Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? (Strona 15 z 16)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 10-10-2012 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli wybierać, to najbardziej podobała mi się księga szósta. Nie cała wprawdzie tak samo, ale ogólnie jednak tak. Śmiech Mą drugą ulubioną jest księga czwarta. Dzieje się tak dlatego, iż części opisujące drogę do Mordoru uważam za najciekawsze. Uśmiech Saurona ;D Drużyna właściwie cała mi się podobała, księga druga szczególnie, bo sporo się już tam działo; za to w części trzeciej naprawdę podobało mi się tylko kilka fragmentów, np. spotkanie części Drużyny z Gandalfem czy fragmenty o palantirze. Czekałam na część czwartą, chciałam dowiedzieć się, jak potoczą się losy Sama i Froda, którzy teraz muszą radzić sobie sami, a do zrobienia mają sporo... I nie zawiodłam się! Całą księgę właściwie pochłonęłam, a już fragmenty z Gollumem - Smeagolem były poezją dla mej duszy! Ale to wszystko i tak było niczym wobec rozczarowania, jakie przeżyłam otworzywszy pierwszy raz Powrót: gdy ujrzałam słowa, układające się w wyraźne zdanie: Pippin wyjrzał spod płaszcza Gandalfa, to po prostu się wściekłam! Jestem rozwalony Dwie skończyły się w takim momencie... ja tak chciałam się dowiedzieć co z Frodem i Samem... no a tu klops! Jestem rozwalony Ratujcie bo go pobiję wszystko mi się pomieszało Przez sporą część księgi piątej przebrnęłam niemal z wściekłością Złośliwy uśmiech (ale na przykład bitwa na polach Pelennoru i stos Denethora od początku bardzo mi się podobały), chociaż po latach Z przymrużeniem oka , a nawet miesiącach, powróciłam do niej i oczywiście mi się podobała. Śmiech A na księdze szóstej nie zawiodłam się; najbardziej oczywiście byłam ciekawa pierwszych trzech rozdziałów, a zwłaszcza trzeciego Złośliwy uśmiech , ale właściwie cała ta część wydała mi się interesująca.

Ostatnio zmieniony przez Nadia dnia 08-12-2012 23:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 07-12-2012 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stanowczo księga I. Za Shire i duuużo hobbitów. Mam wielką słabość do tych miłych stworzeń. Mam też słabość do księgi II, za Morię, sceny, które tam się rozgrywają są niesamowite.

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 07-12-2012 20:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Księga V za Domy Uzdrowień i odsiecz Rohirrimów Love oraz księga IV (sceny w Henneth Annûn) i III (pościg za orkami, spotkanie z jeźdźcami, sceny w Meduseld, entowie no i imho najpiękniejsze opisy Uśmiech).
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 08-12-2012 23:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybór jest trudny. W każdej z ksiąg jest coś za co ją lubię. Jednak gdybym miała wybierać to zdecydowanie księgę I. Hobbici, Shire, Upiory Kurhanów, Bree. Lubię też księgę IV. Wędrówka hobbitów za przewodnictwem Golluma zawsze budziła we mnie niepokój i ciekawość.
Powrót do góry

manir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 26-12-2012 10:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najciekawszą była 4 dużo o Gondorze, zabicie króla nazguli no i przede wszystkim ujawnienie się Aragorna jako potomka królów Gonorów
Powrót do góry

Julia Greanleaf
Mieszkaniec Shire

Nieobecny(a): Jestem w puszczy z Legolasem

Wysłany: 21-02-2013 10:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie najciekawszą częścią WP była "Drużyna pierścienia". Interesują mnie elfy, a tam jest dużo o nich napisane. Również podobała mi się narada u Elronda chwała wam, chylę czoła, dzięki .

Idę do puszczy Gandalf na Cienistogrzywym
Powrót do góry

Beregond
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 29-06-2015 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Księga trzecia za... tak naprawdę całokształt - pościg za orkami, enty, bitwa o Rogaty Gród, rozmowa Gandalfa z Sarumanem, kuszenie Pippina (Palnatír) i księga piąta za jeszcze wspanialszą niż ta w Helmowym Jarze bitwę o Minas Tirith, dalsza walka mimo przytłaczającego poczucia strachu i bezsilności (wprawdzie nie tak wielkiego jak tego, którego doświadczył Frodo) oraz wielka lojalność Beregonda.

swjentol
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 16-07-2015 21:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie księga pierwsza. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następna

Temat: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? (Strona 15 z 16)

Skocz do: