Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Ulubiona scena z Hobbita (Strona 10 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szakal101
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18
Nieobecny(a): Patrol w Ithilien

Wysłany: 14-02-2013 22:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o książkę to bardzo podoba mi się rozmowa Bilba ze Samugiem Smoczek
A w filmie podoba mi się scena w której kompania Torina powłaziła na drzewa w sumie w książce też mi się podobała
Uśmiech

Zwiadowca
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 23-05-2013 10:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Także jak kolega wyżej gustuje w zagadkach z gollumem,a także pominieta akcja z filmu jak dotarli pod górę i prowadzili batalię ze smaugiem.

Magma
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 23-05-2013 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o książkę, to moja ulubiona scena jest, gdy Bilbo i krasnoludy uciekają z zamku Króla Elfów Leśnych przy pomocy beczek. Sam pomysł na ucieczkę jest tak ciekawy, że aż chce się go wypróbować Pserwa
W filmie (jak na razie) najbardziej podobało mi się, jak Bilbo, Gandalf i krasnoludy wdrapywali się na drzewa i Gandalf rzucał podpalonymi szyszkami.

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 23-05-2013 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ulubiona scena z książki to spotkanie z Beornem, kiedy Gandalf przemycał całą kompanię do jego domu Uśmiech A jeżeli chodzi o film, to podobał mi się cały początek w Shire.
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 23-05-2013 15:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I jeśli chodzi o książkę i jeśli chodzi o film, wprost uwielbiam początek w Shire (podobnie zagadki), ale w filmie podobały mi się też sceny w Rivendell a właściwie widoki

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 23-05-2013 16:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gra w Zagadki! Czytając ten fragment, czułam się tak jakbym to wszystko miała przed oczami. Zagadki były bardzo pomysłowe i ogólnie uwielbiam Golluma. Oprócz tego, lubię fragmenty z opsiem Mrocznej Puszczy. Mrok, zaczarowane potoki, niekończący się las... cudowne i pięknie opisane. Love No i oczywiście kocham całą książkę.

A jeśli chodzi o film... na razie PJ niczym mnie nie zachwycił, zobaczymy czy mu się to uda. Ble Ble ;D

---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 23-05-2013 17:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej podoba mi się kiedy krasnoludy przychodzą do Bilba. On za każdym razem myślał, że to Gandalf Uśmiech Potem jeszcze cały czas coś od niego chcą, a Bilbo chodzi taki wkurzony. Lubię też to, jak są w Mrocznej Puszczy i w niewoli u Elfów. Mroczna Puszcza ma niesamowity klimat. Wtedy Bulbo wykazuje się swoją kreatywnością. Większość z nas chyba chce spróbować jazdy na beczce Uśmiech Ponadto kocham też moment wprowadzania wszystkich po kolei do domu Beorna. Kolejna dawka śmiechu Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Gwanunig
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 23-05-2013 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli idzie o film, to niewątpliwie najbardziej podobał mi się monumentalny początek opisujący potęgę Królestwa pod Górą oraz Dale a także ich zniszczenie. Naprawdę coś fantastycznego. Jeśli idzie zaś o książkę, to było tam wiele wspaniałych "scen", że raczej trudno wybrać mi tą najlepszą.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna

Temat: Ulubiona scena z Hobbita (Strona 10 z 11)

Skocz do: