Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

Temat: LotR: Wokół filmowej trylogii - porównania, prognozy (Strona 5 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 16-04-2003 15:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Vainamoinen napisał(a):
I słusznie, bo to przecież ten sam film. Swoją drogą ciekawe czy kiedyś powstanie wersja specjalna LOTRów.

W USA juz puszczali w kinach FOTR w wersji z DVD.

Nie chodzi mi o wersję reżyserską, tylko specjalną. Poprawione efekty specjalne, nowe ujęcia itp. Tak zrobiono ostatnio z ET.

Tom Goold napisał(a):
Filmy krotkometrazowe sa dla zagorzalych fanow - wiekszosc i tak pewnie ich nie obejrzy.

Dowiemy się, gdy zobaczymy wyniki sprzedaży Animatrix na DVD. A tymczasem wraz ze znajomymi wybieram się na Oszukać przeznaczenie 2 w celu obejrzenia Animatrix: Final Flight of the Osiris Uśmiech

Cytat:
Troszke to rozbrajajace co piszesz, ale generalnie rozumiem co chcesz powiedziec - jak widać jednak jestem żałosnym amatorem, a nieznajomość najbardziej kasowego filmu w historii to dobitnie potwierdza.

Chciałem powiedzieć, że Matrix (jak i Titanic) miał świetne wyniki w wypożyczalniach wideo.

Cytat:
Tak jak pisałem popełniłem błąd, a określenie "bandyckie" odnosi się do porównania cen w multipleksach polskich i czeskich.

To jeździj do Czech Uśmiech

Cytat:
No właśnie - do wyniku otwarcia możesz z góry doliczyć moje 18 zł, bo na pewno pójdę. Uśmiech

4,5$... plus Uśmiech
Powrót do góry

Tom Goold

Wpisy: 292

Wysłany: 16-04-2003 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Nie chodzi mi o wersję reżyserską, tylko specjalną. Poprawione efekty specjalne, nowe ujęcia itp. Tak zrobiono ostatnio z ET.

ML-owi też nie chodziło o wersję reżyserską FotR, bo takiej nie ma, ale o rozszerzoną: nowe ujęcia, nowa muzyka itp.

Cytat:

A tymczasem wraz ze znajomymi wybieram się na Oszukać przeznaczenie 2 w celu obejrzenia Animatrix: Final Flight of the Osiris Uśmiech

To sympatyczne. Nie tak dawno fani Tolkiena chodzili na filmy z NLC zeby zobaczyc zwiastuny LotR.

Cytat:
Chciałem powiedzieć, że Matrix (jak i Titanic) miał świetne wyniki w wypożyczalniach wideo.

Trudno się nie zgodzić. FotR miał chyba też wyniki niczego sobie skoro Potter i FotR stawały się najlepiej sprzedającymi sie tytułami na DVD.

Cytat:
To jeździj do Czech Uśmiech

Na FotR byłem w Ostrawie. Weekendowy bilet dla dorosłej osoby kosztował równowartość 11 zł, a w tym samym czasie podobny bilet do Multikina chyba 19 zł. No, ale pewnie polscy potentaci mają wyższe koszty skoro zatrudniają wyłącznie studentów (oprócz paruosobowej kadry) i wyłącznie na 1/4 etatu.

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 16-04-2003 17:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tom Goold napisał(a):
ML-owi też nie chodziło o wersję reżyserską FotR, bo takiej nie ma, ale o rozszerzoną: nowe ujęcia, nowa muzyka itp.

To wersja rozszeszona nie jest reżyserską? O ja naiwny.

Cytat:
Na FotR byłem w Ostrawie. Weekendowy bilet dla dorosłej osoby kosztował równowartość 11 zł, a w tym samym czasie podobny bilet do Multikina chyba 19 zł.

Multikino, phi Uśmiech W najlepszych warszawskich kinach bilety kosztują nawet 12 zł. Ale jak komuś się opłaca jechać do Ostrawy żeby zaoszczędzić 7-8 zł... Mnie na pewno nie Uśmiech (Tak, wiem, w Czechach premiera była wcześniej).

Cytat:
No, ale pewnie polscy potentaci mają wyższe koszty skoro zatrudniają wyłącznie studentów (oprócz paruosobowej kadry) i wyłącznie na 1/4 etatu.

Przytoczę może co pomyślałem po przeczytaniu tego akapitu: "A świstak siedzi i zawija je w te sreberka".
Powrót do góry

Tom Goold

Wpisy: 292

Wysłany: 16-04-2003 18:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):

Nie jest. Chyba większość ludzi nawet o tym wie. Z przymrużeniem oka

Cytat:
Multikino, phi Uśmiech W najlepszych warszawskich kinach bilety kosztują nawet 12 zł.

To w Warszawie są dobre kina? Ja w każdym razie pisałem wyraźnie o multipleksach i godzinach popołudniowych w weekend. Taki bilet w warszawskim multipleksie kosztuje 20 zł a nie - ROTFL - 12 zł.

Cytat:

Przytoczę może co pomyślałem po przeczytaniu tego akapitu: "A świstak siedzi i zawija je w te sreberka".

Cinema City Uśmiech

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 16-04-2003 19:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tom Goold napisał(a):
Vainamoinen napisał(a):

Nie jest. Chyba większość ludzi nawet o tym wie. Z przymrużeniem oka

To czym się różni wersja reżyserska od rozszerzonej? Czegoś chyba nie rozumiem.

Cytat:
To w Warszawie są dobre kina?

Biorąc pod uwagę sprawy techniczne - nawet bardzo.

Cytat:
Ja w każdym razie pisałem wyraźnie o multipleksach i godzinach popołudniowych w weekend. Taki bilet w warszawskim multipleksie kosztuje 20 zł a nie - ROTFL - 12 zł.

Nawet nie dasz zrobić kryptoreklamy Uśmiech Ale 20 zł to przesada... 18, zgoda.

Cytat:
Cinema City Uśmiech

Uff.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5891

Wysłany: 16-04-2003 19:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
To czym się różni wersja reżyserska od rozszerzonej? Czegoś chyba nie rozumiem.

Nie wiem czym się rózni, ale wiem, że PJ osobiście i parokrotnie mowił, że nie nalezy wersji rozszerzonej, traktować jako reżyserskiej. Stąd zresztą moje podejrzenie, że dostaniemy w ciągu kilku nastepnych lat wersję reżyserską.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 16-04-2003 20:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Nie wiem czym się rózni, ale wiem, że PJ osobiście i parokrotnie mowił, że nie nalezy wersji rozszerzonej, traktować jako reżyserskiej. Stąd zresztą moje podejrzenie, że dostaniemy w ciągu kilku nastepnych lat wersję reżyserską.

O, właśnie o to mi chodziło.
Niech będzie nowoczesność w domu i kinie. Niech będzie "wersja rozszerzona".
Wnioskuję więc, że PJ za "wersję reżyserską" uważa cały nakręcony materiał (to, co w kinie + to, co na DVD + odrzuty). O ile chętnie obejrzałbym taką wersję FOTR, to TTT wolałbym nie widzieć.
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 22-04-2003 17:28    Temat wpisu: TTT nominowane do Hugo Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dwie wieże zostały nominowane do nagrody Hugo w kategorii DRAMATIC PRESENTATION, LONG FORM. Inne nominowane filmy to Harry Potter i komnata tajemnic, Raport mniejszości, Spider-man i Spirited Away.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: LotR: Wokół filmowej trylogii - porównania, prognozy (Strona 5 z 6)

Skocz do: