Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: LotR: Wokół filmowej trylogii - porównania, prognozy (Strona 3 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bathrandir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 15-04-2003 13:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem Matrix wcale nie musi być większym hitem niż ROTK, Matrix ma wielu wiernych fanów z których wielu na pewno obejszy film w kinie po 3 razy, ale LOTR też takich fanów ma, a zapewne ma ich więcej.
Dlaczego? Matrix jest filmem kultowym dla młodych ludzi, którzy masowo zapełnią kina, ale ludzi starszych będzie już mniej niż na LOTR, po drugie wielu państwach Matrix będzie wyświetlany od 18 lat, co od razu zmniejszy zyski, a LOTR jest filmem na który chodzą ludzie zarówno w wielu 40-50lat jak i mlodzież od 11lat. Po drugie wielu fanów Matrixa zdobędzie film przed premierą drogą nielegalną co również obniży zyski. ROTK zapewne również będzie upowszechniony w internecie ale w mniejszym odstępie czasowym. Myślę, że na korzyść ROTK pójdzie to, że już teraz PJ zapowiedział, że po Lotr zrealizuje King Konga który ma być najdroższym filmem na świecie, zapewne wielu fanów tego klasyka którzy nie widzieli FOTR i TTT obejrzą ROTK żeby zobaczyć co wart jest PJ, poza tym jak już wspomniałem wczesniej LOTR mimo wszystko jest skierowany do szerszej widowni: nastolatkowie którzy lubią efekty specjalne i widowiskowe sceny batalistyczne, nastolatki które pójdą choćby po to, żeby zobaczyć buzie Orlando Blooma lub Elijaha Wooda, mężczyzn którzy jako nastolatkowie czytali tą książkę i koniecznie muszą zobaczyć jej ekranizacji oraz małżonki które również są fankami książki lub poszły dla towarzystwa oraz ludzie strasi którym chętnie pójdą na film o pozytywnym przesłaniu, zresztą po ataku z 11 września i wojnie w zatoce ludzie chcą ogładać filmy które oderwą ich od szarej rzeczywistości.
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 15-04-2003 14:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bathrandir napisał(a):
Matrix jest filmem kultowym dla młodych ludzi, którzy masowo zapełnią kina, ale ludzi starszych będzie już mniej niż na LOTR,

Aha, czyli wafelki z naklejkami i chipsy kupują ludzie starsi? Oh nie! LOTRy mają młodszą widownię, co widać po kampanii reklamowej.

Cytat:
po drugie wielu państwach Matrix będzie wyświetlany od 18 lat, co od razu zmniejszy zyski,

Z tego co wiem, M2 i M3 będą dozwolone od 15 lub 16 lat, ale nie od 18... Porównując Matrix 1 i TTT stwierdzić trzeba, że Dwie wieże są ZNACZNIE BARDZIEJ brutalnnym obrazem.

Cytat:
a LOTR jest filmem na który chodzą ludzie zarówno w wielu 40-50lat jak i mlodzież od 11lat.

Głównie nastolatki. A zresztą LOTRy są dozwolone od 15 lat, jeśli dobrze pamiętam?

Cytat:
Po drugie wielu fanów Matrixa zdobędzie film przed premierą drogą nielegalną co również obniży zyski. ROTK zapewne również będzie upowszechniony w internecie ale w mniejszym odstępie czasowym.

Skąd te dane?!?!?!? Oh nie! Premiera Matrix Reloaded odbędzie się na całym świecie w dniach 15-23 maja, a ROTK między 17 grudnia a końcem stycznia. W takim wypadku to film PJ'a jest bardziej narażony na straty z powodu piractwa.

Cytat:
Myślę, że na korzyść ROTK pójdzie to, że już teraz PJ zapowiedział, że po Lotr zrealizuje King Konga który ma być najdroższym filmem na świecie, zapewne wielu fanów tego klasyka którzy nie widzieli FOTR i TTT obejrzą ROTK żeby zobaczyć co wart jest PJ,

Czyli jeśli duet Brodzki / Szczerbic powie "nakręcimy najdroższy film w historii Polski", to zaczniesz się zachwycać Wiedźminem? Oh nie!

Cytat:
zresztą po ataku z 11 września i wojnie w zatoce ludzie chcą ogładać filmy które oderwą ich od szarej rzeczywistości

Skąd te dane?! Oh nie! A nawet jeśli to (cudem) prawda, to zarówno ROTK, jak i Matrix są filmami fantastycznymi.
Powrót do góry

Ithil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 15-04-2003 15:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote]W ,,Filmie'' (12/2002) przy zapowiedziach filmów na rok 2003 TTT określono jako ,,kasowy pewniak'' i oszacowano mu 2,5 mln widzów podczas kiedy Matrix -reaktywacja na 1,5 mln widzów.

Odwrotnie...

No nie odwrotnie- tak jest napisane Ble Ble ;D . Chyba,że chcesz,żeby było odwrotnie,ale przypominam ,że to były TYLKO prognozy w dodatku na oglądalność w POLSKICH kinach oczywiście Uśmiech
Cytat:
Czyżby ROTK pozostał bez żadnej nagrody Akademii?

IMHO to na aktorów ROTK raczej nie powinniśmy liczyć Smutek
Należałaby się nagroda dla stale uciskanego i tłamszonego na tym forum PJ Uśmiech Mimo tego ,że był niewierny treści książki to zrobił całkiem niezły film ( tylko nie bijcie ! Z przymrużeniem oka ).
Cytat:
zresztą po ataku z 11 września i wojnie w zatoce ludzie chcą ogładać filmy które oderwą ich od szarej rzeczywistości.

?? Nie obrażaj się,ale dosyć dziwne jest takie stwierdzenie.
Nie przeczę,że w obliczu wojny miło jest obejrzeć film miły i kolorowy,ale przecież i w ROTK i M jest walka, poza tym zagadzam się z Vainamoinenem ,że obydwa flmy ( ROTK i M2 ) nie dzieją się w szarej rzeczywistości. IMO argumenty w stylu wiek, kingkong,itp nie prowadzą do niczego np. bo przecież zarówno emeryci jak i gimnazjaliści mogą chcieć obejrzeć takie filmy.
Śmiech
Cytat:
moje prognozy są takie:
Terminator 3 - ok. 300-400 mln
Powrót króla - ok. 880 mln
Matrix Reloaded - ok. 900-1000 mln (tak, dobrze się czuję)

Zgadzam się , bo myślę,że M2 bedzie lepszy,ale nie jestem pewna czy aż o taka sumę. Biorąc pod uwagę górny próg ROTK i dolny M2 ,które wyznaczyłeś to nie bedzie ,aż takich różnicy. Jeszcze zależy od promocji Uśmiech

On mówi,że jest barankiem-
Lecz wiemy ,że to jest NOCHAL!
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5902

Wysłany: 15-04-2003 17:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Głównie nastolatki. A zresztą LOTRy są dozwolone od 15 lat, jeśli dobrze pamiętam?

Dobrze się poczułem Jestem za Spox . Po 20 latach znowu jestem nastolatkiem. Super śmiech

Cytat:
moje prognozy są takie:
Terminator 3 - ok. 300-400 mln
Powrót króla - ok. 880 mln
Matrix Reloaded - ok. 900-1000 mln (tak, dobrze się czuję)

Ogolnie się zgadzam. Co to Terminatora 3, to jednak bliżej 300 mln;
Co do ROTK to jednak 900 mln (to zreszta niewielka różnica);
Co do Matrixa raczej bliżej 900 mln, ale nie zdziwie sie jeżeli więcej.

Tak czy inaczej o pożarciu nie ma mowy.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 15-04-2003 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Dobrze się poczułem Jestem za Spox . Po 20 latach znowu jestem nastolatkiem. Super śmiech

GŁÓWNIE nastolatki Uśmiech

Cytat:
Ogolnie się zgadzam. Co to Terminatora 3, to jednak bliżej 300 mln;
Co do ROTK to jednak 900 mln (to zreszta niewielka różnica);
Co do Matrixa raczej bliżej 900 mln, ale nie zdziwie sie jeżeli więcej.
Tak czy inaczej o pożarciu nie ma mowy.

Minimum 900 mln M2 + minimum 300 mln T3 + powiedzmy 600 mln M3 (chociaż wynik będzie równy lub wyższy M2) daje razem już 1,8 mld. Tak więc dochody Warnera będą co najmniej dwukrotnie wyższe niż New Line. IMHO to się nazywa zjedzeniem na śniadanie.

PS Ależ pieniędzmi się obraca na tym forum.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5902

Wysłany: 15-04-2003 18:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
GŁÓWNIE nastolatki Uśmiech

Fajnie, to moja slubna po 20 latach znowu jest nastolatką. Uśmiech

Cytat:
Minimum 900 mln M2 + minimum 300 mln T3 + powiedzmy 600 mln M3 (chociaż wynik będzie równy lub wyższy M2) daje razem już 1,8 mld. Tak więc dochody Warnera będą co najmniej dwukrotnie wyższe niż New Line. IMHO to się nazywa zjedzeniem na śniadanie.

Nio tak LOTR i TTT to już Ponad 1.700 mln + ROTK ok. 900 mln, 2.600 mln za jeden film to nie źle. Love

Cytat:
PS Ależ pieniędzmi się obraca na tym forum.

Ci co ich nie mają, zawsze tak robią. Gdybyśmy mieli 1:100 tych pieniędzy to i tak zrobilibyśmy lepszy film Spox Jestem za Rządzę

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 15-04-2003 18:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Nio tak LOTR i TTT to już Ponad 1.700 mln + ROTK ok. 900 mln, 2.600 mln za jeden film to nie źle. Love

Nie za jeden film, tylko za trzy. I nie w jednym roku. Jak już koniecznie chcesz sumować wyniki serii, to na pierwszym miejscu i tak są nieśmiertelne Gwiezdne wojny (3,98 milarda dolarów).

Cytat:
Ci co ich nie mają, zawsze tak robią. Gdybyśmy mieli 1:100 tych pieniędzy to i tak zrobilibyśmy lepszy film Spox Jestem za Rządzę

Oczywiście.

Aha... jak widzę w temacie mamy "Prognozy". Pozwolę sobie zaprognozować, ile TTT dostanie nagród MTV. Przypomnę, że są one przyznawane przez publiczność.
Wydaje mi się, że TTT na pewno dostanie nagrody za "Kreację wirtualną" (słusznie), "Zespół" (słusznie) i "Scenę akcji" (widzowie uchachają się bitwą w Helmowym, nie bacząc że w AOTC była znacznie lepsza scena batalistyczna). To już trzy.
Z kolei w kategoriach "Film" i "Aktor" może się toczyć walka między TTT i Spider-manem.
Dwie wieże wygrają kolejny plebiscyt? Raczej tak... Zastanawiam się, ile nagród zgarnęła już ekipa PJ'a.
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 644

Wysłany: 15-04-2003 20:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
i "Scenę akcji" (widzowie uchachają się bitwą w Helmowym, nie bacząc że w AOTC była znacznie lepsza scena batalistyczna).
LEPSZA?! Toż przecież niewinne potknięcia PJ to nic przy nonsensowności tych tyralier a`la Armia Czerwona Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: LotR: Wokół filmowej trylogii - porównania, prognozy (Strona 3 z 6)

Skocz do: