Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 23 z 25)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 12-01-2014 16:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nenika napisał(a) (zobacz wpis):
A co do pięknych-brzydkich rudzielców, to najmłodszego brata/ braci wyżej wspomnianego mógłby zagrać Eddie Redmayne

Z przymrużeniem oka Jestem za

Sirielle kilka stron wcześniej napisał(a) (zobacz wpis):
Instrukcja, jak wstawić film na forum i jak wybrać moment rozpoczęcia odtwarzania (co jednak nie zawsze działa) jest tutaj:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=103000#103000

Obejrzałam do końca Filary Ziemi i Eddie Redmayne ostatecznie awansował na Ambarussa, choć wiem, że to nie jest naturalny kolor (albo tylko pogłębiony albo całkiem przefarbowany na inne odcienie w różnych odcinkach, brawa dla charakteryzatorów Pserwa) i wygląda, jakby miał jasny krem na ustach Z przymrużeniem oka Ale wdarł mi się na Ardę w rolę bliźniaków i basta. Muszę któregoś dnia spróbować czy się nadaje na wzór Uśmiech
I dorwać gdzieś Filary w oryginalnej formie, bo ponoć serial nie równa się z książką Spox

Tu jest wywiad do Filarów Ziemi, który już linkowałam w GAF przy innej okazji:

Link

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

[quote="Sirielle"]W pierwszym odcinku trzeciego sezonu nawet nie trzeba strojem nadrabiać, ale nie będę psuć przyjemności tym, którzy jeszcze nie widzieli i nie zdradzę szczegółów Sirielle, ciekawe, czy myśl o Maitimo nie nasunęłaby Ci się sama Śmiech

Sherlock s3e1 dziś o 22:00 Super śmiech Maitimo czy maitimo? Zobaczymy Uśmiech
Przy małej literze zawsze mam na myśli znaczenie imienia " 'well-shaped one': he was of beautiful bodily form..." The Peoples of Middle Earth, The Shibboleth of Fëanor. Masz babo placek, napisałby, że brzydki i nie byłoby kłopotu z obsadą (a i tak ktoś by marudził, że za ładny).

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Cumberbatch jako Maitimo, Sirielle, przyprawiasz mnie o zawał. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Wzrostowo ujdzie - 183 cm, choć do Maedhrosa mu daleko (ile on miał? 230 cm?). Z przymrużeniem oka
Już wolę wersję z Casselem, choć on tyż "urodziwy" jak noc. Język Cassel ma oryginalną urodę - z tą surowością i ostrymi rysami pasuje mi znakomicie na jakiegoś dumnego człowieka z rodu Barahira, ale nie na elfa.

Za to Eoin Macken jest odpowiednio ładny, mógłby być Maedhrosem lub Fingonem. Jestem za

Eoina znam tylko ze zdjęć, Cassela i Cumberbatcha z filmów i ewentualne braki w urodzie poprawiają osobowościami, które potrafią stworzyć na ekranie. Zresztą Cassel jest prawie idealny, choćby z czasów Dobermanna. Ale nawet dziś nadaje się na post-Thangorodrimowego Maedhrosa. Na małolata z Amanu trzeba by znaleźć kogoś podobnego, tylko młodego. Dla mnie Maedhros nie ma być śliczny, a niezapomniany i z charakterem, a z czasem z nutą szaleństwa. Cassel ze swoją urodą mi bardzo pasuje, próbowałam mu ukraść oczy, czoło i nos dla Maedhrosa na rysunku, ale zawsze gdzieś pobłądzę Jestem rozwalony Poza tym, nie jest znowu idealny, ale na dziś najbliższy do wyobrażenia. A co do urody - jak zwykle rzecz gustu, mi się wybór Moniki Belucci podoba Z przymrużeniem oka

Lud Barahira był zdaje się niższy od pozostałych Edainów, wysoki Cassel mi tu nie pasuje.

Kto powiedział, że elfki mają być zwiewne? Tak sobie to kiedyś wyobrażałam, ale u Tollkiena są one raczej posągowe, poza Míriel. Pod tym względem Liv Tyler pasowała (tylko buzię miała za słodką).

Edit.

Chciałam załączyć coś z Dobermanna, ale się nie da, zbyt pokręcony i brutalny film (chociaż pewnie ma się nijak do dzisiejszych gier itd.), za to trafiłam na film o rok wcześniejszy, którego jeszcze nie widziałam - L' Appartement. Wiem, wygląda tu zabawnie, niedbale, ale i ma cechy mojego Maedhrosa (szczególnie w scenach, gdy śledzi dziewczynę), chociaż amański Maitimo by się tak nie czaił Z przymrużeniem oka Po odpowiedniej charakteryzacji ( amozna i rysy wyprostowac odpowiednim makijażem) byłoby nieźle:

Link

a tu już po Thangorodrimie z Le pacte des loups, niestety na trailerach prawie go nie ma, a na fanowskich filmach są same spoilery, więc klip z making of - od 7m30s do 9:45 - kilka scen i wypowiedzi, gdzie wygląda mniej lub bardziej jak zniszczony, dochodzący do siebie Maedhros (na 9:37 całkiem nieźle):
[Bezpośredni link do sceny http://youtu.be/e8UZHEfbRqc?t=7m34s ]

Link

Zdecydowanie przez ten film mój Maedhros najchętniej nosi podobne czerwone "mundurowe" wdzianko i fryzurę Z przymrużeniem oka I jest jeszcze scena, gdzie naprawdę pasuje, choć może bardziej do M., który się złamał an Thangorodrimie i jednak przystał na współpracę, tudzież kompletnie oszalał - to w pełnym spoilerów Wykrzyknik fanowskim klipie:
http://www.youtube.com/watch?v=7mJt2L2tuF8

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 12-01-2014 18:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a):
Eoina znam tylko ze zdjęć, Cassela i Cumberbatcha z filmów i ewentualne braki w urodzie poprawiają osobowościami, które potrafią stworzyć na ekranie. Zresztą Cassel jest prawie idealny, choćby z czasów Dobermanna. Ale nawet dziś nadaje się na post-Thangorodrimowego Maedhrosa. Na małolata z Amanu trzeba by znaleźć kogoś podobnego, tylko młodego. Dla mnie Maedhros nie ma być śliczny, a niezapomniany i z charakterem, a z czasem z nutą szaleństwa. Cassel ze swoją urodą mi bardzo pasuje, próbowałam mu ukraść oczy, czoło i nos dla Maedhrosa na rysunku, ale zawsze gdzieś pobłądzę Jestem rozwalony Poza tym, nie jest znowu idealny, ale na dziś najbliższy do wyobrażenia. A co do urody - jak zwykle rzecz gustu, mi się wybór Moniki Belucci podoba Z przymrużeniem oka
Wszystko się rozbija o typ urody i indywidualne wyobrażenia. Vincent Cassel mi nie pasuje na jakiegokolwiek elfa, od których to wymagam bycia ładniejszymi od ludzi. Z przymrużeniem oka To samo Cumberbatch - już jako człowiek nie jest zbyt urodziwy, a co dopiero jako elf.
Abstrahując od tematyki tolkienowskiej - cenię Vincenta Cassela od dawna i podoba mi się jako człowiek, mimo iż nie jest piękny. Ma bowiem to "coś". Tylko dla niego oglądałam dawno temu fragmenty wspomnianego przez Ciebie Braterstwa wilków. Z przymrużeniem oka

Sirielle napisał(a):
Lud Barahira był zdaje się niższy od pozostałych Edainów, wysoki Cassel mi tu nie pasuje.
Możliwe, przyznam, że nie interesowałam się wzrostem Edainów, to może być jakikolwiek inny ród ludzki cechujący się dostojeństwem.

Sirielle napisał(a):
Kto powiedział, że elfki mają być zwiewne? Tak sobie to kiedyś wyobrażałam, ale u Tollkiena są one raczej posągowe, poza Míriel. Pod tym względem Liv Tyler pasowała (tylko buzię miała za słodką).
A kto powiedział, że nie mogą być zwiewne? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Czytając o elfach (a zwłaszcza o Vanyarach, będących najbliżej Valarów) zawsze odnoszę wrażenie pewnej eteryczności, nawet jeśli są to istoty z krwi i kości, znacznie wyższe niż ludzie (i co za tym idzie zapewne masywniejsze), gdyż musi być jakiś ulotny czynnik, który je odróżnia od nas. Z przymrużeniem oka Coś jak nieuchwytne, ale widoczne światło Amanu w oczach Calaquendi. Jestem za
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 18-01-2014 20:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ta równa siła kobiet i mężczyzn wg LACAE jakoś sprawia, że kobiety Quendich wydają mi się mniej wiotkie od ludzkich. I może tu tkwi problem - zwiewny kojarzy mi się z wiotki, a to niekoniecznie to samo. Wiotkie mogą być Míriel i Finduilas, choć ta pierwsza to twardy charakter Z przymrużeniem oka ale już Indis czy Galadriela - posągowe, jak Alyssa Sutherland. Aredhela gdzieś pomiędzy nimi a Irene Adler (patrz niżej).

No niestety, mamy tylko ludzi do wyboru Z przymrużeniem oka Można ich podrasować charakteryzacja i efektami (usunąć oznaki starzenia, choroby, nałogów, niedoskonałości), byle nie przesadzić i nie zmienić żywych postaci w manekiny. Banda fotomodeli może sobie jednak nie poradzić z rolami, stąd jeśli nie znajdziemy pięknego Maedhrosa, to niech ma charakter. Ale spoko, mamy cała wieczność na poszukiwania, a przynajmniej najbliższe... 30 lat? (Do wygaśnięcia praw do Silma.) A za 30 lat to kto wie, jak będą aktorzy i filmy wyglądać. W każdym razie może do tego czasu się znajdzie ktoś odpowiedniejszy Śmiech

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
[quote="Sirielle"]W pierwszym odcinku trzeciego sezonu nawet nie trzeba strojem nadrabiać, ale nie będę psuć przyjemności tym, którzy jeszcze nie widzieli i nie zdradzę szczegółów Sirielle, ciekawe, czy myśl o Maitimo nie nasunęłaby Ci się sama Śmiech

Sherlock s3e1 dziś o 22:00 Super śmiech Maitimo czy maitimo? Zobaczymy Uśmiech

Obejrzałam, twarzy nie widać, ktokolwiek mógł zagrać w tej scenie Z przymrużeniem oka ale pewnie to on. Hmmm, ciekawe, ale jednak scena ze Scandal in Belgravia jest bardziej poglądowa Z przymrużeniem oka

W tym samym odcinku zagrała Lara Pulver i w tej roli podpasowała mi na Anaire lub Morwenę, ale wolałabym ja jako żonę Fingolfina. Idealny typ urody dla Quendich - jasna cera, szare oczy, ciemne włosy. Co ciekawe widziałam ją wcześniej w Demonach DaVinci i się zastanawiałam, do kogo pasuje, ale to dopiero rola w Sherlocku mi rozjaśniła sprawę. Szkoda tylko, że Anaire tak niewiele byłoby na ekranie:

Update.

Co do posągowości - to nie jest idealne dopasowanie, trochę brakuje jej uroku filmowej mamy, ale Aredhelą mogłaby być Bettina Zimmermann, mimo brązowych oczu. To nie jest bardzo oryginalna uroda, ale i Aredhela nie jest dla mnie unikatowa z urody, bardziej z niej równy chłop wśród kuzynów Z przymrużeniem oka a do takiej roli Bettina mi pasuje. Nie pamiętam tylko na ile mi jej rola jako pani archeolog (?) [przypadła do gustu, bo i film się ślimaczył Z przymrużeniem oka

I do kompletu ojciec lub braciszek, nie mogę się zdecydować. Tu wkraczamy na grząski grunt, bo to model, który zaczął grać w filmach, ale niestety nie widziałam jeszcze żadnego filmu z nim. Tym samym dopasowanie wg urody, możliwe, że potrafi grac, możliwe, że nie, a warto, by potrafił, skoro mi pasuje na Fingolfina lub Turgona Uśmiech Saurona ;D Bywa co prawda i dyżurnym Fingonem, jednak z Benite najlepiej pasuje jako ojciec lub braciszek, a i wzrostem najbliżej mu do Turgona (i Argona, ale ten zaledwie mignie na ekranie) - Andrés Velencoso Segura:

Co sesja, to inna twarz, charakter, to zasługa nie tylko fotografa i charakteryzacji. Trzymam kciuki, by okazał się równie dobrym aktorem, jak jest modelem Trzymam kciuki Niezależnie od naszego castingu Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 19-01-2014 10:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ach, w przypadku Benedicta- Sherlocka chodziło mi przede wszystkim o samą sytuację sponiewierania i uwięzienia i jak on może wówczas wyglądać. Cumberbatch jest bardzo dobrym aktorem, ale mi na elfa osobiście nie pasuje Nie Nie Ale ten Pan powyżej na Turgona tak Jestem za Bardzo blisko tego, jak sobie Turgona wyobrażałam Uśmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 04-05-2014 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla porządku, skoro wspomniałam o tym w wątku Gry o tron - Travis Fimmel był swego czasu etatowym Glorfindelem zachodnich fanek Z przymrużeniem oka teraz mógłby zagrać Huora/Tuora, bo chyba powrót do blond aniołka z reklam Calvina Kleina nie wchodzi w rachubę Z przymrużeniem oka Dawniej - serial Tarzan i reklamy CK
Powrót do góry

Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 06-08-2014 14:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ode mnie obrazek znaleziony w internetach, toteż nie znam nazwiska nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj

Nerdanela:

PAS Bang!PserwaBang!
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 06-08-2014 14:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celembriana napisał(a) (zobacz wpis):
Ode mnie obrazek znaleziony w internetach, toteż nie znam nazwiska
Znasz znasz, tylko trzeba poszukać Z przymrużeniem oka

Obrazek znaleziony na blogu, kończący wpis, przed nim link do filmu. Wchodzimy na stronę filmu, domyślając się, że zdjęcie może być właśnie z owego arcydzieła kinematografii, tam wchodzimy w obsadę, gdzie znajdujemy płeć piękną sztuk dwie. Prostą drogą eliminacji, jak wujek Google pokazuje nam rudowłose dziewcze jesteśmy u celu Jestem za

A więc:
Emma Earnest

Z przymrużeniem oka

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Nenika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 02-03-2015 18:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odkopuję temat, bo znalazłam Maglora Elfik

W cywilu nazywa się Michael Spears, ma wprawdzie ciemne oczy, ale to się zmieni Ble Ble ;D
I jest wysoki, więc nie będzie musiał nosić koturnów.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następna

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 23 z 25)

Skocz do: