Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Rozpaczać mogą tylko ci, którzy przewidują koniec i nie mają co do niego żadnych wątpliwości. Ale my nie wiemy, jaki będzie koniec." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Czyja miłość była najbardziej romantyczna (Strona 4 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czyja miłość była najbardziej romantyczna
Aldarion i Erendis
2%
 2%  [ 5 ]
Turin i Finduilasa
1%
 1%  [ 3 ]
Tuor i Idril
2%
 2%  [ 4 ]
Beren i Luthien
43%
 43%  [ 82 ]
Thingol i Meliana
9%
 9%  [ 17 ]
Celeborn i Galadriela
1%
 1%  [ 3 ]
Sam i Róża
3%
 3%  [ 7 ]
Aragon i Arwena
10%
 10%  [ 20 ]
Faramir i Eowina
19%
 19%  [ 37 ]
Earendil i Elwinga
4%
 4%  [ 9 ]
Oddano głosów : 187

Autor Wiadomość
Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 03-05-2007 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybrałam właśnie miłość Berena i Luthien. Jest naprawdę wyjątkowa. Oboje wiele dla siebie poświęcają i nie boją się walczyć o tę miłość.
I właśnie związek istoty śmiertelnej i nieśmiertelnej jest w tej historii najbardziej poruszający i romantyczny. Ponieważ w pewnym sensie była to miłość właśnie źle widziana... Do tego obie postaci umieją sobie radzić, są odważne i nie wahają się działać. Nie jest to taka przesłodzona historyjka o wzdychaniu do siebie (nie znoszę czegoś takiego Język ).

Na drugim miejscu jest według mnie związek Meliany i Thingola (i chwilę nawet myślałam, czy to nie na nich zagłosować). Również ta opowieść mnie zauroczyła, chociaż nie w takim stopniu, jak historia Berena i Luthien.

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 19-10-2007 21:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miłość Tuora i Idril, bo połączyła obce sobie rasy. Idril nie kierowała się pięknem, gdyby chciała się nim kierować, wybrałaby elfa, jest więc pewne, że kierowała się sercem. Czyli była to miłość romantyczna.

Vanima
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 20-10-2007 19:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybrałam Aragorna i Arwenę bo ich miłość naprawdę była piękna. Aragorn musiał cierpieć fizycznie, znosić walki, upokorzenia a Arwen cierpiała duchowo była rozerwana na dwoje pomiędzy miłością do ojca i miłością do Aragorna. No i po wojnie obydwoje zaznają spokoju pobierają się i żyją długo i szczęśliwie Śmiech

Czibiak
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Olsztyn, Warmia i Mazury...

Wysłany: 20-10-2007 22:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystkie byly romantyczne, choc kazda z nich byla inna. Zaznaczylam Berena i Luthien, bo ta wlasnie para najszybciej przyszla mi na mysl po przeczytaniu tematu ankiety.
A romantyczni to oni byli jak najbardziej - ta milosc od pierwszego wejrzenia, trudne wybory, poswiecanie sie dla ukochanej osoby, wspolne znoszenie cierpienia i uczucie nie tylko "do grobowej deski" mowia same za siebie Love

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 31-10-2007 23:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pierwsze co chciałam zaznaczyć to oczywiście Beren i Luthien. Ale nie zrobiłam tego. Historia tych dwojga jest niczym tolkienowskie Romeo i Julia. Widaomo, że będzie mieć najwięcej głosów. Dlatego uznałam, że nie ma tej opcji w ankiecie (wbrew mym odczuciom) Z przymrużeniem oka
Zaznaczyłam Eowynę i Faramira. Podoba mi się ich historia. Mężna panna, ranna poznaje w Domu Uzdrowień również rannego namiestnika, którego współczucie wobec niej przeistacza się w miłość. Czy chcieć czegoś więcej Z przymrużeniem oka

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Księżniczka Eowina
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 15-01-2008 22:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No właśnie! Historia biednej, zrozpaczonej i jakże dzielnej księzniczki Eowiny mnie bardzo poruszyła, tak jak i historia Faramira, który nie był kochany przez swego ojca tak jak powinien. Oboje po przejsciach, smutkach, cierpieniach... Ona dała mu radość ze swej obecności, on dał jej prawdziwe uczucie...
Piękna historia, która mogła wcale nie mieć szczęśliwego zakończenia Smutek

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1083
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 11-02-2008 03:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem najbardziej romantyczna była miłość Meliany i Elwëgo. Dlaczego? Primo: była pierwszą z wielkich tolkienowskich miłości, świeżą jeszcze u zarania Świata. Secundo: była to raczej na pewno miłość czysta i bezinteresowna. Tertio: przyszła nagle - miłość od pierwszego wejrzenia. Quarto: była to miłość - mezalians, Meliana przyoblekła się na wieki w ciało kobiety/Elfki oraz znosiła trudy i niewygody ziemskiego życia. Zaś dla Meliany Elwë nie wyruszył ponownie do Amanu, "Ziemi Obiecanej" Elfów. Czegóż chcieć więcej? Ble Ble ;D
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Alastri
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 20-02-2008 14:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybrałam Berena i Luthien tylko dlatego że nie ma Turina i Nienor

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Czyja miłość była najbardziej romantyczna (Strona 4 z 7)

Skocz do: