Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 1 z 25)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 22-05-2003 15:25    Temat wpisu: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, ten temat nie oznacza, że szukam obsady do niskobudżetowej ekranizacji Uśmiech Pomyślałem sobie, że skoro już wybraliśmy prawie całą dream-team obsadę "Hobbita", to możemy i do "Silmarillionu". Zwłaszcza, że ja i Tallis mamy już chyba sporo własnych typów, prawda? Uśmiech

Podawajcie, podawajcie nazwiska, ja swoje typy zaprezentuję, kiedy zbierze się tego trochę więcej...

A jako ciekawostkę wrzucę takie zdjęcie znalezione w sieci:

Hugo Weaving jako Thingol

Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 26-05-2003 13:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nikt się ze mną nie chce bawić? Spazmy

A może Stuart Townsend czyli Lestat z Queen of the Damned jako Túrin Turambar?

A w roli jego kuzyna, Tuora, Christian Bale (Equilibrium, Reign of Fire, American Psycho)?

Powrót do góry

Avari

Wpisy: 566

Wysłany: 26-05-2003 14:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Nikt się ze mną nie chce bawić? Spazmy

Nie płacz tak Pocieszanie ... ja się z Tobą pobawię Wałkiem go! Kwiatkiem ją! Co złego to nie ja ;D Piwko wieeeeeeeeeelgachny uśmiech (w miarę możliwości Z przymrużeniem oka Język )

Vainamoinen napisał(a):
A może Stuart Townsend czyli Lestat z Queen of the Damned jako Túrin Turambar?

Tak, jak najbardziej może być Śmiech Ma odpowiednio dużo tragizmu w oczach Super śmiech
Ale...
Vainamoinen napisał(a):
A w roli jego kuzyna, Tuora, Christian Bale (Equilibrium, Reign of Fire, American Psycho)?

Co to, to nie [-X ... za mało przystojny... Ble Ble ;D
Trudno sobie wyobrazić, żeby akurat takiego Idril uznała za piękniejszego, bardziej mężnego, przystojniejszego i bardziej pociągającego od wszystkich Elfów Elfik Rządzę Elfik z Gondolinu... Złośliwy uśmiech

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 27-05-2003 09:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem przeciwna kręceniu filmu Silmarillion. Ale skoro jest to tylko zabawa..

Turin moim zdaniem bardzo dobry, tak jak mówiła Avari - pasuje na postać tragiczną

Tuor - w pierwszym odruchu nie spodobał mi się, ale gdyby go umyć, utlenić, zrobić pasemka, zgolić brodę, to kto wie.. Z przymrużeniem oka hmmmm... Wygląda dość 'szlachetnie' Uśmiech

Vain napisał(a):
A jako ciekawostkę wrzucę takie zdjęcie znalezione w sieci:
Hugo Weaving jako Thingol

Z Thingolem kojarzy mi się jedna postać.. Uśmiech Moim zdaniem byłby świetny, chociaż ma zasadnicza wadę - jest zbyt rozpoznawalny.. Uśmiech
Zdjęcie w załączniku

Jako Nienor wiadomo Uśmiech - Maria Bonnevie - jej zdjecia sa w temacie o obsadzie w tlotr

Jako Finduilas, a może Idril - Julie Delpy

A jako jakiś Krasnolud - Tom Hulce - niezapomniany Mozart z Amadeusa Formana Uśmiech
http://w3.spancity.com/blackdove/Tom.jpg
http://w3.spancity.com/blackdove/imageI99.JPG

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 27-05-2003 09:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
Ja jestem przeciwna kręceniu filmu Silmarillion. Ale skoro jest to tylko zabawa..

Też jestem przeciwny... Zaproponowałem takie cuś, bo nudą powiało. I niekoniecznie chodzi mi o aktorów, którzy by GRALI. Równie dobrze można zrobić sesję zdjęciową "Silmarillion" - jako zbiór obrazów nawet filmy PJ'a byłyby świetne. Momentami.

Cytat:
Tuor - w pierwszym odruchu nie spodobał mi się, ale gdyby go umyć, utlenić, zrobić pasemka, zgolić brodę, to kto wie.. Z przymrużeniem oka hmmmm... Wygląda dość 'szlachetnie' Uśmiech

To może zdjęcie w garniturze? Załącznik.

Cytat:
Z Thingolem kojarzy mi się jedna postać.. Uśmiech Moim zdaniem byłby świetny, chociaż ma zasadnicza wadę - jest zbyt rozpoznawalny.. Uśmiech

Sting Super śmiech Jest BARDZO rozpoznawalny Super śmiech

Cytat:
Jako Nienor wiadomo Uśmiech - Maria Bonnevie - jej zdjecia sa w temacie o obsadzie w tlotr

Oczywiście, któżby inny Jestem za

Cytat:

Rzut monetą wskazał na Idril Jestem za

Cytat:
A jako jakiś Krasnolud - Tom Hulce - niezapomniany Mozart z Amadeusa Formana

Nie bardzo mi pasuje... Trochę hobbicki IMHO.

I jeszcze dwie moje propozycje:
Monica Bellucci jako Meliana (zdjęcie chyba zbędne) i Hugh Jackman jako Finwe (załącznik).
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 27-05-2003 09:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vain napisał(a):
To może zdjęcie w garniturze? Załącznik.

Od razu lepiej Uśmiech Jestem za Mówiłam, że gdyby go umyć.. Śmiech

Cytat:
Cytat:

Rzut monetą wskazał na Idril Jestem za

Może mnie pobijecie.. Jestem rozwalony Ale może by na Findulias (albo Idril) Mielcarz?

Cytat:
Cytat:
A jako jakiś Krasnolud - Tom Hulce - niezapomniany Mozart z Amadeusa Formana

Nie bardzo mi pasuje... Trochę hobbicki IMHO.

Prawda.. Ale teraz on jest sporo starszy Uśmiech

Cytat:
I jeszcze dwie moje propozycje:
Monica Bellucci jako Meliana (zdjęcie chyba zbędne) i Hugh Jackman jako Finwe (załącznik).
[/quote]

Teraz Finwe zbyt Hobbicki.. Ratujcie bo go pobiję

A Monicę dałabym raczej na Morwen Eledhwen - ona kojarzy mi się bardziej z postacią ludzką, matczyną, nie wiem czemu hę? Pozatym Hurin, najdzielniejszy z ludzi musi miec piekną kobiete u boku Śmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 27-05-2003 10:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Magdalena Mielcarz
Elenai napisał(a):
Może mnie pobijecie.. Jestem rozwalony Ale może by na Findulias (albo Idril) Mielcarz?

Kobiet nie biję Uśmiech
Elfki muszą być ładne. Pannę Mielcarz można umieścić jako, powiedzmy, Przerażoną Wieśniaczkę. Np tę, którą ratuje Turin przed Andrógiem.

Tom Hulce
Elenai napisał(a):
Ale teraz on jest sporo starszy Uśmiech

A więc stary hobbit... Nie, nie, nie Uśmiech Krasnoluda musiałby grać jakiś Uwe Ochsenknecht. I koniecznie niemiecki akcent! IMHO Uśmiech

Hugh Jackman
Elenai napisał(a):
Teraz Finwe zbyt Hobbicki.. Ratujcie bo go pobiję

Ten pan, który w X2 ze wściekłym rykiem zabija kilkunastu żołnierzy własnymi pazurami jest hobbicki? Super śmiech

Monica Bellucci
Elenai napisał(a):
A Monicę dałabym raczej na Morwen Eledhwen - ona kojarzy mi się bardziej z postacią ludzką, matczyną, nie wiem czemu hę? Pozatym Hurin, najdzielniejszy z ludzi musi miec piekną kobiete u boku Śmiech

Monica Bellucci postacią matczyną? Zdziwienie Na Morwenę proponowałbym Connie Nielsen...
Powrót do góry

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 27-05-2003 17:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Townsend jest swietny na role Turina, glownie dlatego ze ma w sobie dume, wolnosc i cierpienie...

Vaina napisał(a):
Elenai napisał(a):
A Monicę dałabym raczej na Morwen Eledhwen - ona kojarzy mi się bardziej z postacią ludzką, matczyną, nie wiem czemu Pozatym Hurin, najdzielniejszy z ludzi musi miec piekną kobiete u boku

Monica Bellucci postacią matczyną? Na Morwenę proponowałbym Connie Nielsen...

Ja podzielam zdanie Elenai. Morwen dla mnie zawsze byla dumna, uparta i piekna tajemnicza. melian natomiast nie byla tak twarda i harda- byla bardziej duchowa, ciepla, spokojna. Dlatego wlasnie Bellucci mi bardzioej pasuje do Morwen.

Jesli chodzi o moje propozycje... Mnie do glowy przychodza same znani aktorzy i aktorki, no ale sprobuje moze pomidorow pod reka nie bedzie Jestem rozwalony. Tojest tak ze z wygladu Catherine Zeta-Jones bardzo mi pasuje do ... Luthien... Tak wlasnie ona. Co prawda nie za duzo z nia filmow ogladalam dlatego nie moge wysuwac wnioski co do tego czy sie na role Luthien nadaje- ta kwestioe pozostawiam wam (zalacze pare zdjec, poniewaz ostatnio jakos dziwnie mi sie kojarzy z Chicago Język a dla roli elfki trzeba popatrzec od innej strony)

Jesli chodzi o Stinga- on mi pasuje do Finroda Felagunda, a to ze jest rozpoznawalny... Trudno i tak go lubie Język

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Następna

Temat: Jacy aktorzy do "Silmarillionu"? (Strona 1 z 25)

Skocz do: