Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 3 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
4%
 4%  [ 8 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 179

Autor Wiadomość
Láuriel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 30-09-2003 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybór jest trudny Uśmiech Tylko jedną postać jest ciężko wybrać Nie Nie
Ale stawiam na Galadrielę Śmiech Za dumę, mądrość, i za to, że panuje w moim ukochanym Lorien Love Język No i oczywiście za odwagę i siłę (mówię tutaj o tej "psychicznej" sile, takiej jak np. przeciwstawienie się mocy Jedynego Uśmiech ) i za długotrwałą walkę z Sauronem Uśmiech

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 30-09-2003 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stawiam na Yavanne. Jestem jej wdzięczna za staworzenia Dwóch Drzew (ale też innych roślin w Ardzie). Oprócz niej na uwagę zasługuje również Varda, która tak pięknie udekorowała nam niebo.

Suilad!

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 30-09-2003 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja lubię Lobelię... Baba z charakterkiem nie lada, wie, czego chce, złośliwa i pyskata... Słowem bardzo podobna do mnie Złośliwy uśmiech Może właśnie dlatego ją tak doceniam Ble Ble ;D A przecież trzeba też pamiętać, że okazała się w końcu być odważną i wartościową postacią....

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 30-09-2003 19:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak. To też moja ulubiona postać. Troche inna niż wszystkie. Większość kobiet Tolkiena to postacie "idealne" jakby "nie z tego świata". Elfki i Valiery to jakby z definicji idealnie piękne, ale również pełne mocy, mądrości itp. Ale nawet ludzkie kobiety są z reguły piękne i trochę schematyczne. Lobelia wymyka się schematom. Chyba jest po prostu najlepiej przedstawiona, choć to postać epizodyczna.

Nellelórë
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 450

Wysłany: 14-10-2003 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też sie tu dopiszę, choć wybór jest bardzo trudny pomiędzy Galadrielą a Eowiną, tak trudny, jak one są różne. Powody, dla których tak jest, zostały już wyżej wystarczająco przeanalizowane Uśmiech, więc ja tylko dodam, że w końcu wybrałabym Galadrielę, ponieważ to jej dotyczy jeden z najbardziej niesamowitych i pięknych opisów elfa we "Władcy Pierścieni". Tak opowiada o niej Faramirowi Sam:

"Jest [...] czasem jak ogromne drzewo w kwiatach, czasem jak biały narcyz, drobny i smukły. Twarda jak diament, łagodna jak światło księżyca. Ciepła jak promień słońca, zimna jak gwiazda. Dumna i daleka jak szczyt w śniegach, wesoła jak wiejska dziewczyna, która wiosną wplata stokrotki w warkocze."

Bardzo lubię ten fragment. Słowa Sama oddają całą tajemiczość elfów i to, jak bardzo inni są od śmiertelników i jak dla nich niepojęci, lepiej niż wiele teoretycznych opisów. Uśmiech

Spośród osób niewymienionych tutaj dodam Ioreth (przeczytałam wcześniej, że nie zmieściła się w ankiecie), a to za jedną z najzabawniejszych kwestii wypowiedzianych w całym "Władcy". Podczas koronacji Króla w Minas Tirith Ioreth tak mówi do swej krewniaczki na widok nadchodzących hobbitów: "To Perianie z dalekiego kraju niziołków; podobno są książętami wielkiej sławy wśród swoich. [...] Mali są, lecz dzielni. Nie uwierzysz, ale jeden z nich zapuścił sie sam, z giermkiem tylko, do Kraju Ciemności i pobił Czarnego Władcę, i podpalił Czarną Wieżę." Uśmiech Jestem pewna, ze Ioreth musiała mieć też to i owo wspólnego z wcześniej krążącymi po Minas Tirith pogłoskami, jakoby przybyli z Rohanu na pomoc stolicy niezliczeni wspaniali rycerze na rączych rumakach, a każdy z nich trzymał przed sobą na siodle po jednym niziołku w pełnej zbroi. Wiwat urocze stare damy, co lubią sobie barwnie poplotkować, nawet, jeśli trudno sobie wyobrazić dwa większe przeciwieństwa niż Ioreth i Galadriela. Uśmiech
Powrót do góry

Isengrim
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 13-01-2004 22:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Idril Kelebrindal - córka Turgona, żona Tuora
Nie wiem nawet dlaczego Język Zakochałem się w tym imieniu....Za mało o niej wiemy...
Galadriela - mądra, rozsądna i doświadczona (kobiety są jak wino im starsze tym lepsze) Jej szlachetność emanuje z osobowości, przeżyła wiele wiosen i jest niewątpliwie jedną z niewielu którzy pamiętają zamierzchłe czasy

Szagrat
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 39

Wysłany: 09-02-2004 22:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No trudny wybór gdyby to chodziło o postaci kobiece w filmie to zastanawiał bym się między Arweną ,Galardielą ,a Eowiną oops, zawstydzenie .
Tu wybór jest trudniejszy, bo postaci więcej ,a kierować trzeba się książką.
hę? Jeśli chodzi o Arwene to z książki poza tym, że jest piękna nic nie wiemy.
Nie sądzę aby Elbereth czy Yawanna mogły by się z kimś równać bo to Valiary(nie wiem czy po prawnie odmieniłem) hmmmm...
Eowina ? Eowina natomiast była piękną, wojowniczą księżniczką Rohanu, wykazała wielką determinację i odwagę na Pelannorze Gandalf na Cienistogrzywym ale w porównaniu z pięknymi księżniczkami elfów bukiet dla ciebie, dziękuję równać się nie mogła.
Ja oddaje głos na Galardielę Love bo była piękna i jednocześnie niezwykle mądra, potężna ale i łagodna.
oops, zawstydzenie Była według mnie usposobieniem potężnej i pięknej królowej elfów ze starożytnego świata, która wykazała wielką siłę umysłu nie dając się skusić na pierścień.
A Lubelia to chyba żart. Super śmiech Śmiech

vivid
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 10-02-2004 16:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją naj naj najulubieńszą postacią jest LUTHIEN, może przez to, że jej los naznaczony był piętnem tragizmu Spazmy (ehhhh to dokonywanie wyborów....).
A poza tym odważna laska z niej była,bo nie każdy potrafiłby pokonać Młotkiem go! Saurona grzmię jak Manwe i samą pieśnią uśpić Balrog Morgotha...
Sama byma tak chciała Serduszka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 3 z 8)

Skocz do: