Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: NOWE FUNKCJE NA FORUM (Strona 5 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 17-07-2003 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodałam nowe emoticony Elfik
:| zaraz wybuchnę boje się nio nie wiem widzę gwiazdy [Płacz 3 brawo hę? nie ma mowy terefere &Płacz 3 pomidorem go! papa wszystkim

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1149

Wysłany: 02-01-2004 23:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodałem nowe emoticony. 1 done by me Elfi Mikołaj oraz kilkanaście znalezionych przez innych Uśmiech

Dziękuję z otwartymi ramionami, i`m all your`s następującym osobom za znalezienie dla naszego forum nowych emoticonów Uśmiech

• Avari - Smażenie lembasa
  • mONA - ale zimno,brrr...
  • Arda - terefere, ja wiem lepiej Wkurzony do ostatecznych granic
  • Vendea - lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma zieeew, jestem znudzony, idę spać nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj ciii! lepiej nic już nie mów owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję Królowa
  • Elenai - kwiatek dla ciebie, dziękuję bukiet dla ciebie, dziękuję jestem wzruszony, jakie to słodkie pomocy! hmpf! obrażam się! TAKA BEZCZELNOŚĆ! Rycerz Ork uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy wiec, agitator szpiegować, chować się kompletny szok! zemdlałem z wrażenia Gandalf na Cienistogrzywym jeeeeej! skaczę z radości tak, tak, zgadzam się

Jeszcze raz dzięki Jestem za Kwiatkiem ją! owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję kwiatek dla ciebie, dziękuję bukiet dla ciebie, dziękuję

elfy
Administrator

Wysłany: 06-04-2004 23:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cześć,

Po godzinach i dniach pracy bez których jak wiemy nie ma kołaczy Z przymrużeniem oka narodziło się trochę nowych funkcji na forum.

1. UAKTUALNIENIE MiniFAQ

Proszę o ponowne przeczytanie MiniFAQ. Jeżeli nie akceptujesz zawartych w nim zasad, proszę o niekorzystanie z tego forum.

Dziękuję Adiemusowi i Dis za ich uwagi ( http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5 ) , zostały uwzględnione Uśmiech

2. pojawiły się nowe schematy graficzne:
    - czarny

- earendil

- wiosna

- lato

- jesień

Wszystkie są w całości zaprojektowane i zrobione przez kwiatek dla ciebie, dziękuję Nifrodel chwała wam, chylę czoła, dzięki Cmok która wykonała ogromną (wymagającą nadprogramowej Z przymrużeniem oka dawki cierpliwości i zacięcia Uśmiech ) pracę. Bez Nif Girl 1 forum raczej na zawsze byłoby skute lodem Z przymrużeniem oka i zaprószone śniegiem Uśmiech OGROMNE Love Dz Kwiatek ęk Kwiatek Nif Uśmiech i Pocałunek do n-tej Elfik Girl 1 Miłość Róża Róża Róża Serduszka owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję Ci którzy lubią zmieniać kolorki będą mieli w końcu (i tak subSilver rzondzi Ble Ble ;D Elfik ) czym się bawić Z przymrużeniem oka Elfik

- w części schematów zostały wykorzystane grafiki/tła Vilvy chwała wam, chylę czoła, dzięki z otwartymi ramionami, i`m all your`s
    Także nowa ikonka dla tematu "Przyklejony" (napis został zlikwidowany) , Ogłoszenie są jej dziełem. Jeszcze raz Dzięki Vilva Uśmiech kwiatek dla ciebie, dziękuję

- za ikonki lampek dzięki Watcherowi z Frehy Uśmiech Za ich "podrasowanie" Elfik WIELKIE DZIĘKI wieeeeeeeeeelgachny uśmiech dla Falmawen a także Piwko bukiet dla ciebie, dziękuję moc Prezent na gwiazdkę (telegram do Śniętego Mikołaja z rekomendacjami Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka już wysłałem) i dużo Róża Kwiatek Róża za zrobienie nowych przycisków (w spisku Z przymrużeniem oka z Nif bukiet dla ciebie, dziękuję Królowa kwiatek dla ciebie, dziękuję )

Schematy graficzne można zmieniać poprzez Profil -> Styl forum
    Przy pierwszym wyświetleniu mogą ładować się dłużej niż styl subSilver ale po umieszczeniu ich w cache'u przez przeglądarkę, szybkość ładowania będzie taka sama jak przy subSilver

3. A.D 2004 dnia 6 marca narodził się na forum Smoczek Uśmiech Bardzo lubi latać (najczęściej za potrzebą Język Elfik ) ale jak kogoś zdrzaźni Uśmiech to może kazać mu siedzieć w jaskini Z przymrużeniem oka za pomocą opcji w Profil -> Pozwól polatać smokowi

4. Dodałem cytaty z dzieł Tolkiena na forum. To znaczy ja napisałęm kod Elfik a cytaty Nifrodel+Forumowicze w tematach "Ulubione cytaty", "Mądrości" itp. + kilka moich Uśmiech

Obecnie cytatów jest kilkaset ale chcielibyśmy żeby było ich co najmniej 365, po 1 na każdy dzień roku Uśmiech
    Jeżeli macie jakiś Wasz ulubiony cytat albo warty wg Was zamieszczenia na forum z dzieł Tolkiena to przyślijcie go do mnie ("to ja, LeElfy!!!" Z przymrużeniem oka Elfik ) albo do Nifrodel, wraz z informacją: kto to powiedział oraz w jakiej książce Tolkiena.

Jeżeli jeszcze takiego cytatu nie będzie w bazie to go dodamy Uśmiech

Cytaty również można On/Off w Profil -> Cytaty na głównej stronie

5. Poprawione zostało działanie funkcji spoiler

6. nazwy kolorów przy funkcjach Kolor, Żar, Cień zostały zastąpione na odpowiadające im kolory oraz po wyborze wracają automatycznie na domyślny (czarny kolor). Jest też kilka nowych kolorów.
    Chyba się trochę zakololowałem w tym akapicie wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Elfik Jestem rozwalony

7. w okienku edycji wpisu dodano przycisk "Skopiuj wpis do schowka" (po wciśnięciu automatycznie kopiuje zawartość wpisu do pamięci podręcznej)

8. 1 mały bbcode Elfik

Napisz
    Kod:
    Cześć [you] !!!
    a oto wynik: Cześć Anonymous!!!

9. nowa wersja modyfikacji obsługującej załączniki (pojawia się np. opcja żeby załadować nową wersję załącznika bez kasowania licznika ściągnięć itp.)

10. dodano nową funkcję przy cytowaniu wpisów: "(zobacz wpis)" po kliknięciu na ten odnośnik otworzy nam się okno z całym wpisem z któego pochodzi cytat np.

elfy napisał(a) (zobacz wpis):

Nim zaczniesz pisać na forum musisz poznać 10 zasad, których przestrzeganie pozwala na spokojne (w miarę Z przymrużeniem oka i zgodne funkcjonowanie pokaźnej grupy osób piszących na forum.

11. dodanie formularza Szukaj przy przeglądaniu działu forum

Wyszukiwanie za pomocą tego formularza będzie dotyczyło tylko aktualnie przeglądanego działu.

12. pokazywanie emblematów na liście Użytkowników Menu -> Użytkownicy oraz możliwośc przeszukiwania listy.

13. dodano dodatkowe, wysuwane Menu na pierwszej stronie forum. W zamierzeniu ma ułatwić nawigację wśród rosnącej liczby funkcji na forum

Menu i opcje w nim zawarte są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

14. opcja w Menu "Tematy: Ulubione" - możliwość tworzenia listy ulubionych tematów na forum

15. pokazywanie i zarządzanie listą śledzonych tematów - opcja w Menu "Tematy: Obserwowane"

16. Dodałem kilka nowych pól do Profilu:

W temacie ""Propozycje nowych dodatków na forum"
    Elanor napisał(a) (zobacz wpis):
    Propozycja luźna, nie za bardzo sama wiem jak takie coś miałoby wyglądać dokładnie.
    Myślę, że mogłoby się przydać (może nie na teraz, bardziej na okres wakacyjny) wprowadzenie czegoś w rodzaju statusu "urlop", który mógłby sobie ustawić użytkownik. Np. jeśli wyjeżdżam na wakacje, zbliżają mi się egzaminy, nie mam dostępu do sieci czy z jakiegokolwiek innego powodu przez dłuższy czas nie mogę uczestniczyć w dyskusjach na forum. Taki status wyświetlał by się pod emblematem, ewentualnie w szczegółowym profilu.

Profil -> Nieobecny

Elenai napisał(a) (zobacz wpis):
    Mam propozycje odoście profli: otóż możnaby rozbudować rubrykę 'zaiteresowania' tzn. podzielić ją na kilka innych rubryk. Dlaczego? Ponieważ w 'zainteresowaniach' jest praktycznie to samo: muzyka, film, ksiażki itd. - nie ma miejsca żeby bardziej to rozwinac. Można by wiec zrobić kilka oddzielnych, bardziej szczegolowych rubryk, np: 'ulubiona muzyka', 'ulubione filmy', 'ulubione książki', 'ulubione sporty', 'hobby' - jeśli macie jeszcze jakieś propozycje, to napiszcie. Uśmiech
    Moim zdaniem w ten sposob bedzie mozna wiecej dowiedzieć sie o każdym użytkowniku forum. Co o tym myślicie?

Profil -> Ulubiona muzyka, Ulubione filmy, Ulubione książki, Ulubione sporty, Hobby

17. Dziękuję Arienie, Firiel i Ancestorowi za dyskusje i pomysły dotyczące usprawnienia nawigacji stron przy przeglądaniu tematu.

Ariena napisał(a) (zobacz wpis):
    Mam nadzieje że dobrze wybrałam miejsce na swoją sugestię, a dotyczy ona zmieniania stron. Wszystko jest oki dopóki temat nie jest zbyt obszerny, gdy urwie nam sie na chwile wątek trzeba wracac po jednej stronie, a czasem to okrutnie długo trwa- wina kompa oczywisci. ale czy nie mozna wprowadzic jakiegoś udogodnienia?

http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=24844#2444

Ancestor napisał(a) (zobacz wpis):
    Dwie sprawy:

1. Jeśli chodzi o tą nawigacje stron to mozna tez zrobic tak, jak jak juz nieraz widzialem na innych forach, czyli z rozwijanego menu.

Propozycja Ancestora wydała mi się najlepsza i dodałem ten sposób nawigacji.

18. MiMaS napisał(a) (zobacz wpis):
    Marzy mi się taka modyfikacja, żeby na stronie głównej forum, linki do 5 ostatnich dyskusji były dodatkowo zaopatrzone w atrybut title zawierający nazwę forum w jakim toczy się dana dyskusja. W większości przeglądarek title wyskakuje jako "dymek" ("tooltip") po wskazaniu linku myszką i IMHO jest to przydatna informacja.
    Jak by to miało wyglądać w praktyce można zobaczyć np. na mozillapl.org (ramka "Forum dyskusyjne" po lewej).

Marzenie Z przymrużeniem oka spełnione Uśmiech

19. Beleg napisał(a) (zobacz wpis):
    Jest na forum super opcja: "Zobacz wpisy od ostatniej wizyty"
    Ale ja niestety wskakuję na nie raz na na jakiś czas i nie zdążę wszystkich przejrzeć. Gdy wchodzę np. godzinę później "tracę" te nieprzeczytane.
    Czy jest możliwe chwała wam, chylę czoła, dzięki dodanie opcji w stylu "Zobacz wpisy od dnia ....."?

Menu -> Tematy: Ostatnie +

20. przebudowany został indeks wyszukiwania oraz pojawiły się nowe możliwości przeszukiwania forum wg następujących kryteriów:
    - Przeszukaj tytuł i tekst wiadomości
    - Przeszukaj tylko tekst wiadomości
    - Przeszukaj tylko tytuł wiadomości
    - Przeszukaj tylko zamknięte tematy
    - Przeszukaj tylko otwarte tematy

21. zabezpieczenie przed automatycznymi rejestracjami na forum

22. dodatkowe zabezpieczenie przed spamerami. Osoba niezalogowana nie widzi żadnych informacji typu nr. gg, tlena, adres email itp.
    Uniemożliwi to robotom sieciowym pobieranie tych informacji.

23. automatyczna wysyłka PW do osoby pierwszy raz logującej się na forum (Powitanie + Dobre rady Z przymrużeniem oka)

24. funkcja pokazująca wszystkie tematy jakie założyliśmy Menu -> Tematy: Założone

25. nazwa użytkownika który wysłał PW w emailu powiadamiającym o otrzymaniu Prywatnej Wiadomości

26. sekcja Downloads Menu -> Downloads

Na razie jest tam tylko jeden program. Najnowsza wersja (2.0a1) słownika Sindarinu Didiera Willisa i Benjamina Babuta.

ale sukcesywnie będą pojawiać się nowe pliki Uśmiech

27. możliwość wyłączenia PW. Profil -> Bez PW
    Po włączeniu tej opcji do użytkownika nie można wysłać żadnego PW.

28. mały notatnik Uśmiech Menu -> Notes Na razie potrafi niewiele ale w przyszłości być może wzbogaci swoją funkcjonalność.

29. możliwość wyłączenia cenzury wulgaryzmów na forum. Wprawdzie za wulgaryzmy grozi ban ale gdyby ktoś chciał (i zdążył Elfik ) zobaczyć jakich słów użył zabanowany osobnik to może włączyć tą opcję.

Profil -> Zawsze wyświetlaj wulgaryzmy (brak auto-cenzury)

Przykład: ******** <- jeśli masz włączone pokazywanie wugaryzmów zobaczysz tu przekleństwo Uśmiech

Obecnie na forum jest cenzurowanych 6 (aż!!! Elfik ) wulgaryzmów.

30. rozszerzona obsługa komunikatora GG oraz Tlen (jest nowe pole w Profilu). Można wysyłać wiadomości bezpośrednio z forum.

31. możliwość zmiany tematu otrzymanej wiadomości PW - może się przydać przy porządkach

32. dodanie do wiadomości o banie (pokazującej się przy próbie wejścia przez zabanowaną osobę na forum) adresu email admina forum

33. każdy z forumowiczów który osiągnął już sędziwy wiek Elfik (chociaż elfki zawsze młode Ble Ble ;D Elfik ) 1000 lat wpisowych Z przymrużeniem oka może sam sobie ustalić napis który wyświetlany jest w miejscu rangi (czyli zamiast np. "Powiernik Pierścienia".

Gdy osiągnie się 1000 wpisów, odpowiednie pole pojawia się automatycznie w Profilu.

Oprócz powyższych zmian jest jeszcze wiele kosmetycznych Uśmiech które już tradycyjnie albo zauważycie albo nie Elfik oraz dodatkowe narzędzia administracyjne.

W sprawie wyglądu forum proszę kontaktówać się z Nifrodel. W sprawach dotyczących funkcjonalności prosze pisać w odpowiednich tematach w dziale "Uwagi i propozycje" albo bezpośrednio do mnie.

Mam nadzieję że o nikim hmmmm... ani o niczym wszystko mi się pomieszało nie zapomniałem Elfik

Dziękuję wszystkim Smażenie lembasa Tort Tort Tort Tort Tort którzy poświęcili(ają) swój czas by forum było ładniejsze Elfik i bardziej funkcjonalne Uśmiech

Pozdrawiam
Elfik Rządzę Elfik

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 06-04-2004 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałam serdecznie podziękować elfy Miłość za pomoc techniczną Widziały gały co brały wszystko mi się pomieszało przy robieniu schematów graficznych Z przymrużeniem oka
Oraz za wykonanie naprawdę OGROMNEGO kawałka dobrej roboty! Tiaaaa
(jeśli miałabym scharakteryzować procentowo prace nad nowym engine to elfy robił 99% a pozostałe ja Uśmiech ja tu naprawdę tylko sprzątam Elfik )

Dziękuję Vilvie, która opracowała piękne Love "paski" Rządzę( http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1429&start=24 ) czym bardzo ułatwiła mi pracę. chwała wam, chylę czoła, dzięki

Oraz specjalne
podziękowania bukiet dla ciebie, dziękuję uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy
dla Falmawen, która sama narysowała ikonki, które możecie podziwiać poniżej, opracowała ich kolor i cierpliwie znosiła moje marudzenia dotyczące ich kształtu i rozmiaru oops, zawstydzenie a także poprawiła jakość lampek Rządzę i bardzo pomogła opracować cały schemat graficzny "lata" Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië

Ostatnio zmieniony przez Nifrodel dnia 07-07-2004 15:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 07-07-2004 14:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Poprawiłem kilka błędów w engine. Dziękuję Falmawen bukiet dla ciebie, dziękuję , mONIe kwiatek dla ciebie, dziękuję oraz Sarnondowi Piwko za ich znalezienie i testy Uśmiech

Dodałem nowe emoticony znalezione przez:

• Elenai unik przed pomidorem jestem wściekły jak ork
  • mONA Smoczek
  • Falmawen szczęka opada

Dzięki Jestem za

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 26-09-2004 00:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodałem na forum kilka modów, poprawiłem kilka błędów Uśmiech

1. Możliwość przeglądania kolejnych PW bez konieczności ciągłego wracania do głównej listy

Służą do tego linki Poprzednie PW :: Następne PW umieszczone w prawym górnym rogu przeglądanej wiadomości PW.

2. Jakieś 2 lata temu Jestem rozwalony napisałem moda Spoiler Napotkałem niedawno w sieci nowe rozwinięcie tego tematu i postanowiłem zainstalować na forum. Spoiler zostaje ze względu na zachowanie komatybilności. Przegląd możliwości nowego BBCode [ Ukryj ] poniżej:

Pozdrawiam
Elfik Rządzę Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 06-10-2004 18:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodałem kilka emotikonów znalezionych przez mONĘ

kolejne zwierzątko forumowe Ungolianta hurrra!! impreza!! szampan!! drink palmiasty

Dzięki Uśmiech

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

elfy
Administrator

Wysłany: 24-12-2004 12:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świąteczne emoticony znalezione przez mONĘ bukiet dla ciebie, dziękuję

Świąteczny pocałunek elfik Mikołajowy

Dzięki Uśmiech

Pozdrawiam
Elfi Mikołaj Elfi Mikołaj Elfi Mikołaj

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: NOWE FUNKCJE NA FORUM (Strona 5 z 8)

Skocz do: