Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: TTT - najgorsza scena w filmie? (Strona 3 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka scena z filmu "Dwie wieże" jest Twoim zdaniem najgorsza?
Legolas zjeżdżający na tarczy po schodach
22%
 22%  [ 34 ]
Legolas wskakujący na konia w galopie
14%
 14%  [ 22 ]
Gandalf doganiający miecz i walący Barloga po głowie
7%
 7%  [ 12 ]
Koń Brego budzący i ratujący Aragorna
9%
 9%  [ 15 ]
Bekający Gimli
7%
 7%  [ 12 ]
Frodo "oddający" pierścień Nazgulowi
11%
 11%  [ 17 ]
Płacząca Arwen: "kocham cię tato"
9%
 9%  [ 15 ]
'Maratończyk' z pochodnią w Helmowym Jarze
7%
 7%  [ 12 ]
"Egzorcyzmy" na Theodenie i bójka w Złotym Dworze
7%
 7%  [ 11 ]
Szarża Gandalfa i Eomera po stromiźmie
1%
 1%  [ 2 ]
Walka na moście prowadzącym do Helmowego Jaru
1%
 1%  [ 2 ]
Oddano głosów : 154

Autor Wiadomość
Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 01-06-2003 14:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M. L., autorzy filmu chyba dość wiernie przedstawili uzbrojenie Rohrimów i Gondorczyków (tj. wczesne średniowiecze) natomiast pozwolili sobie na nieco fantazji przy zbrojach elfów (co chyba było zgodne z pomysłami Tolkiena) i dużo fantazji przy zbrojach Easterlingów (co mi do niczego nie pasuje).
Co do Rohanu to mnie tylko przeszkadzał brak barierki w scenie gdy Eowyna wychodzi na taras. Może to efektowne, ale trochę drażni niefunkcjonalnością. Murki, barierki znane były od wieków.

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 01-06-2003 16:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wrócę do tematu i ocenię wszystkie sceny z ankiety osobno

Legolas zjeżdżający na tarczy po schodach - buuuuu... scenka bardzo "na siłe", wydaje mi się, że zrobiona tylko, żeby jakieś nastolatki się podniecały Uśmiech
Legolas wskakujący na konia w galopie - pamietam, że kiedy to zobaczyłem, to się lekko skrzywiłem, ale niespecjalnie mnie to zbulwersowało. Ale i tak Jestem przeciw
Gandalf doganiajacy miecz i walący balroga po głowie - co złego w tej scenie? Może to, że Gandalf Jeszcze Szary dogonił miecz, który (jak mi się wydawało upadł znacznie wcześniej). Ogólnie mi pasuje.
Koń Brego budzący i ratujący Aragorna - te wszystkie sceny z upadkiem Aragorna - na siłę i kiepskie. Mogli wstawić za to Szelobę. I jeszcze te słowa Arwen - "Niech Valarowie..." Kicha
Bekający Gimli - No a jakie maniery ma mieć krasnolud? Uśmiech Oczywiście, może lekko przesadzili, ale mi się podoba Jestem za
Frodo "oddający" Pierścień Nazgûlowi - Błeeee... fuuuujjj... okropna scena, myślałem, że w kinie.... dobra, nie będę pisał, co chciałem zrobić, ale się powstrzymałem z uwagi na innych ludzi Śmiech
Płacząca Arwen "Kocham Cię, tato" - ojeje... kochasz tatusia... i co ci po tym? Zresztą te sceny z Arweną... Jestem przeciw tylko kilka mi się podobało
"Maratończyk" z pochodnią w Helmowym Jarze - hehe, a to było dobre... Super śmiech Niestety, scena ta w zamierzeniach miała być dobra, a wyszła... niedobra (?). Zawsze tam trochę rozrywki...
"Egzorcyzmy" na Théodenie i bójka w Złotym Dworze - nienajgorsze. Tj. scena ogólnie niezbyt mi się podobała, bo jakaś taka sztuczna, ale nie wywyołała u mnie jakiś odruchów... Z przymrużeniem oka
Szarża Gandalfa i Eomera po stromiźnie - khem, khem... ja do tej sceny osobiscie nic nie mam, mimo łamania praw fizyki.

NAJGORSZA SCENA - uwaga, uwaga! z poniższych wypocin P.J. postanowiłem wybrac jako najgorszą SCENĘ Z FRODEM I NAZGÛLEM!!!
Taaaa-daaamm!!!
Przez tę sztuczność, łamanie zasad książki i w ogóle - sceny w osgiliath są Jestem przeciw
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5810

Wysłany: 01-06-2003 16:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pozwól Dis, że odpowiem ci w temacie - LotR: Jak przedstawiono bitwy/broń w filmie
Żeby jednak nie mieszać różnych wątków

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Niesmiertelna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 03-06-2003 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Postawiłam na wskakiwanie na konia w wykonaniu Legolasa. Nie podobają mi się takie badziewia. potem jeszcze ta nieszczęsna tarczo- dyskorolka takie sceny psują cały filmik Nie Nie . Za bardzo też nie podobała mi się scena z opiekuńczym konikiem chociarz osobiście nie mam nic do tego małego odstępstwa od książki. Oddawanie pierścienia też mnie zdenerwowało. Zatkałam uszy i zamknęłam oczy kiedy byłam na tym w kinie. Zenująca była scena w Imladris z Arwen i Erlondem.
Reszta scen była w porządku ( w miarę). Nie zauważyłam nic dziwnego w starciu Gandalfa z Balrogiem, scena była świetna. Nie oglądałam bonda, ale doganianie więkrzego i cięższego samolotu musiało wyglądać strasznie. Zdziwienie Nie moge sobie przypomnieć tej osobliwej sceny z Gimlim Skrzywienie , ale no o co się czepiacie to tylko krasnal. Maratończyk też był świetną sceną tylko dziwne, że choć go tak podziurawili on biegł dalej Szok . Pojedynek Sarumana z Gandalfem, szumnie nazwany egzorcyzmami był bardzo na miejscu. Natomiast szarża po stromiżmie była bardzo siekawą sceną tylko szkoda że tak małą wagę przyłożyli do grania rogu. Smutek

Jesteśmy niebezpieczni...
Powrót do góry

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 14-06-2003 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

na początek zauważe, co każdy znający mnie potwierdzi, że film uważam ogulnie za kiepską adaptacvję, ale również za wspaniałe dzieło w dziedzinie filmów fantasy.

Cytat:
Legolas zjeżdżający na tarczy po schodach

Prywatnie jestem fanem tej sceny - w oryyginale z tego co kojaże [nieczytałem TTT już dobre 2 miechy, więc może pamięć szwankować Język] też zjeżdżał, niestrzelając coprawda,ale... Scena ta rozśmiesza, jest jednak świetnie wwkomponowana Uśmiech

Cytat:
Legolas wskakujący na konia w galopie

Może i bezsensowna, ale zato naprawde nieźle zrobiona ze strony technicznej Uśmiech

Cytat:
Gandalf doganiający miecz i walący Barloga po głowie

A jak to sobie inaczej wyobrazić i przedstawwic w filmie? Siłowanie się na ręce? ŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiechŚmiech

Koń Brego budzący i ratujący Aragorna
Tak.. ten wątek z Arweną jest denerwującyy, ale przerywniki jeszcze gorssze ;]

Cytat:
Bekający Gimli

Powyższa scena niepodlwega komentarzowi - nie ustosunkuję się do rasistoqwskiej postawy wobec krasnolódów Język

Cytat:
Frodo "oddający" pierścień Nazgulowi

Również głupia, ale znakomicie zrobiona scena. Pozatym muzyka świetna Z przymrużeniem oka

Cytat:
Płacząca Arwen: "kocham cię tato"

Gdzieś miałem już chyba okazję wypowiedzieć się na ttemat tegóż wątku...

Cytat:
'Maratończyk' z pochodnią w Helmowym Jarze

Grający w karciankę z lotra mają do tej sceny troche inne podejście - 'maratończycy' to jedna z najmniej grywalnych taktyk Język

Cytat:
"Egzorcyzmy" na Theodenie i bójka w Złotym Dworze

Naoprawde dobra scena. A o mistrzostwie efektów specjalnych nie muszę chyba wspominać Z przymrużeniem oka

Cytat:
Szarża Gandalfa i Eomera po stromiźmie

Hm.. może i z lekka bezsensowna [ta.. polecam ładowanie się z końmi na nastawione na wprost włócznie ;];]], ale ma klimat. I muzyka świetna Uśmiech

Ogulnie niewiem wię co wybrać... brakuje mi odpowiedzi 'walka na moście prowadzącym do HJ' lub 'Wyjazd z HJ'

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 15-06-2003 12:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dałem głosik -jako pierwszy, jak widzę -na koński zjazd po stromym zboczu prosto na ostrza włóczni orkowych. W rzeczywistości taka akcja przełamałaby IMHO szeregi orków - ale na zasadzie lawiny Super śmiech
Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 19-04-2007 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem fanką kaskaderskich wyczynów Legolasa, ale jednak z powyższych punktów w ankiecie najbardziej mi się nie podobała scena, w której Frodo oddaje Pierścień Nazgulowi. Zaprzecza ona całej jego misji, ujawnia Pierścień nie tylko przed sługami Ciemności, ale również przed setkami żołnierzy walczących w Osgiliath. A przecież misja miała być tajna!!!! Wydaje się, że ta scena była zrobiona tylko i wyłącznie na potrzeby efektów specjalnych, bo żandego sensu w niej nie widzę.... wściekły
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 18-06-2007 22:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ponieważ jestem skończoną estetką Super śmiech , nie znoszę momentu z bekającym Gimlim. To obrzydliwe i niepotrzebne. Fuj! I to jest ta scena, którą zaznaczyłam w ankiecie.
Jeśli miałabym wymieniać dalej, to na pewno nie byłby to Legolas Legsie , który, biedaczek, tak stoi solą w oku masie ludzi. Większość z wymienionych w ankiecie scen nie przeszkadza mi tak bardzo. To nie poszczególne sceny, ale całość filmu sprawia, że dużo bardziej wolę "Drużynę Pierścienia".
Jednak zastanawiałabym się między makabrycznie melodramatycznym upadkiem Aragorna i akcją jego konika Gandalf na Cienistogrzywym , a Arweną Oh nie! . Każda scena, w której występuje Liv Tyler śmieszy mnie do łez - albo precyzyjniej: jednym okiem płaczę ze śmiechu, a drugim z rozpaczy pomocy! Więc pewnie to właśnie "kocham cię, tato", byłoby tą drugą najgorszą sceną w "Dwóch Wieżach". Wkurzony do ostatecznych granic

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: TTT - najgorsza scena w filmie? (Strona 3 z 7)

Skocz do: