Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: TTT - najgorsza scena w filmie? (Strona 5 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka scena z filmu "Dwie wieże" jest Twoim zdaniem najgorsza?
Legolas zjeżdżający na tarczy po schodach
22%
 22%  [ 34 ]
Legolas wskakujący na konia w galopie
14%
 14%  [ 22 ]
Gandalf doganiający miecz i walący Barloga po głowie
7%
 7%  [ 12 ]
Koń Brego budzący i ratujący Aragorna
9%
 9%  [ 15 ]
Bekający Gimli
7%
 7%  [ 12 ]
Frodo "oddający" pierścień Nazgulowi
11%
 11%  [ 17 ]
Płacząca Arwen: "kocham cię tato"
9%
 9%  [ 15 ]
'Maratończyk' z pochodnią w Helmowym Jarze
7%
 7%  [ 12 ]
"Egzorcyzmy" na Theodenie i bójka w Złotym Dworze
7%
 7%  [ 11 ]
Szarża Gandalfa i Eomera po stromiźmie
1%
 1%  [ 2 ]
Walka na moście prowadzącym do Helmowego Jaru
1%
 1%  [ 2 ]
Oddano głosów : 154

Autor Wiadomość
VardamirX
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 10-03-2010 16:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie to nie jest taki trudny wybór wybrałem scenę z zjeżdżającym Legolasem bo to już była przesada z Elfami ale najgorszy był moment którego tutaj nie ma czyli Podczas koronacji Elessara gdy Król podchodzi do Hobbitów wszyscy w pięknych strojach a oni w zwykłych ubraniach od koszenia siana jak to ktoś określił Nie Nie Nie Nie Skrzywienie

Adam
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 139
Nieobecny(a): Nie ma mnie teraz na forum

Wysłany: 10-03-2010 18:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Egzorcyzmy" na Theodenie i bójka (jak pod knajpą) w Meduseld. Niszczą cały książkowy majestat tej sceny gdy Gandalf uzdrawia Theodena.

PS. Wszystkie te sceny i jeszcze cała fura innych są fatalne w tenże sposób decydując o "poziomie" tego filmu...

...mam 30 lat, mocno liczę, że jako sędziwy starzec doczekam się następnej (pewnie jeszcze gorszej) ekranizacji Śmiech

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Powrót do góry

klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 10-03-2010 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W ogóle TTT obfituje w kretyńskie sceny. Aż trudno się zdecydować na jedną, chociaż w końcu zdecydowałem się na Froda oddającego pierścień nazgulowi (co skłoniło z kolei Faramira - co za logika! - do puszczenia Froda z pierścieniem w stronę Mordoru; pewnie po to, żeby spróbował go wręczyć kolejnemu nazgulowi).

No i Elrond, który teleportował się z Rivendell.

Powrót do góry

Carcoran
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 10-03-2010 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie zaznaczę żadnej, bo wszystkie z wyjątkiem trzech były beznadziejne.
Nie mam nic do:
-Bekającego Gimliego
-'Maratończyka' z pochodnią w Helmowym Jarze
-Walki na moście prowadzącym do Helmowego Jaru.

dA
Powrót do góry

Angbor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 03-04-2010 14:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Legolas zjeżdżający na tarczy po schodach. Bardzo "nietolkienowskie" i za mocno hollywoodzkie.
Powrót do góry

fanatic
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 04-04-2010 21:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Popieram zdanie przedmówcy, cała ta scena jest zrobiona tylko na potrzeby komercyjnie co bardzo mi się nie podoba.
Dodatkowo rozumiem elf elfem ale o snowboardzie w świecie Tolkiena nie słyszałem, być może pominąłem jakiś temat Język
Powrót do góry

Mistral
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 11-04-2010 22:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Legolas zjeżdżający na tarczy po schodach zbyt bardzo przypomina Indiane Jonesa.
Moim zdaniem jedna z "głupszych" scen w filmie.

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 12-04-2010 01:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi w ankiecie brakuje tych bzdur z lawiną czaszek - imo chyba najgłupsza z niepotrzebnych scen. Albo najbardziej niepotrzebna z głupich? Śmiech Raczej to drugie. W każdym razie przeżyję jakoś egzorcyzmy na Theodenie, przeżyję też popisy Legosia (wymogi komercji, trudno), przeżyje skróty w stylu upadek Aragorna z klifu, ale tego przeżyć nie mogę - i nigdy nie zrozumiem jak to jest, że taki niby spec od horrorów tak zmaścił jedną z niewielu scen z książki, z których można było zrobić dobry horror? Skoro usunął Kurhany to Ścieżka Umarłych była obok Martwych Bagien jego jedyną okazją do zrobienia horroru. Zgadzam się z VardamirX - też nie rozumiem, po jakiego grzyba na koronacji mają te ciuchy do koszenia siana? Uśmiech Znaczy one są wyraźnie lepsze, widać, że to nie ubrania na co dzień tylko specjalnie uszyte, pewnie już tam, bo ze sobą nijak nie mogli takich przynieść. Na pewno takich nie wzięli z domu, a nawet jak wzięli to zgubili po drodze. Ale imo powinni mieć wtedy te lepsze gondorskie ciuchy odpowiednie na taką uroczystość - no i nawet mają je tylko nie wiedzieć czemu nie na koronacji tylko w scenie wjazdu do Hobbitonu. Na koronacji też powinni je mieć. No i Uruk-Olimpijczyk - też tego cudaka nie lubię, bo to nie pasuje do Tolkiena. Ale w filmie wygląda zabawnie Uśmiech Jest sporo scen, które nie pasują mi do adaptacji Tolkiena ale do filmu jako samego filmu pasują, w filmie się sprawdzają - np. upadek z klifu- też badziewne spłaszczenie i skrócenie oryginały, ale w filmie działa.
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: TTT - najgorsza scena w filmie? (Strona 5 z 7)

Skocz do: