Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: PROPOZYCJE NOWYCH DODATKÓW NA FORUM (Strona 50 z 51)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 14-08-2013 17:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już chyba wiem dlaczego się nie rozumiemy - to wygląda inaczej w różnych stylach forum i przeglądarkach - widok w stylu ErynLasgalen, Google Chrome & Win7:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

- jest klikalny link do tematu, o co mi chodziło Jestem za Za to wygląda na to, że w pod FF jest go brak, jest tylko nazwa tematu? (I zamiast "pokaż tylko ten wpis" jest "zobacz poprzedni/następny wpis".) Jeśli da się kliknąć, to OK, jeśli nie - no to o tę możliwość kliknięcia mi chodzi. Wtedy można w innym temacie podlinkować pojedynczy wpis (np. w aktualnym temacie wpis z 2003r) i ktoś bez problemu będzie mógł go zobaczyć w temacie macierzystym klikając na odnośnik, a nie szukając tego wpisu po całym forum. Wcześniej używałam FF i to widać wtedy zapamiętałam, że się nie dawało kliknąć na nazwę tematu, nie było łatwo dotrzeć do oryginalnego tematu, albo zwyczajnie nie widziałam napisu z nazwą tematu.

W smoczym stylu:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

- i w każdym innym jest tak samo, zatem to sprawa przeglądarki, nie stylu forum. To pod FF nie mogłam łatwo wrócić do oryginalnego wpisu. Chrome rulezuje wieeeeeeeeeelgachny uśmiech IE najnowszy zresztą też tak samo pokazuje Jestem za

Edit.

Jeszcze coś - nazwa tematu nawet w FF nic nie da, jak się ma otwarte x kart na raz, czyli jak najczęściej jest u mnie.

Deit raz jeszcze!

Guzik z pętelką, cały wywód na nic! Jestem rozwalony Ja klikałam na link do pojedynczego wpisu -> "" obok "Wysłany" - a nie z cytatu, stąd się wyświetliło jak trzeba. Klikając na "zobacz wpis" w cytacie pokazuje się identyczne okienko, jak na Twoim screenie i tam nie ma owego linka powrotu do cytowanego wpisu - w jego temacie (a przecież można cytować w innym temacie). No więc mi chodzi o to, by to działało tak właśnie, jak po kliknięciu na "".

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 23-09-2013 15:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To ja mam propozycję jeszcze jeden zmiany technicznej.
Sprawa dotyczy edycji postów.
Myślę, że warto, aby edycja postu powodowała zapalanie lampki Feanora przy nazwie tematu (tj. aby temat był oznaczony jako "Nowe wpisy").

Obecnie dochodzi do sytuacji, w których interesuje mnie jakiś temat, ale nie mam pojęcia, że ktoś napisał coś nowego, bo otworzyłem stronę jeszcze przed edycją (tj. zobaczyłem coś w stylu "Zgadzam się" zamiast "Zgadzam się. EDIT: Chociaż z drugiej strony...[8 linijek tekstu].")*. W hipotetycznej sytuacji, w której dyskusję prowadziły tylko dwie osoby, 8 linijek tekstu wisi bez odpowiedzi przez parę miesięcy.

Oczywiście takie rozwiązanie niesie ryzyko, że jak ktoś napisze "Źrudziemię" i poprawi kolejno na "Śrudziemię", "Śródziemię" i "Śródziemie", za każdym razem będzie zapalać lampkę, ale przynajmniej ja ufam w umiejętności ortograficzne Forumowiczów i jestem gotów ponieść to ryzyko. Język

Opcjonalnie można gdzieś tam w ustawieniach konta dać każdemu wybór, czy woli oglądać n poprawek z gwarancją, że nic go nie opuści, czy nie.

*tj. tak mi się wydaje, ale może jestem kompletnie ślepy i nie zauważałem, że lampka się zapala. Nie mam możliwości bezpośredniego sprawdzenia, bo cokolwiek sam napiszę bądź zedytuje, będzie przeze mnie przeczytane. Pserwa
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 23-09-2013 15:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):
Oczywiście takie rozwiązanie niesie ryzyko, że jak ktoś napisze "Źrudziemię" i poprawi kolejno na "Śrudziemię", "Śródziemię" i "Śródziemie", za każdym razem będzie zapalać lampkę, ale przynajmniej ja ufam w umiejętności ortograficzne Forumowiczów i jestem gotów ponieść to ryzyko. Język

Hahaha, ja bym nie ufała moim literówkom, czasem edytuje wpisy po kilka razy ;D A poza tym to jak najbardziej jestem za tym, by wpis, w którym dodano nową treść po edycji pokazywał się jako nieczytany Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 23-09-2013 15:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wątpię by komuś chciało czytać się ten sam wpis drugi raz zastanawiając się jakie różnice są względem np. wersji z przed tygodnia/miesiąca/roku.
Skończy się zamieszaniem i zniechęceniem ("o znowu lampka, pewnie ktoś poprawił literówkę albo link do obrazka" itp.).

Jako opcji nie chce mi się tego wprowadzać. Im więcej zmian odbiegających od standardu tym więcej problemów z późniejszym "utrzymaniem".

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 23-09-2013 16:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
To ja mam propozycję jeszcze jeden zmiany technicznej.
Sprawa dotyczy edycji postów.
Myślę, że warto, aby edycja postu powodowała zapalanie lampki Feanora przy nazwie tematu (tj. aby temat był oznaczony jako "Nowe wpisy").

Obecnie dochodzi do sytuacji, w których interesuje mnie jakiś temat, ale nie mam pojęcia, że ktoś napisał coś nowego, bo otworzyłem stronę jeszcze przed edycją (tj. zobaczyłem coś w stylu "Zgadzam się" zamiast "Zgadzam się. EDIT: Chociaż z drugiej strony...[8 linijek tekstu].")*. W hipotetycznej sytuacji, w której dyskusję prowadziły tylko dwie osoby, 8 linijek tekstu wisi bez odpowiedzi przez parę miesięcy.
Najlepiej by było, żeby w takiej sytuacji (gdy dodanego w edycji tekstu jest dużo) dana osoba napisała nowy post, który podbije temat, zamiast edytować w poprzednim poście. Z przymrużeniem oka
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Aragorn7

Wpisy: 585

Wysłany: 30-06-2015 21:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie bijcie, jeśli gdzieś jest, ale nie znalazłem a myślę, że czasem przydałaby się.
Przydałaby się opcja raportowania, czy tez zgłaszania wpisów na forum, które są np. spamem lub naruszają regulamin, netykietę itp.
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 30-06-2015 21:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ano przydałaby się Jestem za Głównie na spam bo czasem perfidnie próbują go ukrywać.

Aragorn7

Wpisy: 585

Wysłany: 30-06-2015 22:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No właśnie ostatnio na kilku forach zauważyłem, że taki "przemycany" spam coraz częściej występuje.
Wiadomo, że Okosaur czuwa ( jak widać zresztą dzisiejszy spam poszedł w szczeliny Orodruiny Jestem za ), ale nie zawsze da się wszystko przyuważyć.
Jak rozumiem z tym dodatkiem jest kłopot, bo pewnie by się już dawno pojawił.
To może założyć osobny temat tylko do zgłaszania takich wpisów?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 49, 50, 51  Następna

Temat: PROPOZYCJE NOWYCH DODATKÓW NA FORUM (Strona 50 z 51)

Skocz do: