Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? (Strona 3 z 16)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stachak
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 09-05-2002 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ciężko powiedzieć, ale uwielbiam I księgę za niesamowity klimat "drogi", wędrówki i za tajemnieczość (pierwsze spotkaie z Czarnym Jeźdzcem)

Andune
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 09-05-2002 18:06    Temat wpisu: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Która?
Całkiem serio mówię: KAŻDA Elfik .
I całkiem serio mówię, że Was nie rozumiem. Nigdy nie patrzyłam na
Władcę jak na powieść podzieloną na księgi. Dla mnie był po prostu WP- Jedna wspaniała całość.
I każdą strone czytałam z takim samym ogromnym zapałem, bez znaczenia czy to była bitwa, czy opis krajobrazu. Uśmiech Saurona ;D

odwieczna pieśń i zabiło jej serce- Słowo.
Powrót do góry

magda
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37

Wysłany: 09-05-2002 19:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ktora ksiege lubie najbardziej? KAZDA! kazda za cos innego. pierwsza mnie oczarowala i zachecila do dalszej lektury: czarni jezdzcy (kim byli?), wczesniej "lekcewazony" pierscien okazuje sie "bronia" mogaca zniszczyc caly swiat, Bilbo odchodzi, piekne elfy... itd. druga- Lorien, tajemnicze zwierciadlo, smierc Gandalfa, czyli rozwiniecie akcji. no i oczywiscie jedna z moich ulubionych scen- Frodo i Sam odchodza. trzecia- Fangorn!!! no i Pipinek Love ciudo! no i powrot Gandalfa Pserwa czwarta- ten ogarniajacy mnie smutek... pierscien sprawia Frodo coraz wiecej bolu. Sam, ktory bardzo chce cos dla niego zrobic, ale nie moze... no i Gollum! w tej czesci polubilam Golluma! piata i szosta- koniec przygody. bitwy i zniszczenie cierpienia. najsmutniejsza jest ksiega VI, ale nie wiem czemu bardzo ja lubie (czyzby masochizm? Jestem rozwalony ). Dodatki tez uwielbiam Elfik
Gilthoniel, A! Elbereth!
Wciąż pamiętamy - w cieniu drzew,
W kraju dalekim pędząc swe dnie -
Światło twych gwiazd wśród Zachodnich Mórz.
Powrót do góry

meledhel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 13-05-2002 21:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie końcówka pierwszej i druga - za najbardziej rozwinięty motyw wędrówki, przyrody, opisy Śródziemia.
Także trzecia i piąta - za genialne sceny batalistyczne (lubię sobie czasem czytać poszczególne fragmenty) Elfik
Powrót do góry

Edain
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 03-08-2002 17:24    Temat wpisu: FotR rzadzi :)) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najlepsza jest oczywiscie ksiega druga, a to ze wzgledu na cudowne opisy Morii i Lothlorien maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa
Takze rozdzial "Most w Khazad-Dumie" nadaje drugiej ksiedze tyle dramatyzmu, ze ewidentnie widac, iz ksiega II rulezzzzzzzz Uśmiech Saurona ;D

elfblondyna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 20

Wysłany: 03-08-2002 19:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się szczerze wszystkie księgi podobają. Ale chyba bym drugą wybrała ze względu na Lorien Elfik Ale też pierwsz, bo od tego się zaczęło Super śmiech

Kasperoo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 18-08-2002 19:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mi najbardziej podobała się księga nr. 5. To oczekiwanie... groza! Wspaniały klimat wojenny. Tego się nie da powtórzyć w jakiejkolwiek innej książce. Tolkien był na wojnie i napisał cudowne sceny walki. Achhhhhhhhhhhh Rządzę Rządzę Rządzę Rządzę

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 06-09-2002 18:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi najbardziej podobala sie ksiega IV i VI, poniewaz ukazuje losy dwoch, mogacych liczyc tylko na siebie Hobbitow. Ksiegi te posiadaja wiele watkow i ukazuja wnetrze bohaterow, ich walke z samym soba i wrogiem. Dochodzi tu do wielu kluczowych momentow, ktore moga zawazyc na losie calego Srodziemia. I to chyba w skrocie na tyle Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następna

Temat: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? (Strona 3 z 16)

Skocz do: