Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo i Gandalf, Hobbit

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 3 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twoja ulubiona postać kobieca
Arwena
7%
 7%  [ 13 ]
Eowyna
21%
 21%  [ 39 ]
Galadriela
20%
 20%  [ 37 ]
Celebriana
0%
 0%  [ 1 ]
Erendis
1%
 1%  [ 2 ]
Meliana
7%
 7%  [ 13 ]
Elbereth
3%
 3%  [ 6 ]
Haletha
4%
 4%  [ 8 ]
Finduilas (elfka)
0%
 0%  [ 1 ]
Lobelia Sackville-Baggins
5%
 5%  [ 10 ]
Luthien
8%
 8%  [ 15 ]
Yawanna
4%
 4%  [ 8 ]
Róża Cotton
1%
 1%  [ 2 ]
Idril
4%
 4%  [ 8 ]
inna postać
5%
 5%  [ 10 ]
Aredhela
0%
 0%  [ 1 ]
Nerdanela
2%
 2%  [ 5 ]
Andreth
0%
 0%  [ 0 ]
Miriel
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 179

Autor Wiadomość
Láuriel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 30-09-2003 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybór jest trudny Uśmiech Tylko jedną postać jest ciężko wybrać Nie Nie
Ale stawiam na Galadrielę Śmiech Za dumę, mądrość, i za to, że panuje w moim ukochanym Lorien Love Język No i oczywiście za odwagę i siłę (mówię tutaj o tej "psychicznej" sile, takiej jak np. przeciwstawienie się mocy Jedynego Uśmiech ) i za długotrwałą walkę z Sauronem Uśmiech

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 30-09-2003 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stawiam na Yavanne. Jestem jej wdzięczna za staworzenia Dwóch Drzew (ale też innych roślin w Ardzie). Oprócz niej na uwagę zasługuje również Varda, która tak pięknie udekorowała nam niebo.

Suilad!

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 30-09-2003 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja lubię Lobelię... Baba z charakterkiem nie lada, wie, czego chce, złośliwa i pyskata... Słowem bardzo podobna do mnie Złośliwy uśmiech Może właśnie dlatego ją tak doceniam Ble Ble ;D A przecież trzeba też pamiętać, że okazała się w końcu być odważną i wartościową postacią....

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 30-09-2003 19:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak. To też moja ulubiona postać. Troche inna niż wszystkie. Większość kobiet Tolkiena to postacie "idealne" jakby "nie z tego świata". Elfki i Valiery to jakby z definicji idealnie piękne, ale również pełne mocy, mądrości itp. Ale nawet ludzkie kobiety są z reguły piękne i trochę schematyczne. Lobelia wymyka się schematom. Chyba jest po prostu najlepiej przedstawiona, choć to postać epizodyczna.

Nellelórë
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 450

Wysłany: 14-10-2003 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też sie tu dopiszę, choć wybór jest bardzo trudny pomiędzy Galadrielą a Eowiną, tak trudny, jak one są różne. Powody, dla których tak jest, zostały już wyżej wystarczająco przeanalizowane Uśmiech, więc ja tylko dodam, że w końcu wybrałabym Galadrielę, ponieważ to jej dotyczy jeden z najbardziej niesamowitych i pięknych opisów elfa we "Władcy Pierścieni". Tak opowiada o niej Faramirowi Sam:

"Jest [...] czasem jak ogromne drzewo w kwiatach, czasem jak biały narcyz, drobny i smukły. Twarda jak diament, łagodna jak światło księżyca. Ciepła jak promień słońca, zimna jak gwiazda. Dumna i daleka jak szczyt w śniegach, wesoła jak wiejska dziewczyna, która wiosną wplata stokrotki w warkocze."

Bardzo lubię ten fragment. Słowa Sama oddają całą tajemiczość elfów i to, jak bardzo inni są od śmiertelników i jak dla nich niepojęci, lepiej niż wiele teoretycznych opisów. Uśmiech

Spośród osób niewymienionych tutaj dodam Ioreth (przeczytałam wcześniej, że nie zmieściła się w ankiecie), a to za jedną z najzabawniejszych kwestii wypowiedzianych w całym "Władcy". Podczas koronacji Króla w Minas Tirith Ioreth tak mówi do swej krewniaczki na widok nadchodzących hobbitów: "To Perianie z dalekiego kraju niziołków; podobno są książętami wielkiej sławy wśród swoich. [...] Mali są, lecz dzielni. Nie uwierzysz, ale jeden z nich zapuścił sie sam, z giermkiem tylko, do Kraju Ciemności i pobił Czarnego Władcę, i podpalił Czarną Wieżę." Uśmiech Jestem pewna, ze Ioreth musiała mieć też to i owo wspólnego z wcześniej krążącymi po Minas Tirith pogłoskami, jakoby przybyli z Rohanu na pomoc stolicy niezliczeni wspaniali rycerze na rączych rumakach, a każdy z nich trzymał przed sobą na siodle po jednym niziołku w pełnej zbroi. Wiwat urocze stare damy, co lubią sobie barwnie poplotkować, nawet, jeśli trudno sobie wyobrazić dwa większe przeciwieństwa niż Ioreth i Galadriela. Uśmiech
Powrót do góry

Isengrim
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 13-01-2004 22:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Idril Kelebrindal - córka Turgona, żona Tuora
Nie wiem nawet dlaczego Język Zakochałem się w tym imieniu....Za mało o niej wiemy...
Galadriela - mądra, rozsądna i doświadczona (kobiety są jak wino im starsze tym lepsze) Jej szlachetność emanuje z osobowości, przeżyła wiele wiosen i jest niewątpliwie jedną z niewielu którzy pamiętają zamierzchłe czasy

Szagrat
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 39

Wysłany: 09-02-2004 22:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No trudny wybór gdyby to chodziło o postaci kobiece w filmie to zastanawiał bym się między Arweną ,Galardielą ,a Eowiną oops, zawstydzenie .
Tu wybór jest trudniejszy, bo postaci więcej ,a kierować trzeba się książką.
hę? Jeśli chodzi o Arwene to z książki poza tym, że jest piękna nic nie wiemy.
Nie sądzę aby Elbereth czy Yawanna mogły by się z kimś równać bo to Valiary(nie wiem czy po prawnie odmieniłem) hmmmm...
Eowina ? Eowina natomiast była piękną, wojowniczą księżniczką Rohanu, wykazała wielką determinację i odwagę na Pelannorze Gandalf na Cienistogrzywym ale w porównaniu z pięknymi księżniczkami elfów bukiet dla ciebie, dziękuję równać się nie mogła.
Ja oddaje głos na Galardielę Love bo była piękna i jednocześnie niezwykle mądra, potężna ale i łagodna.
oops, zawstydzenie Była według mnie usposobieniem potężnej i pięknej królowej elfów ze starożytnego świata, która wykazała wielką siłę umysłu nie dając się skusić na pierścień.
A Lubelia to chyba żart. Super śmiech Śmiech

vivid
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 10-02-2004 16:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją naj naj najulubieńszą postacią jest LUTHIEN, może przez to, że jej los naznaczony był piętnem tragizmu Spazmy (ehhhh to dokonywanie wyborów....).
A poza tym odważna laska z niej była,bo nie każdy potrafiłby pokonać Młotkiem go! Saurona grzmię jak Manwe i samą pieśnią uśpić Balrog Morgotha...
Sama byma tak chciała Serduszka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Twoja ulubiona postać kobieca (Strona 3 z 8)

Skocz do: