Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Tolkienistyka - nowy dział na forum? (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za utworzeniem na forum nowego działu "Tolkienistyka"
Tak
92%
 92%  [ 23 ]
Nie
8%
 8%  [ 2 ]
Oddano głosów : 25

Autor Wiadomość
elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 07-03-2003 21:03    Temat wpisu: Tolkienistyka - nowy dział na forum? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a):
Na czacie powzieto grupowa propozycje utworzenia nowego dzialu na forumie, co niniejszym przedstawiam Spox
Dzial moglby sie nazywac np. Tolkienistyka
poswiecony bylby dyskusjom na temat ksiazek, artykulow i opracowan dotyczacych Tolkiena i jego tworczosci (do tej pory w "Ogolnej" czy w "Ogloszeniach"), biografii, tlumaczen itp.
i koniecznie powinna sie tam znalezc dyskusja o "forumowej ksiazce made by Tallis" Uśmiech Saurona ;D (wszyscy byli zgodni co do ostatniego Jestem za ).
Prosimy o szybkie (i pozytywne Jestem rozwalony ) rozpatrzenie tego wniosku Z przymrużeniem oka

Poza samym głosowaniem uzasadnienia lub protesty również mile widziane Uśmiech

Czas trwania ankiety = 2 tygodnie.

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

Ostatnio zmieniony przez elfy dnia 07-07-2003 01:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Thoronnil
Orzeł Manwego

Wpisy: 333

Wysłany: 07-03-2003 21:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

hmmm... moze i przydalby sie ten dzial... dyskusje ogolne o ME nadal bylyby w Ogolnej heh piekne zdanie...
a tematy dotyczace ksiazek, nowych tlumaczen, publikacji, opracowan, biografii i byc moze jakichs ciekawostek publikowaloby sie w tym nowym dziale, ulatwiloby to znajdywanie informacji...

ps. temat Tall musi sie tam znalezc, to fakt Uśmiech

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 08-03-2003 10:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwazam to za bardzo dobry pomysl. Szczegolnie ze powstlby glownie na potrzeby Ksiazki Tallis. Sadze ze bardzo by sie przydal choc by ze wzgledu na to ze jest sprawa bardzo powazna, Tallis podjela sie tego i trzeba jej pomoc jak sie da. Po pierwsze dzial ow ulatwilby jej prace, mozna by bylo umieszczac tam dyskusje o poszczegolnych dzialach. Zeby Tallis nie musiala sama lazic po calym forum i wyszukiwac tematy i wpisy. Poza tym obecnie jest wiele nowych uzytkownikow, ktorzy z pewnoscia moga cos dodac. Ze wzgledu na duza przeciagliwosc niektorych tematow moznaby w nowych tematach umieszczac cytaty najbardzej trafne. Przy czym nowy dzial musialby byc jeszce ostrzej moderowany.

elfy
Administrator

Wysłany: 08-03-2003 12:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nairael napisał(a):
Uwazam to za bardzo dobry pomysl. Szczegolnie ze powstlby glownie na potrzeby Ksiazki Tallis.

Jeśli TallisKeeton potrzebuje więcej miejsca na swój projekt niż jeden/kilka tematów to musi założyć swoją stronę.

Cytat:
Sadze ze bardzo by sie przydal choc by ze wzgledu na to ze jest sprawa bardzo powazna, Tallis podjela sie tego i trzeba jej pomoc jak sie da. Po pierwsze dzial ow ulatwilby jej prace, mozna by bylo umieszczac tam dyskusje o poszczegolnych dzialach.

takie tematy można tworzyć w PRK a ja na Waszą prośbę je "przykleję"

Cytat:
Zeby Tallis nie musiala sama lazic po calym forum i wyszukiwac tematy i wpisy.

a książka się napisała sama...

Cytat:
Poza tym obecnie jest wiele nowych uzytkownikow, ktorzy z pewnoscia moga cos dodac.

to niech dodają, nikt im nie broni

Cytat:
Ze wzgledu na duza przeciagliwosc niektorych tematow moznaby w nowych tematach umieszczac cytaty najbardzej trafne.

PRK wystarczy dla takich tematów

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 08-03-2003 12:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

[quote="TallisKeeton"]
elfy napisał(a):

Jeśli TallisKeeton potrzebuje więcej miejsca na swój projekt niż jeden/kilka tematów to musi założyć swoją stronę.

strona nie bedzie potrzebna, starczy jakis watek, moze byc ten co jest
- ale faktycznie dzial o samych opracowaniach tolkienistycznych by
sie takze przydal, bo w ogloszeniach raczej sa tylko informacje o danym wydawnictwie.

Cytat:

takie tematy można tworzyć w PRK a ja na Waszą prośbę je "przykleję"

przyklejenie bedzie ok, thx.

Cytat:

Zeby Tallis nie musiala sama lazic po calym forum i wyszukiwac tematy i wpisy.

Cytat:

a książka się napisała sama...

Alez ja bardzo chetnie łaże po calym forum wyszukujac teksty IMHO warte zachowania w wersji papierowej.
Elfy słuchaj, jesli nie chcesz zebym to pisala, to po prostu powiedz.
Wymyslilam taka opowiesc dla was i o was, bo uwazam, ze jestescie tego warci, ale jesli z jakiegos powodu nie uwazasz tego za warte zachodu to powiedz dlaczego, i pomysl, ze ja naprawde mam co robic. Wcale tez nikomu nie mowie, ze to sie zrobi szybko, ani ze sie zrobi samo. Moze potrwac wiele miesiecy. Material z forum musi zostac poukladany, przemyslany, przedyskutowany i skonsultowany z wami. Miałam pomysl, by napisac cos non-fiction, cos reportazowo - dyskusyjnego o naszym, polskim fandomie - poniewaz jest to dzialanosc juz bardzo powazna i istniejaca wiele lat - i wydawalo mi sie, ze jestesmy zgrana grupa, ktora moze sobie pozwolic juz na glebsza wspolprace. Wiem, ze nie mam doswiadczenia w pisaniu rzeczy wiekszych jak praca semestralna ( ufam, ze kilka osob tutaj ma wieksze doswiadczenie, bo cos wydawali czy pisali w interesujacej nas dziedzinie ), ale przeciez, kazdy kiedys nie mial doswiadczenia.
poz
tal

elfy
Administrator

Wysłany: 08-03-2003 12:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a):
Elfy słuchaj, jesli nie chcesz zebym to pisala,

TallisKeeton nie wygłupiaj się Elfik Elfik Elfik Super śmiech

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 08-03-2003 13:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy napisał(a):
TallisKeeton napisał(a):
Elfy słuchaj, jesli nie chcesz zebym to pisala,

TallisKeeton nie wygłupiaj się Elfik Elfik Elfik Super śmiech

Ano widzisz Elfy Uśmiech !
Ksiazka ma byc o Forum i dla Forum, wiec Ty jako tworca tego wszystkiego jestes najbardziej zainteresowanyj, czy nie tak victory ? Popieram to ze na nowy dzial jest narazie stanowczo za malo

Elfy napisał(a):
tematy można tworzyć w PRK a ja na Waszą prośbę je "przykleję"

I tak byloby najlepiej. Ale dzial w przyszlosci koniecznie musi powstac, sadze ze z czasem materialow bedzie coraz wiecej poza tym trzeba bedzie zostawic jakas pamiatke Z przymrużeniem oka

Ithil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 08-03-2003 13:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pod pomysłem nowego działu podpisuję sie rękami i nogami i czymkolwiek jeszcze by można było.
z otwartymi ramionami, i`m all your`s
Mogła by być tam zamieszczona jakaś lista ksiażek tolkienistycznych- Książka sama mogłabym troche podsunąć - bo kupiłam w ciemno książkę Lina Cartera ,,Tolkien:świat Władcy Pierścieni'' i tam z tyłu jest taka bibliografia tolkienowska Jestem za
I jakieś recenzje takich książek.
Wspólnie moglibysmy utworzyć dział w stylku przewodnika po pozycjach tolkienistycznych - czyż to nie byłoby piękne?? Kwiatek
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Tolkienistyka - nowy dział na forum? (Strona 1 z 3)

Skocz do: