Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: NOWE FUNKCJE NA FORUM (Strona 3 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elfy
Administrator

Wpisy: 1149

Wysłany: 06-04-2002 00:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodano:
4 nowe uśmieszki: Uśmiech Saurona ;D Widziały gały co brały Ble Ble ;D Spazmy

elfy
Administrator

Wysłany: 13-04-2002 02:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zmieniono:

W podręcznym menu przesunięto mało używane uśmieszki i zastąpiono je nowymi.
Przesunięte: Książka wszystko mi się pomieszało Przekleństwa Oko Śmiech 2
Dodane do menu: Widziały gały co brały Oczko Spazmy Ble Ble ;D Uśmiech Saurona ;D

elfy
Administrator

Wysłany: 15-07-2002 04:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sorry, dla wszystkich którzy w czasie przerwy technicznej pytali kiedy forum będzie znów działać: nie miałem czasu żeby wam odpowiedzieć. Skrzywienie

Nowości na forum:

Odjęto:
- możliwość ustawienia w Profilu sposobu w jaki mają być sortowane wpisy (Nowsze czy Starsze "u góry")
- wycięto inne schematy graficzne (nie pasowały do nowej wersji engine forum) niż subSilver (ponieważ tworzenie takich schematów jest bardzo nudną, czasochłonną, ogłupiającą i powtarzalną pracą z której wyników i tak nikt nigdy nie jest do końca zadowolony więc jest bardzo prawdopodobne, że nie będzie mi się chciało ich robić i zostanie na stałe tylko subSilver)
- niezarejestrowani użytkownicy nie mogą ściągać załączników (nawet ich nie widzą - oszczędność transferu)

Dodano:

• załączniki w Prywatnych Wiadomościach (PW). Ustawiłem, że do wiadomości PW można dodać 1 załącznik o max. wielkości 256 KB. Proszę o kasowanie niepotrzebnych PW z załącznikami albo samych załączników ponieważ zajmują one miejsce na serwerze i jeśli ich będzie za dużo wtedy będę zmuszony wyłączyć tą funkcję.

• poprawiony wygląd Statystyk

• inny wygląd Online

Masz obrazek, który pasowałby do naszego forum lepiej? daj mi znać...

• wyświetlanie emblematu użytkownika (po zalogowaniu) na głównej stronie forum

• automatyczna konwersja nazwy tematu pisanej z samych dużych liter do "normalnego" wyglądu

• jeśli śledzisz jakiś temat to w e-mailu informującym o nowym wpisie w tym temacie będzie również nick/ksywa osoby która dodała wpis

• nowy BB code umożliwiające formatowanie tekstu we wpisie (można też dalej używać kodu html jak ktoś woli).

Możliwe użycie:
    [align=jak]tekst tekst[/align]

Gdzie "jak" może przyjmować wartości: left, right, center, justify

• możliwość umieszczenia dodatkowej ilustracji/zdjęcia w Profilu (i tylko tam będzie widoczne).
    Ustawiłem max. wielkość obrazka na 800x600 pikseli i 100KB
    Żeby zrozumieć szybko o co chodzi kliknijcie tutaj: http://forum.tolkien.com.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=2

Zdjęcie można dodać edytując Profil.

• na głównej stronie forum, przy najświeżych wpisach dla danego Działu będą pokazywały się nazwy Dzisiaj/Wczoraj. To powinno jeszcze bardziej uprzyjemnić i usprawnić wizualny proces poszukiwania nowych wpisów na forum.

• usprawniono mechanizm przeszukiwania forum (opcja Szukaj):

1. teraz przeszukuje także nazwy tematów
    2. przebudowany został indeks wyszukiwania
    3. zamiast słów kluczowych and, or, not wprowadzono I, LUB, NIE
    4. wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę można dowolnie sortować

• dodano opcję Wyślij znajomemu widoczną dla zalogowanych użytkowników (tak samo jak Wydruk) przy przeglądaniu tematu (prawy górny/dolny róg obok linku Wydruk). Dzięki niej można do kogoś wysłać krótką wiadomość z linkiem do przeglądanego tematu.

• ocenianie tematów i dyskusji toczących się na forum. Ustaliłem 10 stopniową punktację.
    Myśląc mniej więcej tak:
    1 - dno, admini powinni to skasować
    2 - kompletnie mi się nie podoba
    3 - może być
    4 - niezły, ale czegoś brakuje
    5 - ok, ale....
    6 - standard, przeczytać raz i do archiwum....
    7 - ciekawa dyskusja, dowiedziałem się czegoś fajnego
    8 - dobry, polecam każdemu!
    9 - bardzo dobry, miłośnik Tolkiena musi to przeczytać!!!
    10 - mistrzostwo świata!! uwielbiam ten temat!!!

Oczywiście każdy ma swój rozum albo przynajmniej Diabelski uśmiech swoją skalę Uśmiech powyżej tylko przykład mojej (która pewnie i tak się zmieni)

Po oddaniu głosu (tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać tematy) można go zawsze zmienić, ponieważ zauważyłem, że czasami z głupio zaczynających się dyskusji rodzą się mądre i odwrotnie (chociaż wszystko jest kwestią gustu).

W niektórych działach nie można oceniać tematów np. w "Uwagach...", "PRK","Linki"... Wtedy opcja oceniania nie pojawia się na dole czytanego tematu.

"10 Najwyżej ocenionych tematów na Forum" jest pokazywane na głównej stronie.

• po otrzymaniu nowego PW jest się o tym informowanym przez sygnał dźwiękowy.

Gdyby ktos miał jakis fajny plik, .wav nie przekraczający 5 KB to chętnie go sprawdzę i może dodam do innych sygnałów (obecnie jest 1 Diabelski uśmiech )

• poprawiona wersja Kalendarza - stare wpisy wyciąłem.

• Znaki specjalne - przy dodawaniu wpisu, gdy ktoś potrzebuje wstawić jakiś "tolkienowski" znak specjalny to już nie musi otwierać żadnych innych aplikacji lub robić jakieś inne cuda Z przymrużeniem oka. Teraz ma "wszystko" pod ręką. Myślę, że może się to przydać w dziale "Lingwistyka" i ogólnie przy pisaniu w językach elfów.

Oto jakie znaki będzie można wstawiać jednym kliknięciem myszki Uśmiech
    ÁÂÄÉÊËÍÎÏÓÔÖÚÛÜÆáâäéêëí ïóôöúûüæ

Gdybyście uważali, że jeszcze jakiś jest potrzebny - dajcie mi znać.

• dodałem na głównej stronie listę rozwijaną z witrynami zrzeszonymi w forum. Można (powinno się Z przymrużeniem oka) na nie głosować w Tolkien Topliście. Witryna pojawiająca się na pierwszym miejscu w liście rozwijanej jest przy każdym odświeżeniu strony losowana.

• link do Czatownika na głównej stronie (wasza propozycja)

• poprawki błędów zgłoszonych przez Firiel i Adiemusa (Wielkie Dzięki Uśmiech)

• kilka mniejszych zmian kosmetycznych w wyglądzie i nawigacji forum, które sami dostrzeżecie (a może i nie Diabelski uśmiech )

Inne:
    - skasowałem wszystkich użytkowników, którzy zarejestrowali się na forum ale nigdy się nie zalogowali a było ich 139!!!(dziwny jest ten świat Szok ). Oto loginy, które się zwolniły:
    Kod:

Agnies, AGRAWKAA, Amega, Ania of Eryn Lasgalen, Aragorn, Azazel, Azifaral, Beren, Big Kubowski, Bilbo, blackeyed, Blazul, bobo, BOROMIR_MT, Bregalad, Budzio, cahir_jr, chrono14, ciri_ka, Ciszewski, Corrine, Crazy_Domx, czarny_nazgul, Czosnekk, Darna, Delanov, Dexter, Drzewce, durin, Eawena, Elbereth, Eledhwen, Elstaire, Elwena, Emma_Scyther, Enid, Eowina13, Eowina_Daewen, Eru, Esgaldin, eskel, etel, Faza i Jenny, Flora, folko, FrodoBaggins, frygga, Gacus, gala, gallian, Gandalf, Ged, Gemini, Gorath, grochol, gryf67, Hades, Hayt, Hitokiri, Iluvatar, Ioandar, Irek, Ironiczna, Isilion, kamaszka, Kang, Kattea, kisiel, kolek87, Kolin, Krzych, kwasnid, Landroval, lego, Legolas the killer, Legolas24, lop, lubilmirokoroghol, LyNx, Maedhros, Maffej, malar, Malin, Maltaladriel, malwina, Mara Jade Skywalker, marek Ch, Marek K., margot37, mariusz 11, marta, mdata, Michael Bedford, Michal, Mirime, Morgoth, Morne, motti, NadiN, ola16, Orelka, paral, Pawel Burzynski, piter.ok, plasma, Polin, Raamalooke, Rahdiel, rainman, Ramel, Randael, RaYell, Robbie, sabor, Saomira, Selelele, Selise once mori, Sephiroth, Shanara20, Silorn, Sliweczka, sonia_15, soulthien, SSJGydzio, Sunshine V., TassaDaR, Timiri, Tolki, tomash, tomasze, tomek, Toton, U95, Ugluk666, Varda, Watcher in the Dark, zawiaZZ, Zee, [MoD]Insmac

- liczba wpisów została ponownie przeliczona a liczniki wpisów zaktualizowane, więc teraz oddają rzeczywisty stan. Ta procedura będzie powtarzana co tydzień (ale już bez informacji).

Jeśli znajdziecie jakieś błędy => odpowiedni temat w tym forum
    Nowe propozycje/uwagi (litości!!! Z przymrużeniem oka) => odpowiedni temat w tym forum

Pozdrawiamy
    Elfik Rządzę Elfik

elfy
    Administrator

Wysłany: 16-08-2002 08:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodano:

Opis skali przy ocenie tematów. ( http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=847 )

Ver 1.0 Uśmiech jest kompilacją propozycji: moich i Dropsa (ku chwale ojczyzny Z przymrużeniem oka)

1 - dno, admini powinni to skasować
    2 - kompletnie mi się nie podoba
    3 - jakieś przebłyski są ale nie warte uwagi
    4 - zwykła informacja, ale przydatna
    5 - może być
    6 - nieźle, nieźle, choć jeszcze trochę brakuje tego czegoś
    7 - ciekawa dyskusja, czegoś się dowiedziałem
    8 - bardzo dobry, odkrywczy i oryginalny, nic tylko czytać
    9 - temat doskonały, miłośnik Tolkiena musi to przeczytać!!
    10 - najlepszy z najlepszych!!! Polecam go każdemu!!!

Pozdrawiam
    Elfik Elfik Elfik

elfy
    Administrator

Wysłany: 16-08-2002 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodano:

Nowy emoticon: Bang! ("ja się chyba zastrzelę" Uśmiech)

Uwaga: zabrania się używania go w następujący sposób: Z przymrużeniem oka
    1) Bang! Elfik Elfik Elfik
    2) Bang! Rządzę

Uśmiech

Pozdrawiam
    Elfik Rządzę Elfik

elfy
    Administrator

Wysłany: 18-08-2002 12:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodano:

1. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z funkcji "Szukaj" oraz przeglądać listę użytkowników forum.

2. Finrod w PW do Toma napisał(a):
      temat zamkniety, wiec zapodaje na priv.

korzystajac z tego, ze istnieje jeden schemat kolorystyczny (na razie) moznaby ustalic kolor tekstu spoilera na biały. napis bylby prawie niewidoczny, a zwiekszenie (uzyskanie) czytelnosci uzyskiwane byloby przez zaznaczenie tekstu mysza.
      przyznasz, ze pomaranczowy troche za bardzo rzuca sie w oczy i raczej przyciaga uwage czytajacego.
      wlasnie taka, dobra, obsluge spoilerow maja na chlopaki na www.gwiezdne-wojny.pl

pozdrowiska, ymk::finrod2ainunau

Dzięki Finrod za dobry pomysł Jestem za Zmodyfikowałem go trochę czyniąc napis nie "białym" tylko "niewidzialnym". Żeby go odczytać trzeba będzie dany blok tekstu zaznaczyć.

Pojawił się więc nowy BBcode przeznaczony dla spoilerów. Dodany też został odpowiedni przycisk w pasku narzędzi Elfik gdy dodaje się/zmienia wpis - pod polem edycyjnym "Temat". Przykład użycia BBcode "spoiler" w następnym wpisie. Wkrótce Tom zaktualizuje MiniFAQ (tylko musi zjeść najpierw te 6 hobbickich posiłków Z przymrużeniem oka) dotyczące działu "Film" oraz MiniFAQ dodatek o spoilerach.
    3. Na głównej stronie wyświetlane jest 5 ostatnich tematów (aktualnych, najświeższych - z nazwą miałem problem, "ostanie dyskusje" też brzmi dziwnie Uśmiech gdyby ktoś miał lepsze propozycje to poproszę o PW)

Pozdrawiam
    Elfik Elfik Elfik

Ostatnio zmieniony przez elfy dnia 18-08-2002 13:10, w całości zmieniany 4 razy
    Powrót do góry

elfy
    Administrator

Wysłany: 18-08-2002 13:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak kiedyś oznaczaliśmy spoilera:

UWAGA SPOILER!

W filmie Petera Jacksona, w części "Powrót Króla", Frodo ginie, Sam wpada w Szczeliny Zagłady a Gollum zabiera Pierścień.

A oto jak od dzisiaj wygląda zamieszczanie spoilerów:
    Właśnie przeczytałem w Bravo-girl,że:
    spoiler:W filmie Petera Jacksona, w części "Powrót Króla", Frodo ginie, Sam wpada w Szczeliny Zagłady a Gollum zabiera Pierścień.
    nic nie widać? a sztuczki z księżycowymi literami nie znacie Z przymrużeniem oka zaznaczcie tekst myszką (takie światło księżyca Elfik ) i wtedy możecie go przeczytać. Pogrubiony napis spoiler: na początku jest dodawany automatycznie a na końcu spoilera automatycznie wiersz jest łamany.

Jakieś pomysły racjonalizatorskie? => PW

Pozdrawiam
    Elfik Elfik Elfik

elfy
    Administrator

Wysłany: 23-08-2002 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus w temacie Propozycje Nowych Doatków na Forum napisał(a):
    Czytajac niektore dyskusje odnosze wrazenie, ze bylaby przydatna ikonka z mlotkiem pod tytulem "puknij sie". Sam mam czasami ochote takowej uzyc (chociaz po namysle czasem gryze sie w jezyk i nic nie pisze). Niektorzy uzywaja tej dupki sciagajacej gatki, ale nie zawsze to pasuje.
    Jak bedziecie poszerzac liste emoticonow, pomyslcie o tym mlotku.

"dupka ściągająca gatki" Super śmiech

Młotki Z przymrużeniem oka dodane:
    Hammer #1 Młotkiem go!
    Hammer #2 Młotkiem go!

Dodałem też odwróconą -> Bang!

Pozdrawiam
    Elfik Rządzę Elfik

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
    Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
    Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: NOWE FUNKCJE NA FORUM (Strona 3 z 8)

Skocz do: