Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Prośba o betowanie tłumaczeń (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 121

Wysłany: 17-03-2013 23:36    Temat wpisu: Prośba o betowanie tłumaczeń Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ktoś zechciałby zostać moją betą ? Uśmiech Tłumaczę teksty fanfików z angielskiego na polski i ciągle mam trudności ze zbytnią dosłownością, przekłady brzmią zbyt sztywno, zbyt "po angielsku." Pisałam już o tym na forum Mirriel, gdzie można publikować swoje tłumaczenia i poddawać je krytyce, i tam właśnie poradzono mi znaleźć betę. Mam już betę do tłumaczeń fanfików potterowskich, ale tolkienowskimi tam nikt za bardzo się nie interesuje. Może tutaj, wśród fanów Profesora, znajdę pomocną dłoń?

Dziękuję serdecznie Uśmiech

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Prośba o betowanie tłumaczeń (Strona 1 z 1)

Skocz do: