Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Kompendium czy Encyklopedia (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Finrod Felagund
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 18-02-2003 22:03    Temat wpisu: Kompendium czy Encyklopedia Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co (jako wielbiciele twórzości Tolkiena) wolelibyście zobaczyć w necie jako polską stronę: kompenidum Śródziemia czy jego Encyklopedie. Zamierzam stworzyć jeden z takich projektów, ale nie mogę sie zdecydować. Pomóżcie więc w wyborze Uśmiech

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 20-02-2003 11:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli moge miec jakieś życzenie Z przymrużeniem oka Język To wolałabym Encyklopedię Jestem za
Kompendium istnieje już w różnych formach na wielu stronach, natomiast encyklopedie znam dwie, z czego obie są obcojęzyczne.

Encyklopedi polskojęzycznej nie ma Nie Nie Masz więc szansę Jestem za stworzyć pierwszy tego typu serwis. Uśmiech

Najlepsza IMHO Encyklopedia (wzór do nasladowania Spox choć niekoniecznie zgapiania Elfik ) znajduje się tutaj: http://www.glyphweb.com/arda/default.htm

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Finrod Felagund
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 20-02-2003 14:34    Temat wpisu: jes ser:) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Twoje życzenie Nifrodel - będzie spełnione Uśmiech

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 28-02-2003 17:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli można jeszcze coś zasugerować Uśmiech : mi trochę brakuje w "The Encyklopedia of Arda" cytatów związanych z danym słowem - gdybyś zamieścił jeszcze to, to Twoja encyklopedia byłaby naprawdę świetna Spox

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Finrod Felagund
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 07-03-2003 11:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
(...)mi trochę brakuje w "The Encyklopedia of Arda" cytatów związanych z danym słowem(...)

Tak, tak właśnie myślałem, aby zamiast suchych wiadomości (jak w Encyklopedia of Arda" zamieścić wyłącznie cytaty z Władcy Pierścieni, Hobbita lub Silmarilliona. Sądzę, że będzie to bardziej przydatne odwiedzającym. Aktualnie prace trwają nad kompletowaniem materiałów, także sprawy techniczne nie są do końca załatwione. Pierwszą wersję będzie można zobaczyć pod adresem http://www.jendyk.host.sk/enc/index.php. Jeśli ktoś chciałby pomóc w tworzeniu polskiej encyklopedi, serdecznie zapraszam.

MiMaS
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 97

Wysłany: 08-03-2003 08:05    Temat wpisu: a może by tak..... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może odpowiedź na pytanie "Kompendium czy Encyklopedia?" (i na pytanie następne: "Jaka encyklopedia?") powinna brzmieć "Wiki"? Z przymrużeniem oka

Zerknij tutaj: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1476
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 03-07-2003 11:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zajrzałem na tego jendyka na Słowację...
Przydałaby się informacja "strona w budowie, linki nie działają" -nieprofesjonalnie wygląda wyskakiwanie co chwila "error404" Skrzywienie
A z ciekawości: jak idzie zbieranie materiałów? Bo wyobrażam sobie, że to mrówcza praca i wymaga nieprzeciętnego samozaparcia, entuzjazmu i czasu...

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 23-05-2005 17:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mineło juz dobre pare miesięcy i stronka jak nie chodziła tak niechodzi. I coś mi się widzi że chodzić nie będzie.

-Albert Einstein
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Kompendium czy Encyklopedia (Strona 1 z 2)

Skocz do: