Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? (Strona 14 z 16)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 19-07-2009 19:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja najbardziej lubię księgę IV i VI. Wątek Froda i Sama to mój ulubiony Elfik
Powrót do góry

Feanor1337
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 75

Wysłany: 21-07-2009 20:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zdecydowanie najbardziej lubie Ksiege I. Co prawda nie ma tu bitew ani zadnych wiekszych potyczek, za ktore cenie Ksiegi III i V, ale ta ksiega ma troche inny klimat niz cala reszta. Poczatek troche mi przypomina "Hobbita", ale dalsza czesc, to wspaniala przygoda (jak zreszta reszta ksiag), ale takze i pewna groza (Nazgule), ktora w tej Ksiedze przemawia do mnie znacznie bardziej niz walka z hordami orkow, urukow, trolli, Easterlingow i Eru wie czego jeszcze. I chyba wlasnie ta atmosfera napiecia i to ze watek dopiero sie rozwija buduje ten odmienny klimat. Uwielbiam w tej Ksiedze wlasnie to, ze jest tam pelna trudow wedrowka przez odludne tereny, jednak w przeciwienstwie do Ksiegi II, glownych bohaterow jest mniej, sa slabsi, a i za nimi podaza przeciwnik, ktory budzi groze, i jest zarazem smiertelnym niebezpieczenstwem dla czterech/pieciu podroznych. To wlasnie w Pierwszej Ksiedze Nazgule moim zdaniem budza najwiekszy lek. Moze dlatego, ze pozniej w dalszych czesciach, mimo ze wystepuja na latajacych potworach, co moze budzic wiekszy lek przed sama Dziewiatka, to jednak bohaterowie ktorzy musza z nimi stoczyc walke maja ogromne wsparcie. A w Ksiedze I mamy to o czym juz napisalem: odludne miejsca, czesto spowite ciemnoscia, i aure strachu i leku rozsiewana przez Upiory.
For Fëanor was made the mightiest in all parts of body and mind: in valour, in endurance, in beauty, in understanding, in skill, in strength and subtlety alike: of all the Children of Ilúvatar, and a bright flame was in him.
Powrót do góry

Ethelwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 24-07-2009 09:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej lubię księgę II, za niesamowity klimat, zwłaszcza podczas wędrówki w mrokach Morii. W dużej mierze sielankowy nastrój z księgi I w sposób zauważalny „gęstnieje”. Wzrasta zagrożenie… A potem tragiczna historia zastępu Balina i walka Gandalfa z Balrogiem. No i jeszcze wizyta w tajemniczej krainie elfów. Mroczna, nastrojowa historia – tak, to mi się podoba chwała wam, chylę czoła, dzięki

Mortog
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 18-12-2009 17:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli wybrać ulubioną to napewno 1 księga. Napoczątku cukierkowo ale potem jest coraz mroczniej Uśmiech I zawsze mam ciarki gdy czytam o Nazgulach Zdziwienie Lubię też 2 księge za narade u Erlonda i wyprawe Love

Jaskier.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 05-05-2010 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi najbardziej podobała się księga I ze względu na Shire Język oraz księga VI również ze względu na miejscowość hobbitów, ale również na końcowy etap wędrówki Froda z Samem i za smutną Szarą Przystań Smutek

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 05-05-2010 19:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lubią ostatnio księgę 2, za Rivendell i Lorien, oraz księge VI za Porządki, pewnie dlatego, że żal mi, że nie było ich w filmie.
poz Uśmiech
tal

Nirali
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 04-06-2010 20:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybór jest bardzo trudny. Księga I jest niezmiernie ciekawa, bo możemy obserwować, jak swojski, lekki klimat „Hobbita” ustępuje miejsca mroczniejszemu, poważniejszemu nastrojowi nowej opowieści. Księga II to kluczowa scena narady u Elronda, przepiękne opisy Lothlorien Love , dynamiczna podróż przez Morię, wreszcie trzymające w napięciu uczynki Boromira...III ma enty, Isengard i Głos Sarumana. IV wprowadza do akcji dwie wielce odmienne i bardzo ciekawe postacie – Faramira i Golluma. V sprawia, że czujemy się, jakbyśmy sami byli w samym środku Wojny o Pierścień, a VI to przepiękny opis ostatnich chwil wędrówki powiernika Pierścienia, radość zwycięstwa i nostalgia Szarych Przystani...Hmm...Chyba wybiorę odpowiedź wszystkie Z przymrużeniem oka

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 09-10-2012 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się najbardziej podobała księga VI. Mam dziwną słabość do hobbitów Z przymrużeniem oka, a w tej księdze rozgrywały się najważniejsze wydarzenia w historii Shire. W dodatku Merry (jako zdecydowanie moja ulubiona postać) zaimponował mi swoim opanowaniem i pewnością siebie. Całą historię z wyzwoleniem Shire z rąk Sarumana przeczytałam jednym tchem.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następna

Temat: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? (Strona 14 z 16)

Skocz do: