Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Ulubiona scena z Hobbita (Strona 10 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szakal101
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18
Nieobecny(a): Patrol w Ithilien

Wysłany: 14-02-2013 22:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o książkę to bardzo podoba mi się rozmowa Bilba ze Samugiem Smoczek
A w filmie podoba mi się scena w której kompania Torina powłaziła na drzewa w sumie w książce też mi się podobała
Uśmiech

Zwiadowca
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 23-05-2013 10:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Także jak kolega wyżej gustuje w zagadkach z gollumem,a także pominieta akcja z filmu jak dotarli pod górę i prowadzili batalię ze smaugiem.

Magma
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 23-05-2013 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o książkę, to moja ulubiona scena jest, gdy Bilbo i krasnoludy uciekają z zamku Króla Elfów Leśnych przy pomocy beczek. Sam pomysł na ucieczkę jest tak ciekawy, że aż chce się go wypróbować Pserwa
W filmie (jak na razie) najbardziej podobało mi się, jak Bilbo, Gandalf i krasnoludy wdrapywali się na drzewa i Gandalf rzucał podpalonymi szyszkami.

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 23-05-2013 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ulubiona scena z książki to spotkanie z Beornem, kiedy Gandalf przemycał całą kompanię do jego domu Uśmiech A jeżeli chodzi o film, to podobał mi się cały początek w Shire.
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 23-05-2013 15:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I jeśli chodzi o książkę i jeśli chodzi o film, wprost uwielbiam początek w Shire (podobnie zagadki), ale w filmie podobały mi się też sceny w Rivendell a właściwie widoki

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 23-05-2013 16:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gra w Zagadki! Czytając ten fragment, czułam się tak jakbym to wszystko miała przed oczami. Zagadki były bardzo pomysłowe i ogólnie uwielbiam Golluma. Oprócz tego, lubię fragmenty z opsiem Mrocznej Puszczy. Mrok, zaczarowane potoki, niekończący się las... cudowne i pięknie opisane. Love No i oczywiście kocham całą książkę.

A jeśli chodzi o film... na razie PJ niczym mnie nie zachwycił, zobaczymy czy mu się to uda. Ble Ble ;D

---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 23-05-2013 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej podoba mi się kiedy krasnoludy przychodzą do Bilba. On za każdym razem myślał, że to Gandalf Uśmiech Potem jeszcze cały czas coś od niego chcą, a Bilbo chodzi taki wkurzony. Lubię też to, jak są w Mrocznej Puszczy i w niewoli u Elfów. Mroczna Puszcza ma niesamowity klimat. Wtedy Bulbo wykazuje się swoją kreatywnością. Większość z nas chyba chce spróbować jazdy na beczce Uśmiech Ponadto kocham też moment wprowadzania wszystkich po kolei do domu Beorna. Kolejna dawka śmiechu Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Gwanunig
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 23-05-2013 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli idzie o film, to niewątpliwie najbardziej podobał mi się monumentalny początek opisujący potęgę Królestwa pod Górą oraz Dale a także ich zniszczenie. Naprawdę coś fantastycznego. Jeśli idzie zaś o książkę, to było tam wiele wspaniałych "scen", że raczej trudno wybrać mi tą najlepszą.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna

Temat: Ulubiona scena z Hobbita (Strona 10 z 11)

Skocz do: