Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

Temat: TTT: Wersja rozszerzona (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 28-11-2003 23:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
A mogę spytać w jakich okolicznościach pojawia się w TTT pierścień Barahira? Uśmiech Ciekawam. Śmiech

Grima zaważył ten drobny szczegół na palcu Aragorna i skonfrontwał go z jego wyglądem ogólnem (słabe wrazenie na nim zrobił Elfik ) i dzieki temu Saruman dowiedział sie że Gandalf uważ że znalazł potomka Numenorejczyków.Ach te błyskotki... Z przymrużeniem oka

Przez dluższy czas po pierwszym obejrzeniu rozszerzonej wersji nie mogłam się od niej oderwać. Szczerze mówiąc nie pamietalam które sceny były w "normalnym" TTT a ktore zostały dodane ( to chyba przemawia za spójnościa filmu Uśmiech albo moją sklerozą Jestem rozwalony ) Zmienili choć troche jedyną rzecz która nie pasowała mi w filmie- Faramira i za to im chwała Rządzę Wiele scen uważam za udane dlatego że oprócz przyblizenia książki a wlasciwie jej klimatu dopełniły film tworząc teraz juz jedną całosć Uśmiech moze miejscami nie bardzo pasowaly do sceny poprzedniej lub nastepnej ale mimo wszystko nic nie psuły Uśmiech Jestem za

Podsumowując pracę pana PJ i załogi
Jestem za Jestem za Jestem za Jestem za /na pieć Elfik Uśmiech Język

Zastanawai mnie tylko refleksja bijająca z twarzy Golluma gdy Sam wyglasza przemówienie w Osigiliath...wydawaloby sie że coś w tym słuszbnego , a przynajmniej godnego zastanowienia widzi a jednak chwile potem decynuje sie jego przemiana, z Smeagola, ktorym na chwile sie stał, spowrotem w Golluma...

Pleiades
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 06-12-2003 21:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo mi się w rozszerzonym wydaniu DVD podoba scenka w Osgiliath, jak Faramir odprowadza Froda i Sama i grozi Gollumowi :> Nareszcie Faramir jest taki, jak w książce Z przymrużeniem oka
Dobra jest też scenka z wodą Entów.
Za to bardzo płasko wyszła scena z liną Elfów ( + dziwaczne dialogi ). Za zupełnie zbędny uważam też rozczulający monolog Faramira nad ciałem zabitego przed chwilą Easterlinga ( scenka w Ithilien ).
Śmieszna była scenka, jak Eowina częstowała zupką Aragorna - aczkolwiek kolejna nie mająca wpływu na przebieg akcji scena.. Jak bym miałą wybierać, wolałabym rozszerzenie scenki z potrawką z królika.
Dośc fajnie wyszli Merry i Pippin w zatopionym Orthanku.
Reszta scenek - dość fajna, da się oglądać ( no. retrospekcje z Boromirem )

Co do tłumaczenia - spodziewałam się, że będzie okropnie - po tym, co było na rozszerzonym wydaniu FotR ( w którym film dało się jakoś oglądać, ale dodatki to chyba tłumaczył ktoś w stanie nietrzeźwym ). Przezornie więc obejrzałam TTT bez polskich napisów Uśmiech I chyba tylko dzięki temu mnie szlag nie trafił.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 11-12-2003 10:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W niedziele byłem w Multikinie na maratonie extended FOTR i TTT. I poraz kolejny sie przekonałem, że jest to film wybitnie stworzony do wielkiego ekranu.
Nie bede komentowal samego FOTR, bo zrobiono to już wiele razy, ale extended TTT zyskuje na obejrzeniu na duzym ekranie. Widzialem rozszerzona wersję na DVD już ze trzy lub nawet cztery razy, a jednak oglądanie na wielkim ekranie było p5rzeżyciem innej jakości.
Nawet rzeczy które raziły mnie w extended TTT, tutaj raziły mnie mniej. Może była to także zasługa towarzystwa, ale to juz zupełnie inna sprawa.

Jako widowisko kinowe, film PJ-a jest niezrównany, ajko adaptacja, juz gorszy. mam właściwie tylko jeden zarzut, ale nie do filmu tylko do organizatorow pokazów, dlaczego do ch...ry, nie było trailera do ROTK Spazmy , tego nie moge zrozumieć.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

ereinion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 20-12-2003 21:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jak dla mnie rozszerzenie jedynki niewniosło zbyt duzo. rozszetrzenie ttt po pierwsze:
-rozszerza ten film poza fajne widowisko do czegos co jest blizsze ksiazce - ze wiadomo co i skad - rozmowa arahgorna z gandalfem
-tlumaczy to, co bylo zmienione przz tworcow filmu - motyw osgiliath
-dodaje rozne mile krotkie watki z ksiazki - n.p. sprawa liny sama Uśmiech
-prybliza bogactwo swiata stworzonego przez tolkiena (rohan, entowie) - bitwy u brodow na isenie albo pogrzeb theodreda - wgniata w fotel
-przez drobne pierdoly bardzo przybliza do ksiazki - bitwa o helmowy jar w nierozszerzonej byla.. zupelnie inna a teraz to prawie taka jak w ksiazce
-poglebia wizerunki postaci - Saruman, Faramir, Sam
-rozsmiesza!! gimli, hobbici
-wciaga - dodane sceny co kilka chwil

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 20-12-2003 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Muzyka zwszystkich trzech czesci Lotr ma wyjsć jakoś w jednej całości. Wiecie może czy coś w tym stylu ma byc z dvd Władcy? Może przyjdzie im do głowy wydać wzbogacone o nowe dodatki i wszystko rozszerzone wersje razem wzięte Z przymrużeniem oka?

Takie rozszerzone-rozszerzonie Lotr...Widziały gały co brały Jestem rozwalony

Finduilas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 28-01-2004 17:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Za zupełnie zbędny uważam też rozczulający monolog Faramira nad ciałem zabitego przed chwilą Easterlinga ( scenka w Ithilien ).

Zbędny??? Ratujcie bo go pobiję
Przecież chodzi o to, że Faramir nie lubił wojny... śmierci... Był romantykiem. Kochał księgi, poezję, muzykę. Żołnierzem był tylko z konieczności. (chociaż dodam, że dobrym)
Powrót do góry

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 01-01-2005 17:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

maeglin napisał(a):
Może przyjdzie im do głowy wydać wzbogacone o nowe dodatki i wszystko rozszerzone wersje razem wzięte ?

Właśnie, czy potrójne wydanie Lotr ma jakieś nowe dodatki...? Ktoś jest w posiadaniu?

Tak, to pytanie nasuneło mi się przed chwilą, i nie o tym chciałam napisac Język Wczoraj (albo i dzisiaj raczej) ogladałam pierwszą część TTT wersji rozszerzonej i doszło do mi bardzo się podobało a co...nie kopniecznie Złośliwy uśmiech Żeby nie zapomnieć co mi na sercu lezy Język pisze teraz, mimo iż jeszcze nie skończyłam oglądać. O dalżej czesci może tez napiszę Śmiech

Bradzo dobrze, ze rozbudowali wątek śmierci Théodreda, i wygnania Eomera przy okazji, jakoś rozjaśniło to całe zdarzenie Jestem za

Cudowna też była pieśń Drzewca, i sceny z Merry'm i Pippinem. Coprawda tak wtopiły sie w całosć, ze dopiero teraz zauważyłam, ze były dodane Pserwa (wersje kinową oglądałam rok temu Uśmiech ) Takie ładne rozwinięcie i bardziej wciągajace w klimat...

Natomiast co mi się bardzo nie podobało, a co chyba jest też w wersji kinowej jets malutki flaczek wyskakujący znad tłumu orków delektujachych sie swoim towarzyszem...jakies takie zbyt dosłowne mi się wydaje Nie Nie Skrzywienie

Do sceny 20, na której sie zatrzymałam dziś, więcej jest Jestem za niz Jestem przeciw wiec dalej podtrzymuje swoja opinie co do roszerzenie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: TTT: Wersja rozszerzona (Strona 4 z 4)

Skocz do: