Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Jessica Butler - Muzyka Elfów (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 892

Wysłany: 29-01-2003 13:33    Temat wpisu: Jessica Butler - Muzyka Elfów Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na mojej stronie w dziale nowości (na pasku kliknij News) możecie przeczytać o uzdolnionej kompozytorce z USA, Jessice Butler, która dla potrzeb Gwaith-i-Phethdain skomponowała dwa hymny elfickie do słów w sindarinie i quenya. Jakość nagrań nie jest najwyższej próby, za to możecie sobie je swobodnie ściągnąć, bo nie mają więcej niż 1 MB Elfik .

Jessica obiecała więcej nagrań w lepszej jakości.

Ciekaw jestem, jak Wam się podoba ta oryginalna, chóralna i polifoniczna muzyka. Czy kojarzy Wam się z Elfami? Prześlę Jessice wszelkie sugestie.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Eruwaedh
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 29-01-2003 13:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Musze przyznać, że są niezłe. Przypominają mi śpiewy elfów, które ładnie układają się z muzyką (i tak powinno być). Ale wydaj mi się, że powinna być trochę na wyższych dźwiękach... ale to minimalnie, takie bardziej zwiewne.
W skali od 1 do 5 daję 5-
ale przyznać trzeba, że talent Jessic'a to ma i to piekielnie dobry Diabelski uśmiech
Galadhorn, pytanie natury technicznej... kiedy przewidujesz wydanie stronki w wersji polskiej??
P.S. Fajna, bardzo fajna stronka Elfik

A han noston ne gwilith...
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 30-01-2003 16:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadhorn napisał(a):
Ciekaw jestem, jak Wam się podoba ta oryginalna, chóralna i polifoniczna muzyka.

Utwór Prophecy kompletnie mi się nie podoba. Trwa zaledwie 51 sekund, ale już w połowie dosłownie zacząłem zasypiać. Marsz pogrzebowy elfów? Za bardzo monotonne i za chyba także za wolne.

Z kolei Aerlinn in elvellyn o Thol Gannel jest utworem IMHO rewelacyjnym. Świetna melodia, idealnie dobrany śpiew. Za krótkie!

Cytat:
Czy kojarzy Wam się z Elfami?

Ciężko, żeby piosenka w sindarinie lub quenyi nie kojarzyła się z elfami Uśmiech

Cytat:
Jessica obiecała więcej nagrań w lepszej jakości.

Czekam z niecierpliwością. Trzeba zapamiętać to nazwisko.

Cytat:
Prześlę Jessice wszelkie sugestie.

I przekaż pozdrowienia od braci forumowej.
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 13-08-2003 09:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Cytat:
Prześlę Jessice wszelkie sugestie.

I przekaż pozdrowienia od braci forumowej.

Pozdrowienia i sugestie zostały przekazane. Dzisiaj Jessica wysłała nową kompozycję muzyczną pt. "Pen Peth" ('Bez słowa'). Jessie pisze:

Cytat:
Some time ago, someone who visited your website and listened to my Elvish songs wrote to me and said that the music sounds very American. At first, I did not know what she meant, and I listened and listened, and could not hear the Americanness she spoke of. For most of the summer, I have not written any Elvish music. Then one day I went back to my computer and listened to my songs, and suddenly heard the Americanness! She had told me that my songs were lovely, but they just sounded very American. So I decided I would write something that sounded more Elvish, or at least more like the music Howard Shore wrote for the movies. I came up with the song I will send you shortly. It was bouncing around in my head for a while, so I decided to record it. There are no words, only vowels, so I called it "Pen peth," for it is a song "without words." I am worried that it sounds too much like the Lament to Gandalf in FotR, but I will send it to you anyway for you to enjoy. Please let me know what you think of it. It comes to you in a separate e-mail.

Jej utwory znajdziecie jak zwykle na stronie Gwaith-i-Phethdain - kliknijcie na "Music" albo "What's new". Ciekawe jak Wam się spodoba ten najnowszy utwór Jessiki. Mnie kojarzy się on ze śpiewem Elfów nad jeziorem Cuiviénen, gdy Eldarowie nie znali jeszcze mowy i imitowali głosem śpiew wody i wiatru.

Miłego słuchania. Czekamy z Jessicą na Wasze opinie.

Powrót do góry

Xulime
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 22-08-2003 13:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadhorn napisał(a):
Ciekawe jak Wam się spodoba ten najnowszy utwór Jessiki. Mnie kojarzy się on ze śpiewem Elfów nad jeziorem Cuiviénen, gdy Eldarowie nie znali jeszcze mowy i imitowali głosem śpiew wody i wiatru.

Dwa wcześniejsze oceniam średnio - trochę za krótkie, ale fragment utworu "Pen peth" spodobał mi się od razu. Odebrałam go jednak bardzo w tonacji "blue". Taką muzykę słyszałabym w opustoszałych lasach Śródziemia po odejściu ostatnich elfów. Pusto i smutno - "without words".
Utwór z mroczną klimą. Chlip, chlip... Spazmy
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 24-10-2003 12:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tymczasem Jessica przysłała mi nowy utwór: Laer en-Aduial 'Pieśń wieczorną'. Ciekawe co o nim myślicie. Mnie przywodzi na myśl elfy zbudzone nad Cuiviénen i uczące się języka w zachwycie nad muzyką wody...

Trochę też zmieniłem moją stronkę o Jessice - zamieściłem tam m.in. jej nowe zdjęcie. Zapraszam na Gwaith-i-Phethdain: Music!

Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 12-09-2004 10:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jessica Butler wysłała mi nową kompozycję: "Ninqueldan" (do słów wiersza Arandila Eleniona o tym samym tytule, który znajdziecie na Gwaith). Można ją ściągnąć właśnie z Gwaith (poszukajcie w dziale What's New albo Music)

Jessica planuje wydać wspólnie z moją stroną i innymi fanami Tolkiena płytę CD. Prosi o pomoc w stworzeniu okładki. Więcej szczegółów na stronie o Jessice na Gwaith-i-Phethdain.

A jak Wam się podoba nowy utwór Jessiki?

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Jessica Butler - Muzyka Elfów (Strona 1 z 2)

Skocz do: