Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Ulubiona scena z Hobbita (Strona 9 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 28-12-2012 20:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam dwa ulubione momenty.
Pierwszy - zaczarowany potok przepływający przez Mroczną Puszczę, a później białe jelenie. W moim wyobrażeniu ten strumień jest taki mroczny i fascynujący - ciekawa jestem, jak go PJ zrobi.

I drugi, w domu Beorna. Gandalf bardzo sprytnie w opowieści zwiększa liczbę swoich kompanów; ja i moi towarzysze... kilku... pół tuzina..., itd. Jestem za . Poza tym zawsze lubiłam Beorna, szczególnie tego niedźwiedziopodobnego.

Poza tym uwielbiam szczególnie jedną zagadkę:

Nie można tego zobaczyć ani dotknąć palcami,
Nie można wyczuć węchem ani usłyszeć uszami;
Jest pod górami, jest nad gwiazdami, pustej jaskini nie omija,
po nas zostanie, było przed nami, życie gasi a śmiech zabija.

Love
O, to się nawet na podpis nadaje Zdziwienie

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Bee.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 04-01-2013 16:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam trzy ulubione momenty z Hobbita Uśmiech

Pierwszą jest bardzo wzruszająca scena pojednania Thorina z Bilbo. Strasznie mi się to spodobało Uśmiech Następną jest, ta kiedy wszystkie krasnoludy schodzą się wieczorem do hobbita, a trzecią jest spotkanie z Gollumem i gra w zagadki Uśmiech

The winds were moaning in the night.
The fire was red, it flaming spread.
The trees like torches blazed with light."
Powrót do góry

Orion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 23-01-2013 11:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szczerze powiedziawszy, to chyba nie mam ulubionego momentu.
Podobał mi się moment, gdy z Gollumem "wymieniali się" zagadkami. Uśmiech

Rudy Dżil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 28-01-2013 12:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie, najleprzą sceną z Hobbita, jest spotkanie z Golumem. Jestem za A co do tych, których nie lubię, to takich brak. Jestem przeciw
Powrót do góry

Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 28-01-2013 13:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ulubiona scena z Hobbita to od:
Cytat:
Pogrążony we wspomnieniach boczku, jajek, grzanek i masła, nagle poczuł jakieś dotknięcie. Coś jakby mocny, lepki sznurek oplotło lewą rękę hobbita, a kiedy chciał się zerwać, stwierdził, że takie same więzy splątały już mu nogi; próbując wstać przewrócił się więc natychmiast.

do:
Cytat:
Krasnoludy zorientowały się, że dotarły na skraj polany, gdzie elfy rozpalały ognisko

Więc prawie cały rozdział o Mrocznej Puszczy. Głównie walka z pająkami. Kocham Mroczną Puszczę i niemogę się doczekać ja PJ ją zrobi(kropka)

Thirdiwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42
Nieobecny(a): "Czekam na dopełnienie sie dni"

Wysłany: 04-02-2013 18:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja kocham cały rozdział pierwszy, za tą całą bibe u Bilba Pserwa , Zagadki w ciemności, bo jest to mistrzostwo całkowite, Muchy i pająki, gdzie okazało się, że Bilbo wcale nie jest taką ciapą, jaką udaje Pserwa , cały ich pobyt w Mrocznej Puszczy, bo kocham las, a te elfy były takie jakieś niepoprawne... Z przymrużeniem oka No i rozmowa Bilba z Smaugiem, tu było ostro. Złośliwy uśmiech A, i prawie zapomniała o tych podchodach z Beornem Język

A oto moje ulubione fragmenty:

Cytat:
Dopiero w tym momencie Bilbo odkrył słaby punkt swojego planu. Zapewne wy już dawno go dostrzegliście i zaśmiewacie się z hobbita, nie przypuszczam jednak, byście na jego miejscu sprawiliście się równie dobrze. Oczywiście on sam nie był zamknięty w beczce, nikt nie mógł go w niej ukryć, nawet, gdyby istniała taka możliwość.

Za każdym razem, kiedy to czytam, to śmieje się jak głupia. Jestem rozwalony Kiedy za pierwszym razem to czytałam, to cały czas, kiedy Bilbo pakował krasnoludów w beczki myślałam sobie "a co z nim?". Ale ze mnie geniusz Jestem rozwalony

Cytat:
Głód i przygody ostatnich trzech dni sprawiły, że poczuł się naprawdę dziwnie. Nagle usłyszał własny głos:
- Teraz już wiem, jak czuje się kawałek słoniny, kiedy nagle widelec zabierze go z patelni i odłoży na półkę.
- Wcale nie- odparł Dori- ponieważ słonina wie, że wcześniej czy później wróci na patelnie. Co do nas, to miejmy nadzieje, że to nie spotka. Poza tym, orły to nie widelce.
- Z pewnością nie wisielce, to znaczy: nie widelce- zgodził się Bilbo

to najdziwniejszy cytat z książki. taka tolkienowska psychodelia, wręcz bym powiedziała...

Cytat:
Choć drżał ze strachu jego twarz miała zacięty wyraz. Był to już zupełnie inny hobbit niż ten, który dawno temu wybiegł z Bag End bez chustki do nosa. Dawno już zapomniał o chustkach

przy tym, nie wiedzieć czemu popłakałam się ... Smutek

Cytat:
-Jeśli chcesz rzec, że to ja powinienem pierwszy zbadać tajemne przejście, o Thorinie, synu Thraina, zwany Dębowoą Tarczą, niech twoja broda rośnie długa i gęsta- odparł [Bilbo] z irytacją- powiedz tak od razu i skończ z tym

to było dobre i też się z tego zawsze zaśmiewam Elfik

no i na koniec muszę zauważyć, że wyzwiska Thorina typu "szczurzy pomiot" lub " Niech mu broda uschnie!" to jest to, co Thirdiwenki lubią najbardziej Love

http://namiestnik-faraeofanfiction.blogspot.com/
Powrót do góry

VanwaLómë
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 05-02-2013 14:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja lubię już samo spotkanie z Gandalfem - wiadomo, że coś się święci, jeśli spotykasz takie indywiduum Uśmiech

Zagadki - oczywiście. Ciemność, ciemność, ciemność. I zagadki.

Wszystkie fragmenty z Beornem - szczególnie za to, że tak kocha zwierzęta i żyje w zgodzie z naturą. I jest taki prawy. To jedna z postaci uważanych przeze mnie za niemal idealne Uśmiech

Rozmowa ze Smaugiem też bardzo mnie wciąga, aż mam dreszcze, gdy wyobrażam sobie takiego malutkiego hobbita przy ogromnym, groźnym smoku. A mimo to daje sobie radę.

I uwielbiam scenę, w której ujawnia się Gandalf - zawsze się wtedy uśmiecham, wiem, że jest dobrze i bezpiecznie Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Osho
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 14-02-2013 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej spodobał mi się początek,spotkanie Bilba z Gandalfem,to gorące powitanie Śmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następna

Temat: Ulubiona scena z Hobbita (Strona 9 z 11)

Skocz do: