Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Korzenie gór to najwspanialsze z korzeni. Z pewnością kryją się pod nimi zagrzebane tajemnice, których nikt jeszcze nie odkrył od początku świata." Gollum, Władca Pierścieni

Temat: TTT: Oskary 2003 (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jezzo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 06-02-2003 23:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zero oskarów , na co wy liczycie, Władca zostanie nagrodzony ale po trzeciej częsci teraz mamy inne tytuly jak Chicago Gangi nowego Jorku i the hours.
Powrót do góry

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 07-02-2003 09:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Łukasz napisał(a):
Jak to nie będzie?!? A Gollum? W którym z ostatnich filmów efekty specjalne były lepsze od tych z TTT?

A od kiedy to Oscary dają najlepszym filmom? Pserwa
Nominacja za Golluma, to max na co można liczyć, moim bardzo skromnym zdaniem.
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 07-02-2003 14:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamonen napisał(a):
myślę, że należy się za scenografię, charakteryzację i

TallisKeeton napisał(a):
A w sprawie tych charakteryzacji to Akademia znowu zmienila regulamin i teraz w tej kategorii moga startować tylko dwa filmy zamiast 4 lub 5 jak niegdyœ.

Gazeta Wyborcza podała, że w tym roku przyznano dwie nominacje do oskara w kategorii "charakteryzacja", a nie (jak zdaje się, w zeszłym roku) siedem. Uznano, że w TTT charakteryzacja w niczym się nie różniła od tej z FotR. Jestem przeciw Nawet jeśli, to ja i tak przyznałabym LotR-owi nawet trzy oskary za charakteryzację. Ci orkowie, urukowie, stopy hobbickie, uszy itd... Ech. Nic nowego
Na oskary (ani nominacje) w kategoriach aktorskich nawet nie liczę, ponieważ w tym filmie nie ma -jak na hamerykańskie Jestem rozwalony kryteria - zdecydowanie głównego bohatera, który mógłby się załapać do kategorii "rola pierwszoplanowa". Drugoplanowych nominacji też raczej nie będzie. (Zresztą nie oszukujmy się - nie gra aktorów jest najmocniejszą stroną tego filmu Mam coś dla ciebie ).
Myślę, że może się TTT trafić jakiś oskar, ale w tych mniej ważnych kategoriach (montaż, dżwięk, itp.).
Sama przyznałabym mu oskara za scenografię, kostiumy, efekty specjalne i może zdjęcia.

Bathrandir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 09-02-2003 13:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie władca TTT dostanie góra dwa statuetki(efekty specjalne i scenografia) nominacja góra siedem
Cytat:
Neldë Cormar Eldaron Aranen nu vilya,
Otso Heruin Naucoron ondeva mardentassen,
Nertë Firimë Nérin yar i Nuron martyar,
Minë i Mortë Herun mormahalmaryassë
Mornórëo Nóressë yassë i Fuini caitar.
Minë Corma turië të ilyë, Minë Corma hirië të,
Minë Corma hostië të ilyë ar mordossë nutië të
Mornórëo Nóressë yassë i Fuini caitar.
Powrót do góry

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 12-02-2003 10:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Za http://www.wladca-pierscieni.pl/wiadomosci.asp?wi=13009&page=1:

"Chicago", "Gangs of New York", "Godziny", "Pianista" oraz "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" kandydują do Oscara w kategorii Najlepszy Film. Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaną wręczone po raz 75. Oscarowym faworytem w tym roku jest "Chicago" nominowane w 13 kategoriach.

W dziesięciu kategoriach nominowano film Martina Scorsese "Gangs of New York", w dziewięciu "Godziny", a w siedmiu "Pianistę". Znakomity wynik osiągnęła (wchodząca 21 lutego do kin w Polsce) "Frida". Film ten kandyduje do sześciu Oscarów, tyle samo co "Droga do Zatracenia" oraz "Władca Pierścieni: Dwie Wieże".

Wynik drugiej części ekranizacji książki J.R.R Tolkiena uznać należy za rozczarowujący. Przed rokiem "Drużyna Pierścienia" miała 13 nominacji. "Dwie Wieże" poza nominacją w najważniejszej kategorii musi się zadowolić jedynie technicznymi wyróżnieniami: za efekty specjalne, dźwięk, montaż, scenografię. Nie ma nominacji dla żadnego z aktorów, ani reżysera Petera Jacksona. Czy tak słaby wynik "Dwóch Wież" zwiastuje nadejście sukcesu wraz z trzecią częścią filmu, czy też wręcz przeciwnie? "Władca Pierścieni: Powrót Króla" ma przynieść ukoronowanie oscarowe dla ekipy, która przeniosła na ekran wielkie dzieło J.R.R Tolkiena.
[...]

Podsumowanie (nominacje):
"Władca Pierścieni: Dwie Wieże" (6) - Grant Major (scenografia), Michael Horton (montaż), film, Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges and Hammond Peek (dźwięk), Ethan Van der Ryn i Michael Hopkins (montaż dźwięku), Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook i Alex Funke (efekty specjalne)

Prawdę powiedziawszy i tak jest lepiej niż myślałem, ze będzie. Elfik
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 13-02-2003 14:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sevolas napisał(a):
Prawdę powiedziawszy i tak jest lepiej niż myślałem, ze będzie.

Tez tak uwazam Język , przede wszystkim dlatego, ze Wladca juz w tym roku nie jest taką sensacją (uee.. znowu... Elfik )
Na oskara w kategorii najlepszy film nie ma nawet co liczyc Nic nowego .
Calkiem spore szanse Jestem za sa na oscara za scenografie Rządzę
oraz za efekty specjalne (pewniak - jesli nie dostanie oskara w tej kategorii, to juz naprawde bedzie przegiecie Język )
Jesli chodzi o pozostale nominacje (montaz, dzwiek, montaz efektow dzwiekowych), to sie nie znam, wiec zdania nie mam Język .

A ceremonie wreczenia oskarow - jak co roku - na pewno obejrze na zywo. Spox

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 24-03-2003 11:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i mamy wyniki oskarów. Uśmiech (Oglądałam, wszystko widziałam, nocy nie przespałam Śmiech - łącznie miałam jakąś godzinę snu - nie można było przecież przepuścić Katedry Uśmiech )
Dwa to wcale nie tak mało (zważywszy, że były filmy, które dostały zero oskarów, a miały coś ze dwa razy więcej nominacji - np. Gangi Nowego Jorku)
Oskar za efekty specjalne (jakby tego oskara dostał ktoś inny, to byłby to dla mnie skandal Język ach, ten Gollum Love Śmiech )
i drugi za efekty dźwiękowe. Jestem za
Trochę tylko żal oskara za scenografię smutna rezygnacja , ale cóż - nie można mieć wszystkiego. Język

[Dygresja: Bardzo mnie ucieszyły i ogromnie zaskoczyły trzy oskary dla Pianisty - i to w jakich kategoriach! Jestem za Rządzę Kto by się spodziewał... Pianista jest drugim zwycięzcą tych oskarów, choć przed ceremonią faworytem nie był, ba!, typowano go jako największego przegranego (z różnych powodów), a tu takie coś!
Żal tylko Katedry... Skrzywienie Piękny film Love Jestem za Ale to było do przewidzenia - za trudny film dla Amerykanów Elfik ]

Można z tego wszystkiego wyciągnąć optymistyczne wnioski: Uśmiech mała liczba oskarów w tym roku może zwiastować prawdziwą furorę w przyszłym. RotK wejdzie na ekrany z wielką pompą, większą, niż TTT, kampania promocyjna też pewnie będzie większa - poza tym będzie to zwieńczenie i ukoronowanie Śmiech filmowej trylogii.
Typuję oskara za reżyserię dla PJa Uśmiech Należy mu się. Spox Rządzę
Uśmiech

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 24-03-2003 11:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Firiel napisał(a):
Oskar za efekty specjalne (jakby tego oskara dostał ktoś inny, to byłby to dla mnie skandal Język ach, ten Gollum Love Śmiech )
i drugi za efekty dźwiękowe. Jestem za

Za efekty dźwiękowe się nie spodziewalem tym wieksza radość.

Cytat:
Trochę tylko żal oskara za scenografię smutna rezygnacja , ale cóż - nie można mieć wszystkiego. Język

Mi nie jest żal tylko jestem wściekły. Akademia ostatnio promuje styl burdelowo-musicalowy (osobiście Chicago uważam za dobre, zwłaszcza role Catheriny Zeta-Jones). Nie docenić pracy scenarzystów w WP to jednak przesada. Można bowiem mieć rózne zarzuty, ale scenografia jest najwyzszej próby.

Cytat:
Można z tego wszystkiego wyciągnąć optymistyczne wnioski: Uśmiech mała liczba oskarów w tym roku może zwiastować prawdziwą furorę w przyszłym. RotK wejdzie na ekrany z wielką pompą, większą, niż TTT, kampania promocyjna też pewnie będzie większa - poza tym będzie to zwieńczenie i ukoronowanie Śmiech filmowej trylogii.
Typuję oskara za reżyserię dla PJa Uśmiech Należy mu się. Spox Rządzę
Uśmiech

Nie liczyłbym na to. Akademia nie lubi takich filmów. PJ na pewno nie dostanie nic za reżyserię. MOze będzie coś za role drugoplanową, może coś za montaż, scenografię, ale to wsio, na więcej lepiej nie liczyć.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: TTT: Oskary 2003 (Strona 2 z 3)

Skocz do: