z 2)

Skocz do: