Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Jak wyobrażacie sobie Elfy? (Strona 29 z 30)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 17-11-2015 22:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam wątpliwości czy Helmuta Bergera można nazwać lalusiem, owszem, bywał kreowany na amanta i dandysa - jest w tym jakiś element lalusiowatości (szczególnie w jego roli Martina von Essenbeck, gdzie bywał cokolwiek wymoczkowaty + świetnie podszył się pod Marlene Dietrich Z przymrużeniem oka), jednak wg mnie niezależnie od charakteryzacji, a więc również w jego naturalnej blond wersji, młody Berger miał niepokojącą urodę, coś nieokiełznanego i dzikiego. Love

Btw, polecam jego wywiad z samym sobą, wykonany w 1989 r. - sądząc po treści facet ma (a przynajmniej miał w tym momencie swego życia, wieku 45 lat) poukładane w głowie. Mówi sensownie i nadal jeszcze ma resztki swej urody. Z przymrużeniem oka
Video niestety tylko dla francuskojęzycznych.
Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę przetłumaczyć napisy.

Link

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 20-11-2015 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem że piszę nie na temat ale zobaczcie sobie ile ma lat aktorka grająca Seung-nyang Super śmiech Super śmiech Super śmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym
do głęboko chorego społeczeństwa.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 20-11-2015 20:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aktorka nazywa się Ji-won Ha http://www.filmweb.pl/person/Ji+won+Ha-176336
Aktualnie 37 lat, tylko jaki to ma związek? Chyba, że chodzi o to, że nie widać po niej wieku? Elfka jak nic Elfik

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

http://www.filmweb.pl/person/Ji+won+Ha-176336/photos/495069

Ale też przynajmniej dla mnie nie jest tak piękna, jak o niej mówią w serialu, piękniejsza jest cesarzowa wdowa i księciunio, który już zdążył objąć tron po ojcu. (Zdjęcia z Filmwebu, wyprzedzają aktualną fabułę z TVP.)

http://www.filmweb.pl/person/Ji+won+Ha-176336/photos/495131

W tym porównaniu główna bohaterka jest ludzinką, a księciunio i cesarzowa wdowa mogą być Quendimi. Cesarzowa wdowa:

http://www.filmweb.pl/serial/Cesarzowa+Ki-2013-678038/photos/495107

Swoją drogą jak ktoś jest ciekaw sekretów urody koreańskich gwiazd i nie tylko, to warto zerknąć na reportaż Obsesja doskonałości. Leniwcom narzekającym na polską szkołę też polecam Z przymrużeniem oka

Sędziwojka, nie wiem co lalusiowatego jest w Twoim aktorze, IMO nic. I jako model dla Feanáro może by się nieźle sprawdził, aczkolwiek wolę go w wersji naturalnej. Tyle, że tylko po zdjęciach, nie widziałam go w żadnym filmie. Ale o aktorstwie to w innym temacie dyskutujemy, tu liczy się wygląd i wrażenie.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 22-11-2015 17:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 20-11-2015 21:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cesarzowa wdowa faktycznie ładniejsza od Ki. Z przymrużeniem oka Lubię ten typ władczych i pięknych kobiet, aczkolwiek wciąż do elfiej cesarzowej jej moim zdaniem trochę brakuje. Język

Co do wyglądu Ki - też bym chciała tak młodo wyglądać w wieku 37 lat. Język

A propos Bergera - w moim odczuciu jego zwykły imidż jest podszyty drapieżnością, ale są filmy, w których go zrobiono na lalusia wypisz-wymaluj. Z przymrużeniem oka
Sirielle, spróbuj może kiedyś obejrzeć te filmy Viscontiego, o których pisałam wyżej - są według mnie świetne. Chociaż nie wiem, czy tego typu kino, opowiadające o upadku i schyłku pewnego etapu dziejów i ludzi, przypadnie Ci do gustu. Uśmiech

Powrót do góry

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 22-11-2015 17:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle
Właśnie o to mi chodziło Spox
Ja polecam też ćwiczenia i masaże twarzy Śmiech

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym
do głęboko chorego społeczeństwa.
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 14-03-2016 20:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

1,5 roku temu pisałam tutaj o Królowej Margot.
Wreszcie przeczytałam książkę i obejrzałam film. Sporo osób się nim zachwyca, a nawet uważa za lepszy od ksiażki (sic!).

Nie mogę się z tym zgodzić - powieść była bardziej wielowymiarowa, a film ja spłycił. Nie chodzi tu tylko o niemożność pokazania pewnych elementów na ekranie i konieczność okrojenia materiału. Ekranizacja nie jest tak dobra, jak być powinna.
Jest parę przeinaczeń wobec książki, które mnie bardzo rażą:
- kazirodztwo, którego w powieści nie było (tęskne spojrzenia Franciszka d'Alencon w kierunku siostrzyczki to nie to samo, co chamska prezentacja miłości Margot i jej ...3 braciszków Ratujcie bo go pobiję )
- ciapowaty i zagubiony Henryk z Nawarry (w książce był to intelignetny i wyrachowany człowiek, który tylko udawał prostaka) etc.

Wyeksponowanie wątku miłosnego La Mole'a i Margot również oceniam in minus, acz to zrozumiały pomysł (świetny wabik dla widowni Język). Nawet ładny Vincent Perez tu nie pomógł. Z przymrużeniem oka Gra aktorską się popisać nie mógł ze względu na scenariusz. Natomiast z męskich ról świetnie spisał się Jean-Hugues Anglade jako Karol IX! Jestem za

Zastanawiałam się tylko cały czas, czemu mężczyźni tam mają przetłuszczone włosy, a szczególnie Karol IX. Język Od szyi w dół piękne ciuszki, a u góry takie obleśne strąki. Nawet jeśli higiena ówcześnie nie należała do priorytetów, to już o włosy mogli zadbać, szczególnie podczas oficjalnych wystąpień. Zwłaszcza, że Henryk III, znany u nas jako Henryk Walezy, podobno pudrował swoje włosy i dodawał różne świecidełka. Skoro pudrował, to nie mogły być tłuste. Jestem rozwalony

Za bardzo naofftopowałam, to teraz konkrety. O Adjani już pisałam, to teraz chciałabym się skupić na Virnie Lisi. Zagrała fenomenalnie Katarzynę de Medici. Jestem za
A ponadto to przepiękna kobieta za młodu i na starsze lata! Love
Bardotka, Cardinale czy Monroe mogą się przy niej schować! Język Tak samo Adjani.
Typ urody bardzo mi odpowiadający - delikatne rysy, a przy tym wyraziste. Czasem mogą się wydawać nieco zbyt wyzywające (ten pieprzyk), ale i tak piękne.
Gdyby nie mocny makijaż i cokolwiek specyficzne fryzury (wspaniałe, ale do elfów niepasujące), to przykład Quendi jak się patrzy.
Podobną twarz ma Michelle Pfeiffer, której uroda też mi się bardzo podoba.

Obrazki wrzucę później. Język

Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 15-03-2016 23:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem przekonany. To znaczy, to jest obiektywnie rzecz biorąc piękna kobieta, ale na elfke mi jednak nie leży, nawet nie wiem, czy to chodzi, o to, że ma lekko wyzywająca urodę, raczej o to, że jej urodzie brakuje szlachetności.
Bardziej mi leży Saffron Burrows, zwłaszcza w charakteryzacji z filmu Troja. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Co do Królowej Margot, to książki przyznaję się, że nie czytałem, a film średnio mi się podobał. Miał fajne fragmenty, ale jako całość był taki sobie.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 16-03-2016 21:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tu chyba się rozbijamy o różnice w gustach. Uśmiech
Zrozumiałabym, gdyby to lekko "wyzywająca" uroda była przyczyną odrzucenia kandydatury Virny.
Inny powód jest dla mnie mniej zrozumiały. Z przymrużeniem oka

Według mnie Virna Lisi ma znacznie bardziej szlachetną urodę niż Saffron Burrows - wszystko w idealnych proporcjach. Natomiast Saffron ma zbyt duże usta i nie tak pięknie wykrojone jak Virna. W stylizacji Andromachy wyglądała zwyczajnie - bez szału, już wolę ją w wersji "na ściankach", ale wciąż uważam, że jej coś brakuje - regularności rysów.

Virna zalicza się do typu urody, który określam jako francuski, z pełnią klasy. Świetnym przykładem jest też wspomniana przeze mnie wyżej Michelle Pfeiffer, która na elfkę mi świetnie pasuje.

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Następna

Temat: Jak wyobrażacie sobie Elfy? (Strona 29 z 30)

Skocz do: