Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 1 z 8)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
3%
 3%  [ 7 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 178

Autor Wiadomość
Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 20-05-2003 15:12    Temat wpisu: Twoja ulubiona postać kobieca Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak w temacie. Ulubiona tj. najciekawsza, najsympatyczniejsza, co tylko macie na myśli

Ostatnio zmieniony przez Dis dnia 20-05-2003 18:15, w całości zmieniany 12 razy
Powrót do góry

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 20-05-2003 16:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ulubiona to Meliana.
Ktoś, kto mogąc przebywać w Valinorze, w najpiękniejszych ogrodach Ardy, wybrał Śródziemie pod gwiazdami, bez Światła Dwóch Drzew...
Ktoś, kto uczył słowiki śpiewu - a trzeba przyznać, że wielce skorzystały z na tej nauce Z przymrużeniem oka
Ktoś, kto zakochał się w sposób o jakim można tylko marzyć: spojrzała, ogarnął ją czar i
Cytat:
"... stali na tym miejscu przez długie lata odmierzane obrotami gwiazd nad głowami dwojga zakochanych; ciemne drzewa w Nan Elmoth wybujały wysoko, zamin oni przemówili nareszcie."

Kto ze śmiertelników może sobie pozwolić zakochać się w ten sposób ??? Nikt ... Spox

Dołączam ilustrację - słyszałam już zarzut, że są przedstawieni zbyt młodzi... ale wtedy Arda była młoda i oni też... i według mnie wszystko pasi Super śmiech

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 20-05-2003 16:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadriela Uśmiech

Za rozwagę, mądrość trochę szaleństwa (by na własną rękę wybrać się do Śródziemia), przenikliwość i sprostanie próbie. Uśmiech

Lubię również Eowinę - za odwagę realizowania marzeń, wrażliwość i dumę. Uśmiech

I Lúthien, za odwagę i konsekwencję w realizacji celu, trwanie w wyborze i miłości nawet jeśli nie rozumie tego 100% jej pobratymców. Z przymrużeniem oka I wybór śmiertelności - drogi w nieznane.

Ps Piękny obrazek w stylu mangi (?) Avari Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Erendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 20-05-2003 17:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną postacią kobiecą jest również Eowina Śmiech . Powody te same co wymieniła Nifrodel, ale również ten, że była bardzo "ludzką" postacią. Nie chodzi mi oczywiście o to, że była człowiekiem Skrzywienie , ale o Jej charakter, zachowanie...no i była przecież jeszcze bardzo piękna Love . W postaci Eowiny wzruszyła mnie Jej odwaga, poświęcenie i gotowość walki w obronie wartoście, w które wierzyła. Była kobietą wrażliwą, o wielkim sercu i równocześnie bardzo silną. Uosabiała wszystkie cechy kobiety jaką chciałabym być Uśmiech .

Pozdrawiam

Erendil

Ostatnio zmieniony przez Erendil dnia 20-05-2003 18:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 20-05-2003 17:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadriela.
Za jej wiedzę, za upór w dążeniu do celu, za pogardę dla Feanora, za wszystko...

To moja ulubiona postać ze wszystkich dzieł Tolkiena i może z nią konkurować tylko i wyłącznie Meliana.

Zresztą wielu moich znajomych zarzuca jej ostałość i niezmienność poglądów (!). Czmu? Nie wiem. Ale dla mnie zawsze będzie ONA najlepsza...

PS: Świetny obrazek Avari!!! Sama rysowałaś?
Powrót do góry

Avari

Wpisy: 566

Wysłany: 20-05-2003 17:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):
Ps Piękny obrazek w stylu mangi (?) Avari

Tak, o ile mi wiadomo, to tak nazywa się ten styl - manga Uśmiech

Nenya napisał(a):
PS: Świetny obrazek Avari!!! Sama rysowałaś?

Niestety nie smutna rezygnacja Załamany , nie mam takich uzdolnień ech...

Rysunek jest autorstwa Darkmage (nie mam pojęcia czy to Ona czy On). Więcej rysunków tej osoby można znaleść na stronie http://www.nightrunner.com/gallery/html/index.html

Miłego oglądania Uśmiech

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 20-05-2003 18:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wbrew temu co mam w podpisie jednak pragnę przeprosić oops, zawstydzenie wszystkich forumowiczów za pośpiech i ominięcie tak ważnej postaci jak LUTHIEN.
Teraz poprawiłam ankietę i Luthien już jest. Dodałam też kilka innych postaci przez Was postulowanych, niestety nie wszystkie, bo ankieta ma ograniczoną ilość opcji. Zostawiłam opcję "inna postać".
Wykreśliłam Szelobę (to miał być raczej żart) i Ioreth (pełni bardziej funkcję kompozycyjną, zbyt mało o niej wiemy).
Teraz myślę, że powinno być OK.

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 20-05-2003 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Muszę szczerze przyznać, że jednoznacznie ulubionej postaci żeńskiej nie mam, dlatego wybieram Lobelię. Może właśnie dlatego, że jest w jakiś sposób wyjątkowa, odróżnia się od wszystkich idealnych elfek i wcale nie jest postacią jednostronną (kto ją w końcu lubił w pierwszej księdze, a jednak pod koniec zyskuje się jakąś sympatię dla dzielnej staruszki)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 1 z 8)

Skocz do: