Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 24 z 25)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 02-03-2015 19:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm, pomijając fakt, że jest stanowczo za mało urodziwy na Maglora, to ma zbyt zacięty wyraz twarzy, a szczególnie nieregularność nosa i ust mi nie pozwala uznać go za 2 syna Feanora. Z przymrużeniem oka
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 02-03-2015 20:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
jest stanowczo za mało urodziwy na Maglora, ma zbyt zacięty wyraz twarzy, a szczególnie nieregularność nosa i ust mi nie pozwala uznać go za 2 syna Feanora. Z przymrużeniem oka

Bo elfio ( nie lolfio) urodziwych już nie produkują Z przymrużeniem oka Ten kandydat nie jest olśniewająco urodziwy, ale lepszego nie znalazłam. Jak dla mnie jego wyraz twarzy nie jest zacięty, tylko melancholijny, a ja, nie wiedzieć czemu kojarzę Maglora z melancholią między innymi. Taki elf po przejściach. Natomiast zupełną niemożnością jest znalezienie ludzia, który mógłby być najstarszym synem Feanora. Nie ma, po prostu. Mam nadzieję, ze Silmarilion nie będzie sfilmowany i każdy będzie mógł zachować "swój" wizerunek bohaterów. A ta zabawa castingowa jest fajna, bo pokazuje, jak różne są te wyobrażenia.

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 07-03-2015 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To może moje propozycje teraz:)
1. Hurin po wypuszczeniu z Angbandu (najlepiej pasował by mi świętej pamięci Richard Harris). A tak to może jego następca w HP, czyli pan Michael Gambon

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

2. Maedhros - pan Scott Grimes

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

3. Feanor - tutaj Jason Isaac

4. Turin Turambar - Mads Mikkelsen

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 07-03-2015 23:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jason Isaac był już tutaj proponowany w temacie jako Fingon.
Natomiast zdecydowanie bardziej pasuje na Feanora, zwłaszcza, jeśli ma się w pamięci jego świetną rolę jako Lucjusza Malfoya. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 08-03-2015 12:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Quendi nie powinni wyglądać na czterdziestolatków, dlatego kiedy wrzucacie propozycje spróbujcie poszukać zdjęć aktorów w bardziej pasującym wieku czy charakteryzacji mam pomysł!!! Fakt, że czasem ktoś ma w sobie "to coś" dopiero z wiekiem, z doświadczeniem i obrazuje nie tyle wygląd, co charakter, osobowość, która pasuje do postaci. Ja tak mam, dlatego czasem ciężko jest dopasować zdjęcia aktora do postaci, ale mimo wszystko, można poszukać lepiej dopasowanych zdjęć.

Dlatego z proponowanego zestawu najlepiej przemawia do mnie Hurin, pytanie, jak wyglądał za młodu? W brodatym Skocie Grimes nijak nie mogę się dopatrzeć Maedhrosa, zaś Jason Isaac ma bardzo ciekawą twarz, ale właśnie na doświadczonego wiekiem człowieka, nie istotę ponadczasową. Zresztą, ciężko to określić, bo mamy zmianę czasu z powolnego amańskiego na przyśpieszony słoneczny, ale myślę, że to synów Feanora bardziej mógł doświadczyć upływ czasu, niż samego Ognistego Ducha.

Michaela Spearsa na Maglora warto by trochę odchudzić, może zgubiłby mięsistość rysów i wtedy się okazało, że jedynie kolor oczu trzeba zmienić? Kto wie.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Turambar II
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 155

Wysłany: 08-03-2015 13:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Quendi nie powinni wyglądać na czterdziestolatków, dlatego kiedy wrzucacie propozycje spróbujcie poszukać zdjęć aktorów w bardziej pasującym wieku czy charakteryzacji mam pomysł!!!

Wiek wydaje mi się, biorąc pod uwagę dzisiejszą technikę, najmniejszym problemem tutaj. Wiem, że Quendi wyglądają na wiecznie młodych, nie dotkniętych przez czas, ale (to tylko moja uwaga Elfik ) wolałbym, żeby wymienione postaci zagrali aktorzy w dojrzalszym wieku z wieloletnim doświadczeniem i znajomością swego fachu, niż osoby młode i niedoświadczone. Jeżeli już mówimy o młodzieńczej aparycji to trafnym wyborem wydaje mi się również Jamie Campbell Bower (Camelot, Harry Potter jako młody Grindenwald), chociaż jego talent aktorski pozostawia wiele do życzenia...
Znów, na przykład pan Peter Facinelli grający w Zmierzchu (NIE,nie czytałem i nie oglądałem filmów!) ma czterdzieści jeden lat, a dzięki charakteryzacji w filmie wygląda znacznie młodziej. Wydaje mi się, że miałoby to również kolosalny wpływ na niektóre sceny batalistyczne. Wyobraźmy sobie bitwę między Morgothem, Barlogami a grupą:
a) Elfów granych przez trzydziestolatków/czterdziestolatków (ten obraz w mojej opinii bardziej realistyczny)
b)Elfów granych przez młodzików wyglądających jak kino familijne.

Tak więc, według mnie wiek nie ma tu większego znaczenia, tym bardziej, że żyjemy w XXI wieku, gdzie z młodego aktora mogą zrobić starca (Karol. Papież, który pozostał człowiekiem, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona) i na odwrót.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 08-03-2015 14:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie do końca się rozumiemy. Chodzi mi o wrzucanie zdjęć, gdzie aktorowi bliżej wyglądem do oczekiwanego wyglądu na filmie. Poza tym, to casting na niby, obstawiamy w rolach i nieżyjących aktorów, więc nie problem w technice i dostępności aktorów, co ułatwieniu sobie wizualizacji.

BTW, jestem przeciwna kompletnemu odmładzaniu na planie i wielkiemu przetwarzaniu cyfrowemu. Aktor na starcie ma posiadać dobre podstawy do tego, by z pomocą efektów, oświetlenia i charakteryzacji zrobić z niego fikcyjną postać. Przykładowo niewiele trzeba było poprawić, by Tilda Swinton wyglądała fenomenalnie w roli Białej Czarownicy w Narni. Ale to nie tylko niecodzienna uroda aktorki i charakteryzacja, ale i jej osobowość. Co przemawia za doświadczonymi aktorami vs ładnymi. Z jednym ale - są dzieciaki grające lepiej, niż wielu doświadczonych aktorów, więc to nie wiek sam w sobie, a talent i doświadczenie na planie robią swoje.
Pomijam fakt, że wiele ról w Silmarillionie to w zasadzie ważni statyści, którzy mają tylko dobrze wyglądać... Nie powiem,buzia na kłódkę Z przymrużeniem oka

Elfom granym przez młodzików mówię NIE, tak samo LOLfom PJa (choć Thranduila uwielbiam). Elfom po czterdziestce z bogatym doświadczeniem życiowym wypisanym na twarzy (odwyki, botoks, inne takie) też mówię nie. A że botoks zabija twarze celebrytów tego świata, to niedługo nie będzie z kogo wybierać Smutek

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 21-10-2015 16:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem jak nazywa się aktorka ale zobaczyłam ją na tumblr i od razu skojarzyła mi się z Vardą.

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym
do głęboko chorego społeczeństwa.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następna

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 24 z 25)

Skocz do: