Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: NOWE FUNKCJE NA FORUM (Strona 6 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 25-12-2004 13:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cześć Uśmiech

Chyba prawie każdemu zdarzyło się tak, że po napisaniu długiego wpisu i kliknięciu "Podgląd" lub "Wyślij" ujrzał w przeglądarce komunikat błędu spowodowany chwilową (nawet kilkusekundową) niedostępnością forum lub przerwą w pracy sieci. Taki wpis najczęściej był już stracony i trzeba było jeszcze raz się powtarzać Z przymrużeniem oka Jakimś rozwiązaniem jest przycisk "Skopiuj wpis do schowka" ale dochodziły mnie słuchy Elfik że nie każdy pamięta aby go wciskać lub liczy na to, że nie objawi się prawo Murphego Z przymrużeniem oka

Napisałem modka Elfik który automatycznie kopiuje zawartość wpisu (dotyczy też PW) po wciśnięciu przycisku "Podgląd" lub "Wyślij" do pamięci podręcznej (schowka).

Opcja w Profilu -> Przed wysłaniem wpisu skopiuj go do schowka sekcja Preferencje

Domyślnie opcja jest wyłączona.

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 26-12-2004 00:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drodzy Forumowicze Uśmiech z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Z okazji świąt elfik Mikołajowy mam dla Was mały prezent. Prezent Zawstydzenie Elfi Mikołaj Prezent Świąteczny pocałunek Lubimy się

Zrobiłam dwa nowe schematy kolorystyczne Tiaaaa :

- Mithrim

Dla wielbicieli mgły, gór i szarości Love

oraz

- Eryn Lasgalen

Dla tych, co kochają lasy uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy

Schematy możecie zobaczyć i zmienić, wchodząc do profilu : http://forum.tolkien.com.pl/profile.php?mode=editprofile
i zmienić w dziale : styl forum. Uśmiech Saurona ;D

Ogłoszenie świąteczne z Gandalfem nieznacznie rozsuwa tabelę smutna rezygnacja i grafikę w obu stylach, sprawiając, że gdzieniegdzie ciemna czconka jest nieczytelna wszystko mi się pomieszało (głównie nazwa działu, w którym się aktualnie jest, np. "Ogólna dyskusja") Jednak, kiedy ogłoszenie zostanie zdjęte, wszystko wraca do normy Jestem za (tzn. ciemne napisy są na jasnym tle doskonale widoczne Elfik).
A ponieważ ogłoszenia pojawiają się sporadycznie robienie pieknych oczek , nie zmieniałam koloru czconek w bebechach forum na sztywno Z przymrużeniem oka )

Mam nadzieję, że nowe "skiny" Wam się spodobają Uśmiech
Uaktualniłam przy okazji ankietę: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=32387#32387
Wprawdzie ten, kto zmieni zdanie Język i stwierdzi, ze jesień już nie rulezuje Jestem rozwalony , nie może zagłosować powtórnie Nie Nie , ale może się dopisać Z przymrużeniem oka Elfik

Ps. Belki w mithrimie są rzecz jasna autorstwa Vilvy http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=25180#25180 Uśmiech za które to projekty serdecznie dziękuję Uśmiech Wykorzystałam prawie już wszystkie Love

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 23-08-2005 00:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

2 małe zmiany.

• Dodałem funkcję która pokazuje w tabeli oprócz tego kto ostatnio głosował na temat (to już było) również na ile ocenił dany temat (przykład w załączniku lub patrz: ostatnia kolumna w tabeli na pierwszej stronie forum).

• Dany temat można ocenić teraz tylko raz
    Raz a dobrze, oto nowa zasada Elfik

Pozdrawiam
Elfik Rządzę Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 17-04-2006 20:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trochę nowych rzeczy i zmian Uśmiech

1. to co jest już od grudnia 2005 ale nie chciało mi się o tym pisać Elfik czyli "stałe" emblematy. Wcześniej po załadowaniu nowego emblematu, nowy obrazek widoczny był przy wszystkich wpisach, nadpisywał stare obrazki. Obecnie poprzednie emblematy zostają przy starych wpisach.

2. Dwa nowe bbcode Przypis dolny i przypis górny

Przyciski: Pd, Pg lub z ręki
    Kod:

Przypis [sub]dolny[/sub] i przypis [sup]górny[/sup]

3. Poprawiłem współpracę z FireFoxem

4. Usunąłem bugi:
    a)Adiemus - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=44377#44377
    Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
    Robal pojawia się, kiedy ktoś z osób z licznikiem naspamowanym powyżej tysiąca Jestem rozwalony zostanie zacytowany z opcją "zobacz wpis". Po kliknięciu w odnośnik -tu podaję w przypadku M.La- znika znana wszystkim ranga "Naczelny MumakiL" Super śmiech i pojawia się "Ringbearer" (ciekawe, co na to Ring; czy chciałby być nonstop przez MumakiLa noszony? Jestem rozwalony )

b) mONA - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=46870#46870
    mONA napisał(a) (zobacz wpis):
    przy okazji coś zauważyłam - mimo, że skrzynka jest pusta, mam informację, że "wiadomości w skrzynce zajmują 12% (62/500)" Ciekawostka... hmmmm... Ble Ble ;D Super śmiech

c) mONA - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=48252#48252
    mONA napisał(a) (zobacz wpis):
    Nie wiem, czy tylko w Operze to wystepuje, ale gdy chcę wysłać PW do autora danego wpisu - klikając na ikonę "PW"pod danym wpisem, w nagłówku "odbiorca" nie mam żadnej nazwy użytkownika. Po prostu okienko jest puste i trzeba wklepać ręcznie do kogo się pisze.. Tak samo jest przy klikaniu na "PW" z profilu (profila Język ) użytkownika.

Wielkie dzięki Adi i mONA drink palmiasty owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję Piwko Tort bukiet dla ciebie, dziękuję za złowienie robali Uśmiech "Dobry robal to martwy robal" Z przymrużeniem oka

5. 3 nowe emotikonki Uśmiech

Orzeł Orzeł i Legsie Legsie Z przymrużeniem oka

Dzięki Elenwe Róża Róża Róża

oraz ode mnie coś dla zbulwersowanych Z przymrużeniem oka dam Elfik
    Mdleję... Mdleję...

Pozdrawiam
Elfik Rządzę Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 23-07-2006 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Został dodany nowy dział "Tolk Folk". Dla tematów związanych z wszystkimi imprezami organizowanymi przez S.T. WIEŻA www.tolkfolk.pl

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 14-05-2007 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodałem:
+ spamerskie roboty sieciowe Jestem przeciw z linkami w profilach i inne wszelakie nie powinny już rejestrować się na forum chyba, że znają Elfik odpowiedź na pytanie:

Jak miał na imię hobbit, który rozmawiał ze smokiem Smaugiem i był właścicielem Bag End?

bo właśnie na takie pytanie od teraz trzeba odpowiedzieć by zarejestrować się na forum Uśmiech

Za mobilizację Język do modyfikacji thx to Seregon http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=62011#62011

+ 2 nowe emotikonki znalezione przez Elenwe Róża Tort
Juppiiii! Kawusia
Elenwe napisał(a) (zobacz wpis):
Choć emotikonek ci u nas dostatek, to proponuję jeszcze dwie, które powinny przydać się choćby z okazji Konkursu.
Pierwsza dla tych, którzy po zerknięciu na wyniki chcą wyrazić swoją dziką radość (inna wersja jeeeeej! skaczę z radości). Cóż, zauważyłam, że wiele mamy buziek wyrażających smutek (ot, choćby: Smutek Nie Nie Spazmy Płacz 3 Płacz ), a tych radosnych o wiele mniej. Poza tym ten szczerbatek z czuprynką jest IMHO rozkoszny. uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy
A druga to dla P.T. Organizatorów, którzy po nocach siedzą, bladym świtem się zrywają, by wszystkie wypociny sprawdzić i rankingi na czas uaktualnić. bukiet dla ciebie, dziękuję Również dla forumowych nocnych marków i rannych ptaszków.

Dzięki Elfik

Pozdrowienia
Elfik Rządzę Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 22-07-2007 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodałem przed chwilą nową funkcję na forum Uśmiech Zauważyłem, że jakieś spinające się klimaty tworzą tu i ówdzie, pęd a może nawet popęd? Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka do pisania w celu wyrangowania Z przymrużeniem oka a przecież:

grzmię jak Manwe grzmię jak Manwe grzmię jak Manwe
[groza mode on czyli MiniFAQ says]
Cytat:

9) PAMIĘTAJ ŻE RANGI UŻYTKOWNIKÓW TO TYLKO ZABAWA I DODATEK A NIE WYŚCIG ZBROJEŃ. Pisz tak by inni cenili cię za twoje wypowiedzi a nie liczbę wpisów.

[/MiniFAKU Z przymrużeniem oka groza mode off]
grzmię jak Manwe
Żeby rozładować niezdrowe spinanie się Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka "szybciej, szybciej" bigos rangga czeka i rapuje z daleka Z przymrużeniem oka zamiast budowania forumowej restecpy Z przymrużeniem okaZ przymrużeniem oka Elfik to dodałem nową funkcję której zadaniem jest przekłuwania balonika, klepanie po pleckach, masowanie po główce, stawianie browarka, śpiewanie do ucha "you are simple the best" Elfik a to wszyćko w celu wyluzowania Elfik

Od dzisiaj nie tylko piwo w PRK jest darmowe i ale także wpisy, które nie będą się dodawać do licznika wpisów użytkownika (chyba mi się rymnęło po częstochowsku? yeah! Elfik )

Pozdrowienia
Elfik Rządzę Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 11-11-2007 19:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

6 nowych funkcji na forum UWAGA, UWAGA !!!

1. Nowy bbcode pozwalający wstawiać filmy z youtube.com bezpośrednio na forum. Przykład użycia:
    Kod:

[youtube]http://youtube.com/watch?v=tc0Ut5y-GRc[/youtub e]

Efekt: filmik instruktażowy (don't try this at home Elfik) z dźwiękiem Z przymrużeniem oka z ulubionej gry zespołowej chwała wam, chylę czoła, dzięki Jestem za J.R.R. Tolkiena podczas której odgryzł sobie kawałek języka Ble Ble ;D Jestem rozwalony co miało później prawdopodobnie wpływ na specyficzny styl wymowy Mistrza Pserwa

Link

Palenie grozi...? No właśnie, zobaczmy czym Z przymrużeniem oka

Link

2. Dodatkowy sposób ładowania załączników na forum (dotyczy tylko obrazków). Często brakowało mi funkcjonalności, która umożliwiłaby wstawienie obrazka do wpisu tak żeby był widoczny bezpośrednio we wpisie, tam gdzie się do niego odnosimy. Bez konieczności skakania na dół wpisu i otwierania załącznika. Można było wprawdzie wykorzystać do tego darmowe serwery hostujące ale wymagało to więcej zachodu a poza tym nie zawsze obrazki pozostawały tam na dłuższy czas (co widać np. po temacie Z pamiętnika tolkienowskiego ogrodnika Z przymrużeniem oka gdzie 1/3 obrazków we wpisach przestała się wyświetlać Skrzywienie ).

Teraz będzie można łatwo Jestem za załadować obrazek na serwer forum oraz wstawić go do wpisu w dowolnym miejscu Idea Smażenie lembasa i jednocześnie obrazek będzie tam na stałe Króliczek

W taki sposób umieszczone obrazki będą widoczne tak samo jak dotychczas załączniki wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.

Nowa funkcja "Załaduj obrazek" znajduje się pod okienkiem wpisu.

3. Zlikwidowany bug zauważony przez Angantyra z wstawianiem spacji przed i po literze z forumowej klawiatury ze specjalnymi znakami. http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=49158#49158
    Cytat:
    Jest jeden, który trochę przeszkadza. Mianowicie, gdy chcę użyć znaku specjalnego, przed i po pojawia się spacja - ' ä ', podobnie gdy chcę zamienić literkę, jej 'odpowiednikiem', jest ona tylko wsuwana przed swojego konkurenta, miast się go pozbyć Z przymrużeniem oka .

To tyle, z tego, co zauważyłem...

Suil, Angantyr

4. Na głównej stronie forum, obok liczby wpisów dodałem liczbę załączników Uśmiech

5. Możliwość wyświetlenia w łatwy sposób tylko pojedyńczego wpisu w nowym oknie (dla łatwiejszego czytania lub wydruku itp.) po kliknięciu na poniżej pokazaną ikonkę

6. Dymek po najechaniu na nazwę tematu, pokazujący fragment pierwszego i ostatniego wpisu w temacie.

Dla nowych kont domyślnie funkcja jest włączona. Funkcję włącza/wyłącza się w Profilu.

To(aż) wszystko Z przymrużeniem oka
Elfik Rządzę Elfik i Tiaaaa

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: NOWE FUNKCJE NA FORUM (Strona 6 z 8)

Skocz do: