Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: "Ancanar" czyli (prawie) ekranizacja Tuora (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 15-07-2004 16:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vain. Ja nie twierdze, ze film bedzie zły z powodu kiepskich rekwizytów, bo byc moze historia tak nas porwie i wzruszy, ze nie zauwazymy zadnych niskobudżetowych plastików, (a jak wiemy niskobudżetowy plastik mozna bezczelnie stosowac nawet w superprodukcji typu "Troja", ale, poniewaz opowiesc byla niezla, choc nie jakas wybitna, to tak naprawde, mało kto sie ta plastikowa Troja przejał) Tak naprawde moc filmowego koktailu to głównie moc scenariusza, czyli opowiesci i gry aktorskiej. I IMO to te dwie sprawy, wazace o mocy filmów, najlepiej widac w LOTRze P.J. pomimo paru słabosci i sztucznosci w efektach i scenografii. Ale trzeba pamietac, ze słabosci scenariusza i aktorstwa żadne, nawet cudowne, precyzyjne, najprawdziwsze kostiumy nie pokryja, i to widzielismy w Wiedzminie. A kiepskie kostiumy - takie jak te na foitkach - po prostu beda przeszkadzac w odbiorze nawet bardzo dobrej historii.
poz
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3827

Wysłany: 25-04-2006 21:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Warto wznowic temat, bo film nabiera rumiencow, sa nowe trailery (niestety, nie ma starego Smutek ) i wspomniane rekwizyty prezentuja sie coraz lepiej.
Co do elfow - elfki na zdjeciach moze nie wygladaja niesamowicie elfio, ale Curugon.... Love Toz to Maglor Elfik Jestem za

Ciesze sie, ze cos takiego powstaje, mam nadzieje, ze nie przyjdzie nam za dlugo czekac (prace trwaja od 1999 roku). http://www.ancanar.com/about/index.php

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 28-04-2006 16:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle, dzięki, że odświeżyłaś temat chwała wam, chylę czoła, dzięki Uśmiech
Że też wcześniej go nie znalazłem Jestem rozwalony

Film, po tym co zobaczyłem na trailerze, zapowiada się ciekawie. A jeszcze ciekawiej byłoby, gdyby autorzy filmu wykupili prawa do produkcji historii o Tuorze. Wie ktoś ile prawa do ekranizacji mogą kosztować (pewnie TE obdarłoby ich z ostatniego grosza, sorki baksa Złośliwy uśmiech )?
Gdyby wykupili prawa i stworzyli film, załóżmy o nazwie Tuor i Upadek Gondolinu, a na dole na podstawie opowieści J.R.R. Tolkiena z pewnością więcej ludzi zawędrowałoby do kin. Za sprawą dwu czynników. Pierwszy- po prostu Mistrz posiada tak wielu fanów, że pewnie każdy z nich obejrzałby film po dwa, trzy razy (w samym kinie), a jeszcze dochodzą kupna DVD... Język
Po drugie primo, rzesz ludzi znają już Tolkiena (za sprawą PJ'a) i z pewnością przyszliby na sens.

Cytat:
Co do elfow - elfki na zdjeciach moze nie wygladaja niesamowicie elfio, ale Curugon.... Toz to Maglor

Mamy chyba nieco inne wyobrażenie syna Feanora Z przymrużeniem oka

No i najważniejszy pytanie, kiedy premiera? (zna ktoś może odpowiedz Z przymrużeniem oka ?)

-Albert Einstein
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 28-04-2006 23:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To projekt fanow, nie wiem skad maja fundusze, teraz juz musza miec sponsorow (nawet na starcie musieli). Ale kiedy premiera? Nie mam pojecia... Czekam niecierpliwie Śmiech

Ludzie przyzwyczajeni do filmow PJa mieliby pewnie pretensje do tego filmu, bo jest wizualnie inny (chocby sam wyglad bohaterow). IMHO blizszy duchowi dziel Tolkiena Jestem za Mysle, ze i w narracji bedzie sie roznil, mniej bajkowy, a bardziej historyczny. Moze sprawiaja to wrazenie helmy przywodzace na mysl Grecje...
Ale nie obrazilabym sie, gdyby zrobili Gondolin. Moze jak ten film wypali, zbiora srodki na nastepny. Jesli TE sie spodoba to, co zaprezentuja, to moze da sie przkonac na sprzedanie praw do historii Tuora, bo mysle, ze to nie tylko kwestia kasy, ale i wzbudzenia zaufania.

O wygladzie synow Fëanora jest co nieco w watku o ekranizacji Silmarillionu Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 23-10-2009 17:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znowu odświeżę temat, bo coś cicho w kwestii Ancanara. Ma ktos jakieś wieści?

W grupie Ancanar na Facebook znalazłam info ze stycznia - nowy reżyser i wizja filmu, zmiany scenariusza, poszukiwania inwestorów:
http://www.facebook.com/group.php?gid=22604276935&ref=mf

Z tego, co widzę szykuje się nie tylko Ancanar, ale i Arrival at Esgaroth tych samych autorów!
Za http://www.rainfallfilms.com/projects/

Ancanar
Directed by Raiya Corsiglia & Sam Balcomb
Composer Stuart Balcomb
HQ http://www.rainfallfilms.com/projects/v_ancanar.html
Death is a Gift:
http://www.ralphlister.com/video/v_deathgift.php
Finlomë's Fortunes:
http://www.ralphlister.com/video/v_fortunes.php

Arrival at Esgaroth
Directed by Sam Balcomb
Camera Operator Kholi Hicks
Sound Designer Jeff Dodson
Makeup & Prosthetics Nikki Rice
Costume Designer Andrea Wakely
Armor & Weapons by Joe Piela
HQ http://www.rainfallfilms.com/projects/v_esgaroth.html
HQ http://www.ralphlister.com/video/v_esgaroth.php

Tylko czy ta elfka jest aby z właściwego legendarium?
Jak dla mnie wygląda warcraftowo Z przymrużeniem oka Za to Bard całkiem, całkiem Jestem za

Wiecej filmików z Ancanara na you tube, w tym oficjalny trailer:

Link

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 23-10-2009 23:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Galadin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 23-10-2009 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem zaskoczony, nie miałem pojęcia o tych filmach, a przecież informacje o nich są już od wielu lat. Czy to będą wielkie hity czy nie, obowiązkowo muszę zobaczyć. Tylko kiedy będą premiery? Znalazłem informacje że miały być już dwa lata temu.
Powrót do góry

Meril Turingi
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 95

Wysłany: 06-12-2009 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedy ten film w końcu będzie ?Chyba w życiu się go nie doczekam, był zwiastun, były zapowiedzi, a teraz nic o nim nie słychać, czyżby wycofali projekt ?
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 16-12-2009 17:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Polecam wizytę u źródeł - na Facebooku - gdzie twórcy filmu pewnie zaglądają - raz jeszcze:
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
W grupie Ancanar na Facebook znalazłam info ze stycznia - nowy reżyser i wizja filmu, zmiany scenariusza, poszukiwania inwestorów:
http://www.facebook.com/group.php?gid=22604276935&ref=mf

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: "Ancanar" czyli (prawie) ekranizacja Tuora (Strona 2 z 3)

Skocz do: