Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 8 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
3%
 3%  [ 7 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 178

Autor Wiadomość
Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 20-02-2015 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Falco Overhill napisał(a) (zobacz wpis):

Moją najlepszą postacią stworzoną przez Mistrza Tolkiena jest haletha
Cytat:
Rządzę

A może napiszesz dlaczego? Post bez wyjaśnienia wnosi niewiele do tematu.

A skoro już tu jestem i jak widzę, dotąd się tu jeszcze nie wpisywałam:
Meliana - mądra i piękna kobieta, która dla miłości poświęciła swój majarski żywot. Nadto kochała i była kochana przez jednego z moich ulubionych elfów (ah, ta miłość pod gwiazdami, trwająca przez lata... Love). Język

Andreth - szalenie lubię jej rozmowę z Finrodem. Jestem za

Zaś Eowyn nie znoszę, zarówno książkowej, jak i filmowej (a filmowa to już imo tragedia Język).

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 519

Wysłany: 20-02-2015 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro już odkopaliście temat, to machnę coś od siebie Z przymrużeniem oka

Zagłosowałem na Nerdanel (i jak przejrzałem temat nie dziwi mnie, kto jeszcze oddał na nią głos Język) Ze wszechmiar nietuzinkowa, artystka, Mądra, silna. Dla mnie to był zawsze taki płomień, lecz nie tak jak jej (szurnięty) mąż płomień niszczący, ale twórczy ogień. Nawet mieniące się rudo włosy ją wyróżniały.

Poza tym chociaż dziwię się sobie, cenię Galadriel. Może ciągnie mnie do kobiet umiejących powiedzieć (Feanorowi) nie Jestem rozwalony Z tymże, iż zdecydowanie wolę jej ciemne strony charakteru, a tekstem "Wszyscy kochaliby mnie z rozpaczą!" kupuje mnie po całości Śmiech

Na koniec ostatnia z mych ulubionych postaci żeńskich, o której nikt jeszcze nie wspomniał (nie ma jej nawet w ankiecie!), mianowicie Morwen Eledhwen. Wiem, że to może i dziwny wybór, ale chyba cenię ja za cechy które i w sobie odnajduje. Upór, choćby zupełnie bezpodstawny i duma przewyższająca pałace Thingola. Kobietę która nigdy się nie poddała, którą życie złamało, a ona nie ugięła kolan przed nikim. Do ostatecznego końca.

No, bym zapomniał, w sumie Melian ceniłem i nie rozumiałem od zawsze. Ceniłem za mądrość i rady ponad pojmowanie elfów, nie rozumiałem jak może wytrzymywać tyle lat z mężem który te rady bez ustanku zlewał Język

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 05-12-2015 01:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnio najbardziej lubię Eowyn - za upór, odwagę, wytrwałość w dążeniu do celu oraz fakt, że jest postacią niejednoznaczną, nie "żywym pomnikiem". Przeciw-waga do aż nazbyt kryształowego Faramira - dobrze, że się spotkali, także jako dwoje "weteranów po przejściach". Jedna z moich ulubionych historii miłosnych (nie znoszę słowa "pairing").
Tak ogólnie od niedawna moja ulubiona rasa to nie elfowie, a ludzie właśnie ze względu na swoją złożoność i niedoskonałość. (z elfów lubię praktycznie tylko Noldorów). Tylko szkoda, że jest tak mało rozwiniętych kobiecych postaci tej rasy. Z pierwszo-erowych lubię Halethę i Andreth.

Jeśli chodzi o "charakterne" elfickie kobiety:
Nerdanel - każda kobieta, która umie się postawić problematycznemu małżonkowi ma u mnie zapewniony "szacun". Artystyczna dusza, ceniąca sobie niezależność a przy tym bardzo wszechstronna. Wkurza mnie że w opublikowanym Silmarillionie została tak "obcięta" przez co przeciętny fan nie ma świadomości, jak ważną i interesującą postacią była.
Lúthien też ma w sobie to coś, podoba mi się dlatego że mimo bycia księżniczką przeczy stereotypowi "bidulki, którą zawsze trzeba ratować" (prędzej powiedziałabym to o Berenie Język). Arwen to tylko "marna podróba" do której nie żywię szczególnej niechęci - jest mi po prostu obojętna.
Aredhel - za zamiłowanie do przygód i wolności - kolejna niestereotypowa księżniczka. Powinna zostać z Fingonem w Hithlumie, a nie dekować się z nudziarzem Turgonem w Gondolinie tylko po to żeby później pragnąć wyrwać się z tego "rezerwatu" i marnie skończyć.
Idril - za mądrość, przezorność (pomysł budowy tajemnej drogi ucieczki) i także własne zdanie.

Z Ainurów: Meliana (mądra, z charakterem, współczuję życia z Thingolem, trudny charakterek to on miał za trudny nawet dla niej), Nienna (za to że współczuje i rozumie, ale nie ocenia).

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 201

Wysłany: 06-12-2015 19:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wierzę, że jeszcze się tu nie wypowiadałam.
Oczywiście, kiedy pierwszy raz przeczytałam Władcę w wieku lat dziesięciu, zaczęłam uwielbiać Eowinę i wpadłam w rozpacz, że nie mam szans być smukłą i jasnowłosą. Właściwie większość wymienionych postaci coś dla mnie znaczy, jakoś mnie fascynuje (może dlatego, że jestem dobra w dopowiadaniu ich sobie). Lubię Luthien, Morwenę, Galadrielę, Lobelię...
Do finału konkursu na ulubioną postać kobiecą dotarły tylko trzy panie.
Nerdanela Dlaczego Nerdanela powiedzieli już inni, którzy ją wybrali, trudno mi dodać coś od siebie. Ale napisze jeszcze dodatkowo, że w lubieniu jej pomaga mi stwierdzenie, że nie była najpiękniejszą wśród swojego ludu, dodaje jej to pewnego bardzo indywidualnego rysu i sprawia, że łatwo sobie dopowiedzieć, jak fascynującą musiała być osobowością, skoro nie grzesząc urodą oczarowała sobą Feanora.
Andreth. Bo była mądra a przy tym prawdziwa w swoich uczuciach. Bardzo, bardzo lubię wracać do jej dialogu z Finrodem (jednym z moich ulubionych bohaterów w ogóle), nawet jak ma to oznaczać dużo szlochania. Ale nie zagłosowałam na nią, bo w sumie bardziej lubię jej historię niż ją samą.
Zaznaczyłam więc odpowiedź ,,inna postać". Bo istnieje przecież taka Emeldira. Żona Barahira i matka Berena, którą cenię właśnie za to, że przy swoim Męskim Sercu była właśnie żoną i matką. Stwierdzenie, że wolała walczyć u boku syna i męża zawsze interpretuję nie jedynie jako jej chęć do czynnego oporu, ale również jako wolę zostania z najbliższymi. I cenię ją też za to, że w końcu, kiedy było trzeba, odeszła, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i innym kobietom. Co znaczy, że umiała wziąć na siebie odpowiedzialność i przedłożyć obowiązek i konieczność nad nawet najszlachetniejsze i najbardziej zrozumiałe porywy serca. Jak mogłabym jej nie kochać i nie cenić? (Poza tym, ma śliczne imię).

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 8 z 8)

Skocz do: