Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 5 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
4%
 4%  [ 8 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 179

Autor Wiadomość
Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 788

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 21-01-2007 20:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym zaznaczył cztery: Elbereth, Melianę, Luthien i Galadriel. No i Niennę jeszcze.

Elbereth - bo jej się Melkor bał bardziej niż innych istot stworzonych przez Jedynego. Niennę - bo jesteśmy sąsiadami i często nas odwiedza Uśmiech Melianę, bo zachwyca mnie zawsze jej Obręcz i ochrona Doriath. Luthien - za odwagę i pieśń na moście. A Galadrielę - za słowa, pod którymi mogę się podpisać: "For many long years I had pondered what I might do, should the Great Ring come into my hands [...] I will diminish, and go into the West, and remain Galadriel".

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 21-01-2007 21:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną postacią kobiecą (z podanych) jest zdecydowanie HALETHA.
Cytat:
Tolkien, Silmarillion
W końcu jednak Haldad poległ podczas wypadu na orków, a Haldar, spiesząc, by ocalić chociaż zwłoki ojca od rozsiekania, padł obok nich pod ciosami orkowych mieczy. Odtąd Haletha starała się podtrzymać na duchu oblężonych, chociaż nie było dla nich nadziei; niektórzy z rozpaczy rzucali się do rzeki i tonęli.

Straciła ojca i brata w jednym dniu, a jednak zniosła tę stratę w milczeniu, zachowała się dzielniej, niż niejeden mężczyzna w obliczu takiej tragedii. Potem jeszcze prowadziła walkę, choć wiedziała, że nie ma żadnych szans na wygraną. Jakże mogłabym jej nie podziwiać? chwała wam, chylę czoła, dzięki Kwiatek Niestety, coś się stało z ankietą i mimo że próbowałam wiele razy, nie udało mi się zagłosować na Panią Halethę (inne ankiety działają dzisiaj na moim komputerze, więc sądzę, że tu wkradł się jakiś błąd). Bardzo prosiłabym o sprawdzenie, gdyż jest to dla mnie ważne, tym bardziej, iż Haletha ma tylko jeden głos w tym temacie.

Ostatnio zmieniony przez Seregon dnia 07-04-2007 18:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 17-03-2007 00:34    Temat wpisu: Eowina Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od razu oddam głos komuś, kto miał niezastąpione pióro, kto potrafił wszystko wyrazić tak pięknie, że aż dusza wyrywa się z piersi.

"Kobieta zawróciła wolnym krokiem do pałacu. W progu obejrzała się raz jeszcze. Oczy miała poważne i zadumane, a na króla patrzyła ze spokojną litością. Była bardzo piękna, a włosy spływały na jej ramiona jak rzeka złota. W białej sukni przepasanej srebrem wydawała się smukła i wiotka, lecz zarazem mocna jak stal i dumna, jak przystało córce królów. Tak się zdarzyło, że Aragorn w pełnym świetle dnia zobaczył Éowinę, księżniczkę Rohanu, piękną i chłodną jak poranek wczesnej wiosny, nie rozkwitłą jeszcze pełnią kobiecej urody."

"To serce nieulękłe i szlachetne. Wszyscy ją miłują. Niech ona panuje plemieniu Eorla przez czas Twojej nieobecności, królu."

"(...) zobaczył w ciemności blask białej sukni i rozognionych oczu"

"Czyż nie jestem córką rodu Eorla, której przystoi walka i zbroja bardziej niż niańczenie niedołęgów i pieluchy?(...) umiem dosiadać konia i władać mieczem, nie boję się trudu, ani śmierci.
- A czego się boisz, Éowino? - zapytał.
- Klatki - odpowiedziała. - Czekania za kratkami, aż zmęczenie i starość każą się z nimi pogodzić, aż wszelka nadzieja wielkich czynów nie tylko przepadnie, ale straci powab."

"Éowina nie drgnęła nawet: księżniczka Rohirrimów, córka królów, smukła, lecz silna jak stal, piękna, lecz groźna. Zadała cios z rozmachem, potężny i celny."

Éowina zachwyciła mnie w momencie, w którym ją poznałam. Od razu stała się jedną z moich ukochanych postaci. Love Połączenie delikatności i piękna z siłą, determinacją i odwagą. Ta niesamowita u delikatnej dziewczyny wytrwałość i siła mogą być tylko wzorem do naśladowania. Jej smutna twarz stała mi często przed oczyma. Nie wybaczę nigdy Jacksonowi Młotkiem go! , że tak potwornie spaprał tę postać Furia . Jak można było z tej cudownej kobiety zrobić to małe, wiotkie (bez kszty mocy i dumy), wiecznie załzawione i zdziwione blond dziewczątko z permanentnym wytrzeszczem ???????? Pytajnik Pytajnik Pytajnik

Ostatnio zmieniony przez Heliniel dnia 17-03-2007 00:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 17-03-2007 00:49    Temat wpisu: Re: Eowina Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyznam się, że i ja byłam trochę zawiedziona filmową kreacją Eowiny Uśmiech To jeszcze jeden dowód na to, że żaden film nie odmaluje w pełni książkowych kreacji.... A Księżniczka Rohanu to także moja ulubiona postać kobieca Śmiech
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 07-04-2010 13:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heliniel napisał(a) (zobacz wpis):

Jak można było z tej cudownej kobiety zrobić to małe, wiotkie (bez kszty mocy i dumy), wiecznie załzawione i zdziwione blond dziewczątko z permanentnym wytrzeszczem ???????? Pytajnik Pytajnik Pytajnik

No!!!
Ale moją ulubioną postacią nie jest Eowina, bo... wyszła za tego... jak mu tam... i została jakąś tam zielarką, nie podoba mi się to kompletnie Wkurzone zdziwienie ! Jakby to się jakoś inaczej skończyło to by kandydowała na moją ulubioną postać. Tak-przykro mi bardzo-nie, chociaż wiem, że to nie jaj wina, tylko Tolkiena Ratujcie bo go pobiję . Fragment o klatce naprawdę mi się podobał.
A moimi ulubionymi postaciami są:
-Thuringwethil (to chyba widać po nicku Uśmiech )
-Nimrodel
-Nienna
-Nerdanela
-Elwinga
-Lúthien
-Meliana. W ankiecie zaznaczyłam "inne". Jednej zdecydowanie wybrać nie umiem nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj .
Powrót do góry

Morag
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 17-07-2010 23:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Waham się zawsze między Éowiną a Galadrielą, dziś wybrałam Galadrielę, ale tak naprawdę obie panie darzę olbrzymim szacunkiem, obie mi imponują. Éowina rzecz jasna książkowa, bo filmowa mnie nieodmiennie irytuje - podziękowania składam PJ-owi.
"Wojna jest nieuchronna, skoro trzeba bronić życia, ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość, strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze: kraj ludzi z Númenoru."
Powrót do góry

Agucha
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 02-10-2010 21:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Eowyna Uśmiech

Strasznie zaimponowała mi jej odwaga,siła i waleczność.Z jednej strony wydawałoby się,że to taka drobna,delikatna kobietka,lecz z drugiej twardzielka,która potrafi stanąć do walki.

Szkoda tylko,że w filmie częściej była smutna niż uśmiechnięta Smutek
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 02-10-2010 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja wybrałem Nerdanelę. I zwyczajnie nie mogłem inaczej. Każdy inny wybór byłby dla mnie nienaturalny.
Mądrość, rozwaga, siła, wielki talent, niestandardowość i piękno ducha, które przesłania wszelkie defekty.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 5 z 8)

Skocz do: