Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 6 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
3%
 3%  [ 7 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 178

Autor Wiadomość
Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 22-06-2011 08:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi bardzo przypadła do gustu Luthien. Była niesamowicie zaradna i obrotna (np. jak uciekła z Doriathu, kiedy Thingol zamknął ja w tym domu i obstawił strażą), a to najbardziej ceni wśród żeńskich postaci. Chociaż przyznam, że u mistrza nie było żadnych takich typowo ciapowatych kobiet, jakie się przewijają w późniejszych książkach fantasy, które tylko płaczą, a rycerz na białym koni je ratuje. Jednakże dokonałam dogłębnej analizy tematu i stwierdziłam, że Luthien była chyba najbardziej zaradna z nich wszystkich. Chociaż lubiłam również Eowinę, za to, że nie upierała się przy byciu wojownikiem Rohanu do samego końca, tj. po tym jak została zraniona przez Czarnoksiężnika i poznała Faramira. Dostrzegła granicę, że dalej nie ma sensu pchać się w to bagno, szczególnie, jeśli serce ją przed tym ostrzega. No i lubiłam jeszcze Melianę, ponieważ potrafiła porzucić Błogosławione Królestwo, aby zostać z tym, którego kocha.
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 15-07-2011 14:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A gdzie Ungolianta? Ungolianta
A naprawdę to najbardziej kocham Halethę Love Lubię też Eowinę, bo obie były odważne, zdeterminowane i bezkompromisowe, ale Eowina w końcu wyszła za Faramira i wybrała spokojny, domowy żywot Skrzywienie .
A Haletha to nic z tych rzeczy; ona, oprócz tego, że dzielnie walczyła, poprowadziła swoich ludzi do wolnej ziemi, gdzie nie musieli żyć pod niczyim zwierzchnictwem. I nie chciała wyjść za mąż, tylko sama była sobie panią, i to mi się podoba. Jestem za
Lubię też Luthien za jej odwagę, którą wielokrotnie udowodniła, i za sprzeciwienie się ojcu despocie (jako jedna z nielicznych; nawet Meliany nie było na to stać, w sensie na sprzeciwienie się w tym wypadku mężowi).

Ostatnio zmieniony przez Nadia dnia 14-03-2012 16:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 14-03-2012 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lobelia Język , oczywiście żartuję. Wybrałam Erendis nie wiem czemu..., ale tak jakoś rzuciła mi się w oczy to zagłosowałam. Może dlatego, ze była piękna i miała trudne życie. Jej ukochany uwielbiał może, a ona go nie znosiła , gdy Aldarion gdzieś wyjeżdżał ona była smutna, umierając rzuciła się w morze, jej ukochany był z Númenoru, źle wychowała córkę, po ,,nie przyjeździe'' Aldariona zrbiła się strasznie dumna, kazała ptaszkom od elfów odlatywać.. i w ogóle... A po za tym była spokrewniona z Morweną i jej urodę upiększał kamień od Aldariona. Taka ulubiona-pechowa postać.

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 14-03-2012 16:47    Temat wpisu: Re: Eowina Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heliniel napisał(a) (zobacz wpis):
zdziwione blond dziewczątko z permanentnym wytrzeszczem ???????? Pytajnik Pytajnik Pytajnik

Ja to nazywam ,,spojrzenie gekona'' Uśmiech

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 08-12-2012 17:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najlepsza pod każdym względem była Eowyn, w każdym ''wcieleniu'': dzielny jeździec Rohanu, kochająca żona/siostra/przyjaciółka, zagubiona istota pogrążona w depresji czy też sierota z poczuciem żalu (za sierotę w sensie innym niż ''bez rodziców/części rodziny'' jej nie uważam Nie Nie). Imho miała ona w sobie coś zarówno z człowieka jak i z elfa. Co do filmowej Eowyn uważam, że Miranda była odpowiednia do tej roli, tyle że niektóre sukienki czy fryzury mogli jej darować, bo faktycznie wyglądały aż nazbyt swojsko jak na Rohan (a oczy wg mnie miała po prostu smutne i może trochę wyglądała jak sierotka z wytrzeszczem, ale biorąc pod uwagę jej przeżycia wcale mnie taki wygląd nie razi).

Inne bohaterki są za nią daleeeko w tyle (to tak subiektywnie, ale lubię niektóre np. Różyczkę, Niennę czy Galadriel).

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 08-12-2012 17:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadriela. Połączenie wielkości, piękna i delikatności. Opiera się mocy Jedynego, rządzi pięknym i aż nierealnym Lorien, mądra i starożytna elfka, która dotrwała aż do końca ery elfów.

Na drugim miejscu Eowyn, ze względu na odwagę i siłę, kobieta wojowniczka, która nie boi się swoich przekonań, ale jednocześnie jest zagubiona w świecie rządzonym przez mężczyzn.

Ale zagłosowałam na Galadriel.

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 08-12-2012 17:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ashke Verasca napisał(a) (zobacz wpis):
ale jednocześnie jest zagubiona w świecie rządzonym przez mężczyzn.

Ja myślę nieco inaczej Z przymrużeniem oka że w świecie mężczyzn musiała czuć się dobrze, skoro oni ją wychowali i głównie wśród nich się obracała. Znała się na tym co oni, była przez nich szanowana i jak najbardziej brana pod uwagę (bo w końcu to ją widzieli jako przywódcę podczas nieobecności wuja i brata, a mogli wybrać kogoś innego, skoro Theoden pytał ich o zdanie). Ona była nieszczęśliwa, bo nie pozwalali jej towarzyszyć w boju, co wtedy raczej odbierała jako dyskryminację a nie przejaw troski. Moim zdaniem ona była zagubiona, jeśli chodzi o świat ogółem - nie wiedziała co ją i jej ukochany kraj czeka plus jej pewne wycofanie jeśli chodzi o psychikę hmmmm...

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 08-12-2012 17:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zawsze odbierałam ją za nieszczęśliwą, ponieważ mężczyźni - kulturowo - nie dawali jej szans na spełnienie swoich marzeń. Owszem, szanowali ją, ale była dla nich kobietą - kimś, kto właśnie nie może bronić Rohanu w razie wojny.

Ale Twoje wyjaśnienie także jest dobre Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 6 z 8)

Skocz do: