Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Działy na forum (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 14-06-2003 13:29    Temat wpisu: Działy na forum Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam dwie propozycje, niby drobiazgi, ale...

1) Proponuję zmienić nazwę "Karcianki tolkienowskie i inne gry" (z której btw wynika, że "inne gry" tolkienowskie nie są) na krótkie "Gry". Zauważcie, że tylko 17/41 (jeśli dobrze policzyłem) tematów dotyczy karcianek, pozostałe są o grach komputerowych i RPG.

2) Proponuję zmienić nazwę "Film" na "Filmy", jako że filmów o Śródziemiu mamy już pięć, a w produkcji są dwa kolejne. Opis tego działu powinien IMHO brzmieć "Dyskusje na temat filmów inspirowanych twórzością J.R.R. Tolkiena." ze względu na Ancanar, który nie jest ekranizacją, ale filmem "inspired by".
Powrót do góry

Tom Goold

Wpisy: 291

Wysłany: 14-06-2003 13:51    Temat wpisu: Re: Działy na forum Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
2) Proponuję zmienić nazwę "Film" na "Filmy", jako że filmów o Śródziemiu mamy już pięć, a w produkcji są dwa kolejne. Opis tego działu powinien IMHO brzmieć "Dyskusje na temat filmów inspirowanych twórzością J.R.R. Tolkiena." ze względu na Ancanar, który nie jest ekranizacją, ale filmem "inspired by".

Zostanie "Film" ponieważ nazwa działu nie odnosi się do konkretnego filmu, ale filmu rozumianego jako twórczość.

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 14-06-2003 14:34    Temat wpisu: Re: Działy na forum Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tom Goold napisał(a):
Zostanie "Film" ponieważ nazwa działu nie odnosi się do konkretnego filmu, ale filmu rozumianego jako twórczość.

Po mojemu to "Kinematografia" ale się nie upieram Uśmiech
Powrót do góry

Ancestor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 136

Wysłany: 14-07-2003 12:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dawno temu Helevorn napisał(a):

Aha i mam przy okazji jeszcze jedna propozycje. Mysle ze nazwe
podforum "Muzyka" mozna by zmienic na "Sztuka" zeby mozna tez
tam umieszczac wpisy o obrazach czy rzezbach powstalych z inspiracji
ksiazek Tolkiena.

Według mnie to b. dobry pomysł! Uśmiech Można by w takim dziale porozmawiać również o ulubionych ilustratorach itp. Oczywiście, że takie tematy równie dobrze mogą być w "Ogólnej dyskusji" czy nawet "Tolkienistyce", ale... na tej zasadzie to po co w ogóle jest "Muzyka"? Diabelski uśmiech Złośliwy uśmiech Może by zrobić ankietę jak to było z "Tolkienistyką"?

Pozdrawiam

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 14-07-2003 19:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ancestor napisał(a):
ale... na tej zasadzie to po co w ogóle jest "Muzyka"? Diabelski uśmiech Złośliwy uśmiech

Dział "Muzyka" jest do dyskusji na temat muzyki inspirowanej twórczością J.R.R. Tolkiena.

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 15-10-2004 15:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak się zastanawiam.. Ostatnio kilka osób zamieściło na forum swoje fanfiction i pomyślałam, że może możnaby zrobić na forum osobny dział poświęcony twórczości fanów (fanfiction, fanart)? Mogłyby tam być zamieszczone wszystkie fanfiction, wiersze, skecze, obrazki, grafiki, zdjęcia strojów (np. płaszcze), itd. - byłoby je wtedy łatwiej oceniać, dyskutować o nich i na forum byłby wiekszy porządek Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 18-10-2004 09:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a) (zobacz wpis):
Tak się zastanawiam.. Ostatnio kilka osób zamieściło na forum swoje fanfiction i pomyślałam, że może możnaby zrobić na forum osobny dział poświęcony twórczości fanów (fanfiction, fanart)? Mogłyby tam być zamieszczone wszystkie fanfiction, wiersze, skecze, obrazki, grafiki, zdjęcia strojów (np. płaszcze), itd. - byłoby je wtedy łatwiej oceniać, dyskutować o nich i na forum byłby wiekszy porządek Uśmiech

do tego służy już dział "Tolkienistyka i Posttolkienistyka" Jest tam temat o fanfikach, jest o grafikach (założony przez dziowannę). Jeśli ktoś jest nałogowym Z przymrużeniem oka fanfikopisarzem i popełnił Z przymrużeniem oka ich wiele to może również założyć osobny temat tylko o swoich fanifikach.

Natolin

Wpisy: 382

Wysłany: 16-11-2008 15:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też się dziwię, że istnieje dział "Muzyka". Czy muzyka jest w czymś lepsza od innych rodzajów twórczości fanowskiej żeby istniał dla niej osobny dział? Według tej filozofii powinny powstać też osobne działy o twórczości literackiej i plastycznej. Prosiłby Adminów o wyjaśnienia.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Działy na forum (Strona 1 z 3)

Skocz do: