Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Jak wyobrażacie sobie Elfy? (Strona 28 z 30)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 19-11-2014 22:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakiś czas temu coś mnie naszło, żeby rzucić okiem na kadry z La Reine Margot.

Nie da się ukryć, że wspomniane już tu w temacie Isabelle Adjani, Monica Bellucci i Sophie Marceau są do siebie podobne.

Isabelle była zjawiskowa jako królowa Margot. Blada piękność o długich, kruczoczarnych włosach i błękitnych* (!) oczach. W tej roli pasuje mi znakomicie na elfkę, nieważne którą. Niestety na innych ujęciach jest gorzej i co więcej, ona bardzo brzydko się starzeje.
O ile w młodości trudno mi jej urodę uznać za "mamuśkowatą", to teraz już jak najbardziej.

Sophie Marceau wygląda dla mnie dość przeciętnie i ta grzywka jej nie pasuje, chociaż na zdjęciach tutaj podawanych x stron wcześniej prezentuje się ładnie.

Z tych 3 pań najbardziej podoba mi się Monica Bellucci. Ma najładniejszy krój twarzy i najbardziej proporcjonalne rysy. Imponująca uroda i świetne, kobiece kształty. Język Nadal wygląda całkiem dobrze, mimo iż skończyła w tym roku 50 lat. Szkoda, że jej małżeństwo z Vincentem Casselem się rozpadło.

Niestety kobiety piękne za młodu rzadko kiedy dobrze wyglądają na stare lata.
Chociaż Virna Lisi (grała Katarzynę Medycejską w La Reine Margot) świetnie się starzeje. Była śliczna za młodu (aczkolwiek lepiej byłoby jej z ciemnymi włosami, nie platyną blond Język).

* widać tu wpływ genów jej ojca, wszak Beduini często miewają błękitne oczy, co dla mnie jest fascynującym fenomenem przy ich karnacji i włosach.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

AranelElbereth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 21-10-2015 16:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie przykładem idealnego elfa jest Arwena.Właśnie tak wyobrażam sobie elfa.Wysokie,jasna cera,smukłe palce,długie włosy,lekko szpiczaste uszy(Jak u Arweny,Taurieli kojarzą mi się z uszami hobbitów),delikatna pociągła twarz.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym
do głęboko chorego społeczeństwa.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 16-11-2015 20:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kontynuując wątek azjatycki - z wpisów poniżej:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=93635#93635
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=106388#106388
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=125695#125695
(to pewnie nie wszystkie wpisy odnośnie Azji), mam kolejne przykłady, które spokojnie większość nas może śledzić codziennie po południu - o ile ma dostęp do polskiej TV. Przykłady na to, że spokojnie można zrobić film z Ardy, gdzie w rolę Quendich wcielą się Azjaci i bez obróbki komputerowej będzie wyraźna różnica między ludźmi i elfami, a przede wszystkim bez potrzeby doczepiania sztucznych uszysk Jestem przeciw (Oraz przykłady na to, jak elfowie mogli się ubierać i czesać, o czym można dyskutować w innych tematach. TVP 2 emituje od niedawna serial koreański "Cesarzowa Ki" http://vod.tvp.pl/seriale/obyczajowe/cesarzowa-ki

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

http://www.telemagazyn.pl/artykuly/cesarzowa-ki-koreanski-serial-zastap i-imperium-milosci-w-tvp2-zdjecia-46036.html

http://mydramalist.com/photos/e10dovg1

Akcja rozgrywa się w XIV wieku. Mamy tu dziewczę przebrane za młodzieńca, pięknych księciuniów Rządzę uciekających przed okrutnymi zabójcami jestem wściekły jak ork , paskudnych dworzan knujących za plecami króla chyba ktoś tu buja... , jednym słowem wszystko, co niezbędne dla dobrze znanej i lubianej baśni, opowieści. Może zbyt bajkowe i zabawne, niż by mi się marzyło, ale to chyba taka konwencja - dorosły książę zachowuje się czasami jak trzylatek, bohaterowie bywają bardzo naiwni (może nie mogą odgadnąć, że są oszukiwani wcześniej, niż zrobi to widz?) Z jednej strony to kino rodzinne, momentami dziecinne, z drugiej ludzie umierają i leje się krew. Mimo to ogląda się całkiem nieźle, chyba łatwiej tu zaakceptować humor niż w filmowym Hobbicie.

Konwencja konwencją, czekam, aż mości książę spoważnieje, w końcu mój Findekáno jest zgrywusem, ale jego serialowe alter-ego nie może być aż tak głupawe Z przymrużeniem oka - właśnie znalazłam kolejnego Fingona w Azji, choć poniższe zdjęcie nie do końca to oddaje (i nadal to Takeshiemu Kaneshiro bliżej do ideału):

http://www.telemagazyn.pl/artykuly/cesarzowa-ki-koreanski-serial-zastap i-imperium-milosci-w-tvp2-zdjecia-46036.html?zdjecie=4

Książę pasowałby do małolata Findekána z beztroskich czasów w Amanie Uśmiech

http://beatuscorner.com/drama-2013-empress-ki/

Oczywiście, nie wzięłabym tych aktorów dosłownie na Ardę, ale jest to jakieś porównanie, wyobrażenie, jak można pokazać Quendich inaczej, niż w filmach do tej pory. Koreańczycy preferowali twarze bardziej nieskazitelne, kobiece, na Ardę pasowaliby aktorzy z mniej kobiecymi rysami (w przypadku Azjatów pewnie i tak wydawaliby się nam kobiecy). Po odpowiedniej charakteryzacji (zmiana koloru oczu) byłaby wyraźna różnica między stojącymi obok siebie Quendim i Edainem, bez potrzeby doczepiania uszu czy podkreślania, ze to nie człowiek.

Przy okazji coś dla krytyków mangi i anime - jak nie jesteście przyzwyczajeni, to pewnie w większości aktorzy będą dla Was mieć identyczne twarze, po młodych nie będzie wiadomo kto jest kobietą, kto mężczyzną itp., zupełnie jak w anime trzeba się czasami kierować rekwizytami Z przymrużeniem oka Ciekawy jest kontrast pomiędzy ładną buzią i niskim głosem (sama pomyliłam jednego aktora z kobietą, zanim się odezwał Pserwa ). Np. serialowy odpowiednik 'Mulan' ma męską fryzurę, co pewnie jest jasne dla Koreańczyków, ale dla mnie kiedy dziewczyna obcięła włosy nie było wyraźnej różnicy.

http://mydramalist.com/photos/X3bgBoG4

Podsumowując - nie uważam, że Quendi to dosłownie Azjaci, ale różnica między wyglądem Azjatów i ludzi Zachodu jest dobrym przykładem, jak mogliby się różnić Quendi i Edaini na Ardzie. Choćby taki Fingon vs Tuor:

http://www.filmweb.pl/person/Takeshi+Kaneshiro-4967/photos/136126

http://www.filmweb.pl/person/Chris+Hemsworth-196396/photos/338367

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 16-11-2015 20:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakem fanka kultury Wschodu, to wolę Tuora od Fingona. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

To ujęcie mi się pdooba. Ksiażę, nie dość, że urodziwy, to jeszcze ma tu mądre oczy (nawet jeśli, jak piszesz, jest mądry inaczej Język).
Nie można też zapomnieć o pięknej szacie i ozdobach. Love

Hm, to kobieta czy mężczyzna? Język

Ogólnie rzec biorąc, podzielam Twój pogląd na temat subtelności różnicy między Quendi a Eldar.
To znaczy - Elfowie jako wysublimowane i doskonalsze od ludzi istoty, ale przy tym nie tak zniewieściałe jak niektórzy Azjaci. Z przymrużeniem oka

ps. zdecydowanie brakuje cytowania selektywnego. Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 16-11-2015 21:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i super, mamy podzielone - Tuor Twój, Fingon mój wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Cytuję - "Np. serialowy odpowiednik 'Mulan' (...) " Z przymrużeniem oka Jeśli naprawdę nie wiadomo, to super Jestem za Inaczej księciunio, król, towarzysze broni i ktokolwiek inny to banda ślepców, jak to w tego typu filmach zwykle bywa Z przymrużeniem oka

Edit.

Oho, japoński trailer, fajniej brzmi od koreańskiego:

Link

i polski, już będzie jasne kto co.

Link

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 16-11-2015 22:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i super, mamy podzielone - Tuor Twój, Fingon mój wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Jestem rozwalony Jestem za

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Cytuję - "Np. serialowy odpowiednik 'Mulan' (...) " Z przymrużeniem oka Jeśli naprawdę nie wiadomo, to super Jestem za Inaczej księciunio, król, towarzysze broni i ktokolwiek inny to banda ślepców, jak to w tego typu filmach zwykle bywa Z przymrużeniem oka

Twarz ma ewidentnie kobiecą. Z przymrużeniem oka Aczkolwiek w przypadku ludzi ze Wschodu i ona może czasem mylić. Natomiast reszta, w tym umiejętnie zamaskowany brak piersi już przynależą do innej płci. Nie da się ukryć, że Japończycy/Koreańczycy/Chińczycy wybitnie lubią motyw kobiet-księżniczek przebierających się za mężczyzn, szczególnie w filmach kostiumowo-historycznych.
Chociaż niekoniecznie to rys Wschodu - u Tolkiena i w historii Joanny d'Arc mamy dokładnie ten sam motyw. Jestem rozwalony

Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 16-11-2015 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pora wprowadzić trochę powiewu europejskości (i aryjskości/vanyarskości). Z przymrużeniem oka

A propos elfów - jestem zaskoczona, że ta kandydatura nie pojawiła się ani tutaj ani w wątku o aktorach do Silma.
Mianowicie - Helmut Berger.
Gwiazda i kochanek Luchino Viscontiego. Język
Ostatnio jestem na etapie smakowania filmów tego reżysera, człowieka o arystokratycznym pochodzeniu, który wybrał dość nietypową dla tej warstwy społecznej drogę kariery (szczególnie polecam La Caduta degli Dei aka The Damned oraz Gruppo di famiglia in un interno aka Conversation Piece - ach, ta dekadencja, mrok i malarskość kadrów). Love

Helmut Berger - nie dość, że przystojny, to jeszcze świetny aktor! Miłość
Inna rzecz, że, poza jednym wyjątkiem, w filmach Viscontiego miałam innych faworytów aktorskich (Burt Lancaster, Dirk Bogarde, Helmut Griem i zjawiskowa Ingrid Thulin).
Szkoda, że Berger się bardzo brzydko zestarzał. Smutek

Dzięki filmom można zobaczyć go w różnych odsłonach kolorystyki włosów:

Blondyn - np. jako Konrad w Conversation Piece:

Tutaj to już zdjęcia raczej spoza filmów:

Zaś w Ludwigu jako Ludwik II Bawarski Berger powiewał kruczoczarną czupryną: Język

I poniżej w wersji uśmiechniętej (ileż można udawać ponuraka Śmiech):

W wersji jasnowłosej pasuje mi na wszelkich blondasków z Legendarium. Z przymrużeniem oka Chyba najbliżej mu do mojej wizji Finroda, aczkolwiek ta też jest nieco inna.

W ciemnej w wersji Ludwiga powyżej - spojrzenie i mina godna Feanora - te przenikliwe ślepia i ostre brwi! (Uwielbiam tego typu kształt brwi - zakrzywione pod kątem, nie łukowate, trochę mangowe - zresztą mam podobne do tych Bergera i też w obrazkach podobne maluję Język)

Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 17-11-2015 10:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do ciemnowłosej wersji, to zgadzam się w 100% na Feanara by się nadał. Co do jasnowłosej to jednak nie Finrod nie ma być lalusiem Język
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Następna

Temat: Jak wyobrażacie sobie Elfy? (Strona 28 z 30)

Skocz do: