Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Tolkienistyka - nowy dział na forum? (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za utworzeniem na forum nowego działu "Tolkienistyka"
Tak
92%
 92%  [ 23 ]
Nie
8%
 8%  [ 2 ]
Oddano głosów : 25

Autor Wiadomość
elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 08-03-2003 13:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nairael napisał(a):
Ano widzisz Elfy Uśmiech !
Ksiazka ma byc o Forum i dla Forum, wiec Ty jako tworca tego wszystkiego jestes najbardziej zainteresowanyj, czy nie tak victory ?

Nie tak nairael Uśmiech Ja życzę TallisKeeton powodzenia i mogę jej pomóc w sprawach technicznych dotyczących forum ale nie jestem "najbardziej zainteresowany" Elfik ani "najmniej". Jestem zainteresowany "normalnie" Elfik Nie wiem czy nie zinterpretowałem trochę błędnie Twojej wypowiedzi ale gdyby mi zależało na sławie Super śmiech rozgłosie, kasie Elfik to forum pełne by było reklam, pop-upów, przycisków tolkientoplista w każdym temacie itp. Uśmiech a nie jest Uśmiech

Wydaję od dwóch lat niemałą sumę pieniędzy ze swoich osobistych funduszy na utrzymanie strony forum na komercyjnym, bardzo dobrym, szybkim serwerze nie mając wzmian nic poza satysfakcją i przyjemnością, i to jest dla mnie ok Jestem za , to mi w zupełności wystarcza Jestem za i za to wam dziękuję Uśmiech (że swoimi dyskusjami, pomysłami, środowiskiem tolkienowskim jakie się wytworzyło wokół forum, tą satysfakcję i przyjemnośc mi sprawiacie Uśmiech )

Cytat:
Popieram to ze na nowy dzial jest narazie stanowczo za malo
Elfy napisał(a):
tematy można tworzyć w PRK a ja na Waszą prośbę je "przykleję"

I tak byloby najlepiej. Ale dzial w przyszlosci koniecznie musi powstac, sadze ze z czasem materialow bedzie coraz wiecej poza tym trzeba bedzie zostawic jakas pamiatke Z przymrużeniem oka

Jeśli nawet dział nie zostanie utowrzony teraz to nie oznacza że nie zostanie utworzony na przykład za 2 miesiące. Teraz mi chodzi o to, że nie jestem pewien czy istnieje już taka potrzeba a nie chcę bez tej pewności przydawać sobie i innym adminom, moderatorom pracy (oraz nerwów Z przymrużeniem oka )

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 08-03-2003 13:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ithil napisał(a):
Wspólnie moglibysmy utworzyć dział w stylku przewodnika po pozycjach tolkienistycznych - czyż to nie byłoby piękne?? Kwiatek

chodzi Ci o to http://www.bilp.uw.edu.pl/pliki/tol.htm ? Z przymrużeniem oka

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 08-03-2003 14:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Popieram powstanie nowego działu. Potrzebne jest miejsce do dyskusji na Shippey'em, Fosterem i inymi opracowaniami tolkienistycznymi i post-tolkienistycznymi. Gdzie możnaby sie wymieniać uwagami i recenzjami starszych i nowszych pozycji.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 10-03-2003 10:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Utworzenie takiego dzialu to moim zdaniem bardzo dobry pomysl. Pozwoli to nieco uporzadkowac forum i ulatwi nieco (tak mi sie wydaje Uśmiech poruszanie sie po nim. Bedzie mozna tam przeniesc wszystkie tematy dotyczace publikacji, artykulow itp. zwiazanych z Tolkienem, ktore dotychczas obijaly sie w ogolnej dyskusji i w ogloszeniach.
Tylko nasuwa sie pytanie, czy - skoro te tematy dotychczas doskonale miescily sie w wymienionych przeze mnie dzialach - koniecznie trzeba nowy dzial utworzyc. I czy jest juz tych tematow dostatecznie duzo, zeby byla taka potrzeba.
W sumie jestem za Jestem za nowym dzialem, choc niekoniecznie musi on powstac od razu. Uśmiech Ale na pewno bedzie potrzebny - jesli nie zaraz, to w bliskiej przyszlosci.

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 12-03-2003 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy napisał(a):
TallisKeeton napisał(a):
Elfy słuchaj, jesli nie chcesz zebym to pisala,

TallisKeeton nie wygłupiaj się Elfik Elfik Elfik Super śmiech

jak widać, choc jestem z natury cierpliwa w jakiejkolwiek pracy - inaczej nie tesknilabym tak koszmarnie za archeologia jak tesknie Uśmiech
ale łatwo mnie zrazic do samego jej podjecia, a raczej sciąć, tak jak ścinano mnie w szkole, czego nieprzyjemne wspomnienia zachowalam.
zasada tej mojej szkoly bylo bowiem "nie wychylac sie" Uśmiech
To dla wyjasnienia owego wyglupiania sie - jest to uraz z dziecinstwa Uśmiech
poz
tal

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 05-04-2003 13:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ankieta wykazała Elfik , ze choć Admini są przeciw Pserwa forumowicze chcą działu "Tolkienistyka" Rządzę

Prosze Was zatem, o wytypowanie tematów, które miałyby być tam przeniesione.

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 06-04-2003 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):
Prosze Was zatem, o wytypowanie tematów, które miałyby być tam przeniesione.

1) Cały topic o stanie Tolkienistyki
2) Recenzje Goku z róznych prac tolkienistycznych
3) Może (?) topic o Książce Forumowej

Tyle w tej chwili przychodzi mi do głowy.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 06-04-2003 15:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
3) Może (?) topic o Książce Forumowej
Nie może, tylko na pewno. Język
Ten dział to moim zdaniem dobre miejsce na recenzje (i dyskusje Jestem rozwalony ) dotyczace także artykułów z różnych miejsc pobranych, czyli np. "co Sapkowski powiedział o Tolkienie w GW" i "problemy z Tolkienem w najnowszej Vivie", "realna korzyść z fikcji", "Ciekawe biografie Tolkiena", biografie Lewika i Skibniewskiej (chociaż nikt nie odpowiedział w tych tematach jeszcze) i "Tolkienistyka -czy istnieje coś takiego" Pserwa . I jeszcze: "Religions in Tolkien"s books...", "Błąd w Encyklopedii Śródziemia Fostera", "Tłumaczenia na inne języki" i topiki o przekładach -tyle nasunęło mi sie po przejrzeniu tematów z "Ogólnej"

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Tolkienistyka - nowy dział na forum? (Strona 2 z 3)

Skocz do: