Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Audycja w Radiu Bis "Tolkien i jego świat" (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 873

Wysłany: 29-01-2003 12:47    Temat wpisu: Audycja w Radiu Bis "Tolkien i jego świat" Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ze Stopklatki www.wladca-pierscieni.pl:

"W niedzielę, 2 lutego, o godz.11.00 w Polskim Radiu Bis rozpocznie się audycja zatytułowana "Tolkien i jego świat". Będzie to pięciogodzinne spotkanie z badaczami dzieł Tolkiena, fanami działającymi w klubach i tworzącymi specjalne strony internetowe (dostaliśmy zaproszenie), z naukowcami wykładającymi Tolkiena na zajęciach. Autor audycji, Piotrek Kordaszewski, zaprasza wszystkich do wzięcia w niej udziału. Na wszystkich fanów będzie czekał w niedzielę między 11.00 a 16.00 w budynku Polskiego Radia przy Niepodległości 77/ 85 (róg Malczewskiego) w Warszawie. Czeka również na udział telefoniczny pod warszawskim (22) numerem 645 95 95. Dla dzwoniących liczne konkursy z nagrodami."

Chciałbym tylko dodać, że w progamie wystąpią m.in. Jakub Lichański, Agnieszka Sylwanowicz (Sekcja Tolkienowska ŚKF), Marek Gumkowski (Sekcja Tolkienowska ŚKF), Katarzyna Chmiel. W formie reportażu spotkacie się również na antenie Radia Bis z Tomem Gooldem i ze mną, Galadhornem. Wczoraj przeprowadzono nagranie, które zostanie wykorzystane w programie.

Serdecznie zapraszamy do radioodbiorników!

P.S. Mieszkańcy Szczecina mogą mnie usłyszeć w Radiu Szczecin w piątek (chyba ok. 11.00). Będę opowiadał o językach Tolkiena. Odwiedźcie koniecznie stronę Radia Szczecin: www.radio.szczecin.pl aby sprawdzić godzinę (program na piątek ukaże się jutro). W Radiu "M" z Katowic wystąpi dziś o 16.00 Tom Goold, a w Radiu "S" z Sosnowca, ja - Galadhorn - będę dziś opowiadał o filmie.

W piątkowej Gazecie Wyborczej w Katowicach znajdziecie galerię postaci z naszego regionu w strojach z "Władcy Pierścieni" - ja będę w stroju Sama Gamgee (do którego jestem ponoć podobny Super śmiech ) - jak również relację z przedpremierowego pokazu "Dwóch Wież" w kinie Ars w Dąbrowie Górniczej.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 29-01-2003 12:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli ktoś z tych miast mógłby to nagrać a potem przerobić na mp3 to byłoby super.

Eruwaedh
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 29-01-2003 13:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A na jakich częstotliwościach jest radio Bis??
zapowiada się ciekawie...

A han noston ne gwilith...
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 29-01-2003 15:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdyby udało nam się uzyskać pliki mp3 z wymienionymi wyżej audycjami, to zaraz damy Wam znać.

Za stroną Stopklatka podaję listę miast i częstotliwości dla Radia Bis (choć każdy powinien się raczej sam pofatygować i udać na wspomnianą stronę):

Białogard 106,0 MHz
Białystok 91,1 MHz
Bielsko Biała 104,5 MHz
Bogatynia 92,8 MHz
Bydgoszcz 106,6 MHz
Częstochowa 87,5 MHz
Gdańsk 93,4 MHz
Giżycko 92,6 MHz
Iława 102,7 MHz
Kalisz 94,2 MHz
Katowice 105,6 MHz
Kielce 87,6 MHz
Kłodzko 97,6 MHz
Koszalin 107,9 MHz
Lębork 107,5 MHz
Lublin 99,0 MHz
Łowicz 101,6 MHz
Łódź 107,8 MHz
Olsztyn 97,9 MHz
Poznań 100,2 MHz
Przysucha 104,8 MHz
Rabka 93,4 MHz
Radom 104,6 MHz
Ryki 88,7 MHz
Rzeszów 91,5 MHz
Siedlce 88,3 MHz
Sierpc 92,2 MHz
Słupsk 106,8 MHz
Stalowa Wola 97,7 MHz
Tarnów 91,1 MHz
Wałbrzych 87,9 MHz
Warszawa 104,9 MHz
Wrocław 107,5 MHz
Zamość 87,6 MHz
Zielona Góra 105,0 MHz
oraz fale długie 198 kHz

Powrót do góry

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 291

Wysłany: 30-01-2003 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wieści medialnych ciąg dalszy...

Zapowiadaną audycję tolkienowską Radia Szczecin mieszkańcy tego miasta i okolic mogli wysłuchać dzisiaj między 9.00 a 14.00.
Na stronie www radia www.radio.szczecin.pl pojawiła się zapowiedź tej audycji, w której przypomnę - telefonicznie wystąpił Galadhorn.
Cytat:

9:00 - 14:00 92FM
Prowadzi: Przemysław Thiele

W nocy wchodzi na ekrany "Władca pierścieni". W audycji o tej superprodukcji, która amerykańskiemu przemysłowi filmowemu przynosi miliony dolarów, natomiast zagorzałym fanom Tolkiena sporo powodów do wstydu. Odnalezliśmy także Polaka znającego język elfów. Zapytamy czym różnią się baśniowe języki quenya i sindarin. "Pozdrownienia dla słuchaczy Radia Szczecin" w języku sindarin brzmią "Suilad al lethryn en Radio Thetyn" natomiast w quenya "Aiya, ilyë hlaroni Radiova Setinesse". Prawda, że proste? Tolkien i jego świat w kinie - to temat, który nas urzeka, swoimi refleksjami na ten temat podzielą się goście Kamili Olkusz.

A skoro przy radiu jesteśmy, zapraszamy Was do wysłuchania audycji Polskiego Radia BIS w najbliższą niedzielę 2 lutego. Znajdą się w niej prawdopodobnie materiały nagrywane z Galadhornem i ze mna w ostatni wtorek przez pania Izę z Radia Katowice (zostaną one wykorzystane również na antenie tego radia), a także zostaliśmy zaproszeni do studia radiowego w Katowicach w niedzielę, gdzie razem z Piotrem W. Cholewą będziemy uczestniczyć w audycji na żywo.
Oto zapowiedź programu ze strony internetowej radia:
Cytat:

W niedzielę 2 lutego otwieramy przejście do krainy Śródziemia! Przez pięć godzin, od godziny 11.00 do 15.55, na antenie PR BIS trwać będzie spotkanie z badaczami dzieł Tolkiena i fanami działającymi w klubach, tworzącymi specjalne strony internetowe. Nie zabraknie naukowców wykładających twórczość Tolkiena, informacji o najnowszych ekranizacjach Trylogii i wywiadów z jej twórcami.

Autor programu, Piotr Kordaszewski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w programie. Na znawców tematu, którzy będą chcieli opowiedzieć o poszukiwaniach tolkienowskich ciekawostek będzie czekał w niedzielę między 11.00 a 16.00 w budynku Polskiego Radia przy Niepodległości 77/ 85 (róg Malczewskiego) w Warszawie.

Kto nie będzie miał szansy przyjechać do studia, będzie mógł zadzwonić - czekają liczne konkursy z nagrodami. Dzwońcie pod warszawski numer telefonu: 645 95 95.

Studio BIS, niedziela, 02.02.2003, godz. 11:00-15.55

Możecie też posłuchać śląskiego Radia FLASH FM, gdzie odbywają się programy związane z premierą "Dwóch Wież". Bardzo obszerny materiał (właściwie całą naszą prelekcję w Kinie ARS) nagrywał dziennikarz tego radia podczas pokazu przedpremierowego w nocy z 29 na 30 stycznia).

Mieszkańców Katowic i okolic zapraszamy również do multipleksu Cinema City w najbliższy weekend (sobotę i niedzielę między 16.00 a 20.00), gdzie ja i Galadhorn jako eksperci kina będziemy nadzorować Konkurs Tolkienowski podczas "Weekendu z Władcą Pierścieni".

Natomiast tych, którym nie uda się dotrzeć do Cinema City zapraszamy w najbliższy wtorek 4 lutego (o godz. 17.30) do siedziby Śląskiego Klubu Fantastyki przy ul. Pocztowej 16 w Katowicach, gdzie wraz z Galadhornem ponownie opowiemy o filmie i książce "Władca Pierścieni".

Zapraszamy serdecznie i przypominamy o piątkowym wydaniu katowickiego dodatku "Gazety Wyborczej". Znajdziecie w nim nie tylko galerię postaci tolkienowskich (m.in. Galadhorna jako Sama Gamgee), ale też obszerną relację z przedpremierowego pokazu w kinie ARS.

Pozdrowienia
Tom i Galadhorn

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 31-01-2003 21:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla zainteresowanych zdjęciem śląskiej 'Drużyny Pierścienia', które ukazało się dziś w "Gazecie Wyborczej" w Katowicach przesyłam na Forum skan, na którym zobaczycie mnie w roli Sama Gamgee u boku Frodo, którego odgrywa Krzysztof Hanke czyli 'Bercik ze Świętej Wojny', Gandalfa, którym jest Józef Skrzek (znany muzyk) i kilku innych. Ciekawy jestem Waszych opinii na temat tego zdjęcia (opinię Athrandira już znamy Elfik ).

W tym samym numerze, na drugiej stronie dodatku regionalnego napisano o premierze "Dwóch Wież" w Dąbrowie Górniczej, gdzie z Tomem Gooldem mieliśmy swój udział (o czym pisaliśmy wyżej).

Zdjęcie podzieliłem na dwa pliki. Przepraszam za nie najlepszą jego jakość.

Athrandir napisał(a):
Cytat:
W zeszłym roku szukaliśmy wraz z Czytelnikami miejsc na Śląsku, w których można by nakręcić "Wladcę Pierścieni". Jak się okazało, takich miejsc było u nas co niemiara.

Noooo tak, ach te malownicze kopalnie i wysypiska...

Ulegasz stereotypom, Athrandirze. Okolice samych Katowic to obszar bardzo piękny przyrodniczo, z parkiem krajobrazowym w Murckach, hodowlą żubrów w okolicy Tychów. Tylko 70 km od Katowic są przepiękne Beskidy. Nasz zeszłoroczny reportaż w Gazecie Wyborczej był bardzo udany. Znaleźliśmy prawdziwie śródziemskie zakątki. Górny Śląsk w większości jest bardzo zielonym regionem (przypominam laikom, że Górny Śląsk to nie tylko Katowice, Bytom itd. ale również Bielsko, Cieszyn, Racibórz, Opole - G. Śląsk to po prostu dawne Księstwo Opolskie). Czy wiecie o tym, że w okolicy Tychów pojawiają się czasem zimą wilki, które poszukując pożywienia ruszają na północ od Beskidów. Szkoda Athrandirze, że jako mieszkaniec naszego Śląska rozsiewasz na jego temat takie złe pogłoski. Jestem przeciw

Chcecie, żebym przesłał skany zeszłorocznego artykułu o śląskim Śródziemiu?

Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 01-02-2003 10:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cirdan napisał(a):
Pewnie że chcemy, nie pytaj, tylko wrzucaj Spox Jestem za Super śmiech Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

A zatem wrzucam. Miłej lektury...

Pozdrawiam,

Galadhorn

Powrót do góry

Cirdan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Wysłany: 02-02-2003 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zapytanie mam: (a kieruje je głównie do Adana, jako że wiem, iż zajmuje się takim sprawami) czy będą może w najbliższym czasie jakieś nagrania na mp3 z radia Bis?
Bo ja, a sądzę, że i inni bardzo chętnie by mieli to na komputerkach, nawet jeżeli słuchali. Nawet całe 5 godzin Elfik

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Audycja w Radiu Bis "Tolkien i jego świat" (Strona 1 z 2)

Skocz do: