Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: TTT: Wasze wyobrażenia... (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gwaihir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 01-02-2003 21:37    Temat wpisu: TTT: Wasze wyobrażenia... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy postaci i lokacje występujące w "Dwóch Wieżach" odpowiadają Waszym wyobrażeniom?
Np: Dla mnie Theoden jest stanowczo zbyt młody...
Powrót do góry

Eruwaedh
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 01-02-2003 22:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie postacie wykreowane przez PJ odpowiadają, chociaż trochę inaczej sobie wyobrażałam Eomera i Theodona. Jednak Theodon nie wygląda mi na zbyt młodego, mniejwięcej w takim wieku go sobie wyobrażałam.
I troche inaczej sobie wyobrażałam Czarne Wrota Mordoru... mam dość wybujałą wyobraźnie i "moje" wrota były jeszcze potężniejsze... Niemożliwe?? A jednak... Język
ale i tak wrota zrobiły na mnie wrażenie...
a i jeszcze Piękny Cienistogrzywy był bardziej cienisty, wyobrażałam go sobie jako konia pokroju rasy andulazyjskiej. Filmowy wydaje mi się być angloarabem.
Poz.
Er

A han noston ne gwilith...
Powrót do góry

Denethor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 59

Wysłany: 02-02-2003 02:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem za Smoczy Język wygląda dokładnie tak jak go sobie wyobrażałem - aktor został wspaniale ucharakteryzowany i zrobił na mnie wielkie wrażenie.

Jestem za Eomer wygląda po prostu doskonale i nawet w swoich wyobrażeniach nie przypuszczałem, że może być tak świetny (szkoda tylko, że tak mało go w filmie).

Jestem za Sam od samego początku bardzo mi się podobał. Moim zdaniem aktor doskonale pasuje do tej roli (ta jego poczciwa "morda"... Uśmiech po prostu wykapany Sam!), tak właśnie wyobrażałem sobie Sama.

Jestem za Gollum przeszedł samego siebie! To jedna z najlepszych ról w filmie, choć częściowo odgrywana przez komputer. Idealnie pasuje do moich wyobrażeń. Szczególnie ten głos - wspaniały!

Now show me how to live.

http://republika.pl/fallout_rpg/
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 02-02-2003 03:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pobawimy się w nauczyciela...

Gandalf Biały - bardzo dobry. Podobny i do Sarumana, i do Gandalfa Szarego.
Gollum - o nim już pisano tyle, że dołączę się tylko do oklasków (ale nie na stojąco). Czwóreczka.
Théoden, Éomer i Éowyn są wszyscy nijacy... kiepsko jak na tak ważne postacie. Trzy razy dopuszczający.
Faramir - a co, szóstka. Idealny.
Gamling Stary - właśnie, stary... Domyśliłem się, że to on dopiero kiedy król nazwał go po imieniu. Dwója.
Gríma vel Gadzi Język vel Smoczy Język vel Robaczywy Język - wyobrażałem go sobie inaczej, ale Brad Dourif zdołał mnie przekonać. Dobry.
Háma - siadaj, pała. Z wyglądu okrutnie mizerny, a i głosik słaby.
Drzewiec - głowa całkiem niezła, reszta do kitu. Dwója, biorąc pod uwagę, że to taka tajmenica była...
Uglúk, Grishnákh i chór orków - jedna wielka piątka. Świetnie pokazane różnice między różnymi szczepami.

I lokacje...

Step Rohanu - myślałem, że będzie to całkowicie płaska równina... a nie jest. Dwa.
Edoras - widziałem je jako miasto na okrągłym wzgórzu... Ale samo w sobie ładne. Trójka.
Hornburg - celujący. Rewelacyjny wygląd twierdzy i muru.
Fangorn - co to? Dżungla? Nie wiem jak inni, ale mnie się zdawało, że to normalny las jak w Polsce... buki, dęby... Dwa.
Henneth Annûn - może w wersji DVD pokażą więcej, na razie czwórka. Zakazone Jezioro niezłe.
Martwe Bagna - inaczej, inaczej sobie to wyobrażam niż twarze w płytkiej wodzie... Dwa.
Czarna Brama - miała zwalać z nóg, ale ustałem. Trójka. Wygląda jak żywcem wzięta z planu Matrixa.
I na zakończenie Cirith Ungol. Też mi się podobała Uśmiech
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 644

Wysłany: 02-02-2003 05:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Pobawimy się w nauczyciela...

OK, tym bardziej że ja naprawdę jestem nauczycielem Z przymrużeniem oka Pozwól że posłużę się Twoim postem, bo sam kogoś bym przegapił Z przymrużeniem oka

Cytat:

Jestem za Ja tu dodam o zabawach twórców z głosem Gandalfa podczas incydentu z Fangornu.

Cytat:

Gollum - o nim już pisano tyle, że dołączę się tylko do oklasków (ale nie na stojąco). Czwóreczka.

Jak dla mnie 5, nie wiem co możnaby do niego dodać Uśmiech
Cytat:

Théoden, Éomer i Éowyn są wszyscy nijacy... kiepsko jak na tak ważne postacie. Trzy razy dopuszczający.

Theoden: 3+, faktycznie średni, choć nie nijaki. Plus za wiersz oraz końcową szarżę.
Eomer: 4+. Nijaki?? Mówimy o tym gościu, co tnie słowami jak miecze (speek quickly)?? Moim wyobrażeniom Eomer odpowiada.
Eowina: 3, trochę za mało stali w jej charakterze, choć w sumie ona tu jeszcze nie jest zdesperowana.
Cytat:

Faramir - a co, szóstka. Idealny.

4
Cytat:

Gamling Stary - właśnie, stary... Domyśliłem się, że to on dopiero kiedy król nazwał go po imieniu. Dwója.

1. Pod względem moich wcześniejszych wyobrażeń, to Gamling oczywiście nie pokrywa się wcale Uśmiech A jego kwestię ukradli na spółkę Legolas i Gimli Uśmiech

Cytat:

Gríma vel Gadzi Język vel Smoczy Język vel Robaczywy Język - wyobrażałem go sobie inaczej, ale Brad Dourif zdołał mnie przekonać. Dobry.

6. A co, mi też wolno Uśmiech Pełny ideał.

Cytat:

Tego, to po jednym seansie nawet nie rozpoznałem, więc się nie wypowiem Uśmiech

Cytat:

Drzewiec - głowa całkiem niezła, reszta do kitu. Dwója, biorąc pod uwagę, że to taka tajmenica była...

5! IMHO najtrudniejsza postać do wygenerowania, do tego stopnia, że ja czytając LOTR nigdy nie zdołałem go sobie w pełni wyobrazić... A tu, te oczy, ten głos! Love

Cytat:

Uglúk, Grishnákh i chór orków - jedna wielka piątka. Świetnie pokazane różnice między różnymi szczepami.

5. Szczególnie dla Ugluka i jego "Uruk-hai idą!" Uśmiech

Cytat:

Step Rohanu - myślałem, że będzie to całkowicie płaska równina... a nie jest. Dwa.

3. Za to samo, chociaż za patelnię ROhanu nie miałem.

Cytat:

Edoras - widziałem je jako miasto na okrągłym wzgórzu... Ale samo w sobie ładne. Trójka.

5. Nic dodać, nic ująć.

Cytat:

Hornburg - celujący. Rewelacyjny wygląd twierdzy i muru.

Jak u przedmówcy.

Cytat:

Fangorn - co to? Dżungla? Nie wiem jak inni, ale mnie się zdawało, że to normalny las jak w Polsce... buki, dęby... Dwa.

A mi się podobał, zawsze wyobrażałem sobie Fangorn jako trochę mniej mroczną Mroczną Puszczę Uśmiech 4+

Cytat:

Henneth Annûn - może w wersji DVD pokażą więcej, na razie czwórka. Zakazone Jezioro niezłe.

Jak u przedmówcy.

Cytat:

Martwe Bagna - inaczej, inaczej sobie to wyobrażam niż twarze w płytkiej wodzie... Dwa.

Trochę więcej mgieł by się przydało. I błota. Ale zarzutu z twarzami nie rozumiem Uśmiech 3+

Cytat:

Czarna Brama - miała zwalać z nóg, ale ustałem. Trójka. Wygląda jak żywcem wzięta z planu Matrixa.

Tego zarzutu nie rozumiem, ale co mi tam. 5+.

Ja dorzucę jeszcze Ithilien: 4 i Osgiliath: 4+.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 02-02-2003 14:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):

W scenie spotkania w lesie. Głos Gandalfa, jest, nie wiem, czy wszyscy to usłyszeli, ale jest mieszanką brzmienia głosów Sarumana i Gandalfa. W pierwszych słowach ma ten metaliczny, chrapliwy dzwięk głosu Sara, ale potem jakby się mu zmienił głos. Chodzi o scene gdzie biały mag stoi w oślepiajacym swietle i łowcy nie rozpoznają go. Rzeczywiscie, jak ktos nie zna ksiazki to moglby uwierzyc ze to Saruman.
poz
tal

Gwaihir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 02-02-2003 16:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A'propos Sarumana - naprawdę świetnie została pokazana scena uzdrowienia Theodena - walka pomiędzy Gandalfem a Sarumanem. 5+ panie Jackson
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 02-02-2003 18:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a):
Eomer: 4+. Nijaki?? Mówimy o tym gościu, co tnie słowami jak miecze (speek quickly)?? Moim wyobrażeniom Eomer odpowiada.

O tym samym. Prawdę mówiąc znam paru początkujących aktorów, którzy "tną słowami" tak samo. To wcale nie takie trudne.

Wrócę jeszcze do Gamlinga - bardziej pasowałby mi do tej roli starzec, który przewija się kilka razy (np. w czasie wiersza).

Cytat:
Cytat:

Tego, to po jednym seansie nawet nie rozpoznałem, więc się nie wypowiem Uśmiech

To ten pan, który każe odłożyć oręż przed wejściem do pałacu, krzyczy "This city must empty!" i ginie rozszarpany przez warga.

Cytat:
5. Szczególnie dla Ugluka i jego "Uruk-hai idą!" Uśmiech

Wszystko fajnie, ale on mówi "Get the fire going".

Cytat:
Cytat:

Trochę więcej mgieł by się przydało. I błota. Ale zarzutu z twarzami nie rozumiem Uśmiech 3+

Wyobrażałem sobie to raczej jako świecące bladym światłem oblicza, a nie całe głowy w formalinie. A ten osobnik w bagnie... Beczka śmiechu. Jeśli Upiór Kurhanu miałby być podobny, to dobrze że go usunęli.

Cytat:
Cytat:

Tego zarzutu nie rozumiem, ale co mi tam. 5+.

Jeśli widziałeś TV spot Matrix Reloaded to porównaj Czarną Bramę z widokiem na Miasto z lotu ptaka. Wygląda mi ona dziwnie nowocześnie i nijak mi nie pasuje manualne otwieranie. Z początku myślałem, że gdy Żółci Żołnierze podejdą, wrota zapadną się pod ziemię or something. Ciekawe, czy jak Usta Saurona zechce wyjść, to też będą otwierać całość?

Cytat:
Ja dorzucę jeszcze Ithilien: 4 i Osgiliath: 4+.

Faktycznie, przegapiłem.
Lasom Ithilien dobrze się nie przyglądałem. Las jak las. Dobry.
A Osgiliath oceniam na 4=, bo nie doszedłem nadal do tego, którędy tam Anduina płynie. Jeśli jest to ten kanał, przez który Gondorczycy strzelają się z wrogiem to wynika, że orkowie siedzieli po stronie Minas Tirith Skrzywienie Ale sama zabudowa bardzo mi się podobała.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: TTT: Wasze wyobrażenia... (Strona 1 z 3)

Skocz do: