Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: "Niecoroczny konkurs tolkienowski" - informacje (Strona 3 z 14)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 08-02-2003 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):
Pomyśl sama , w innym wypadku musielibyśmy uznawać takie sytuacje, gdy ktoś podał tylko jednego tłumacza Hobbita, a powinien wymienić trzech. Byłoby to niesprawiedliwe względem innych uczestników zabawy, którzy znaleźli (czasem z trudem ) odpowiedź.

Ale chodziło mi konkretnie o dwuczęściowe pytania za 2 ptk, w których np. obie rzeczy trudno znaleźć. Skoro nie, to trudno.

W każdym razie dzięki. Uśmiech

elfy
Administrator

Wpisy: 1148

Wysłany: 10-02-2003 07:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thoronnil napisał(a):
na pytanie 3.1 i 3.2 odpowiedzi znalazly sie wczoraj, a do dzis nie ma rankingu punktacji po tych pytaniach...

wolna sobota skończona robota Elfik

Cytat:
po drugie dzis powinny sie pojawic odpowiedzi na pytania 4.1 i 4.2 a ich ani widu ani slychu...

w weekendy chyba już tak będzie... Uśmiech

Cytat:
wiem ze konkurs mial nie byc prowadzony w weekend

to dobrze że wiesz Jestem za

Cytat:
ale te rzeczy chyba mozna by zrobic...

nie możnaby zrobić Elfik

Proszę Was by nie wysyłać odpowiedzi przez PW na elfy Uśmiech tylko na użytkownika konkurs

elfy
Administrator

Wysłany: 11-02-2003 01:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeszcze raz apeluję:
Proszę żebyście nie przysyłali mi PW z odpowiedziami na moje konto. Odpowiedzi mają być wysyłane na email konkurs@tolkien.com.pl lub przez PW do użytkownika konkurs.

bombadil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 14-02-2003 08:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam
W regulaminie napisano : „Nie uwzględnia się ułamków, odpowiedź może zostać zaliczona albo nie, bez stanów pośrednich”. Stanowisko podtrzymano w odpowiedzi udzielonej niejakiej Firiel : „Punkt za odpowiedź, Firiel, jest wtedy i tylko wtedy, gdy odpowiesz prawidłowo na całe pytanie”.
Jesteście niekonsekwentni zamieszczając informację przy pytaniu 5.1 ( a dokładnie po odpowiedzi na nie ) : „Zaliczam tym którzy maja co najmniej 15 dobrych wymienionych”
Przypuszczalnie część osób nie udzieliła odpowiedzi w ogóle mając świadomość jej niepełności, a byłaby w stanie wymienić ilość wystarczającą do uzyskania pełnej punktacji za nie.
Może na przyszłość o takich warunkach należy uczestników konkursu informować równocześnie z pytaniem ?
Z poważaniem
bombadil
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wysłany: 14-02-2003 10:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bombadil napisał(a):
Jesteście niekonsekwentni zamieszczając informację przy pytaniu 5.1 ( a dokładnie po odpowiedzi na nie ) : „Zaliczam tym którzy maja co najmniej 15 dobrych wymienionych”
Przypuszczalnie część osób nie udzieliła odpowiedzi w ogóle mając świadomość jej niepełności, a byłaby w stanie wymienić ilość wystarczającą do uzyskania pełnej punktacji za nie.

Mylisz pojęcia bombadilko Elfik

elfy w regulaminie napisał(a):
Nie uwzględnia się ułamków, odpowiedź może zostać zaliczona albo nie, bez stanów pośrednich.

Odpowiedź 5.1 została zaliczona, w takiej formie jak zadecydowałem (patrz cytat z regulaminu poniżej). Został przyznany 1 punkt lub zero. Bez żadnych ułamków w punktacji.

Odpowiedzi są sprawdzane przez twórców pytań: elfy i Nifrodel (zwanych dalej: Organizatorami ). W sprawach dyskusyjnych rozstrzyga zdanie Organizatorów i jest nieodwołalne (nawet błędne ) Pamiętaj, że konkurs to zabawa a nie teleturniej o 100tys. złotych

Następnym razem nim przystąpisz do konkursu przeczytaj dokładnie regulamin.

Przed przystąpieniem do niego zastanów się dobrze czy je akceptujesz. Jeżeli Ci się nie podobają to nie przystępuj do konkursu a oszczędzisz sobie rozczarowań i nerwów.

w razie innych pytań nie odpowiem na nie przed poniedziałkiem...

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 14-02-2003 10:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bombadil napisał(a):
Witam
W regulaminie napisano : „Nie uwzględnia się ułamków, odpowiedź może zostać zaliczona albo nie, bez stanów pośrednich”. Stanowisko podtrzymano w odpowiedzi udzielonej niejakiej Firiel : „Punkt za odpowiedź, Firiel, jest wtedy i tylko wtedy, gdy odpowiesz prawidłowo na całe pytanie”.

Ponieważ odpowiedź, którą podaliśmy jako pierwszą, okazała się być połączeniem wydań WP i H, a Galadhorn podał najbardziej prawdopodobną listę tłumaczeń WP, uznaliśmy obie listy:
- ta, która została przedstawiona na forum
- i ta, którą podał Galadhorn Uśmiech
Uznaliśmy również, że najuczciwiej względem forumowiczów będzie w tym wypadku zaliczyć min. 15 państw.

Cytat:
Może na przyszłość o takich warunkach należy uczestników konkursu informować równocześnie z pytaniem ?
Z poważaniem
bombadil

Na przyszłość sprawdzimy dokładnie każdą odpowiedź Złośliwy uśmiech żeby takie sytuacje się nie zdarzały Elfik

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

bombadil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 14-02-2003 10:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakoś nie rozumiem, w którym momencie pomyliłam pojęcia.
Regulamin przeczytałam cały i zdaję sobie sprawę z tego, że ostateczny głos należy do Organizatorów. Gdybym nie akceptowała całego to i udziału w konkursie bym nie brała.
Chciałam zwrócić tylko uwagę na tą sprawę.
Napisałam : „Może na przyszłość o takich warunkach należy uczestników konkursu informować równocześnie z pytaniem ?” nie mając na myśli warunków konkursu jako całości tylko sprecyzowanie informacji o tym, jaka odpowiedź będzie akceptowana w momencie zadania pytania a nie po fakcie.
Z poważaniem
bombadil
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 14-02-2003 11:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bombadil napisał(a):
Jakoś nie rozumiem, w którym momencie pomyliłam pojęcia.

Tak się składa, Bombadil Uśmiech , że nigdzie nie przyznalismy ułamkowych punktów, więc powołanie się na ten paragraf jest nieuzasadnione.

Cytat:
Napisałam : „Może na przyszłość o takich warunkach należy uczestników konkursu informować równocześnie z pytaniem ?” nie mając na myśli warunków konkursu jako całości tylko sprecyzowanie informacji o tym, jaka odpowiedź będzie akceptowana w momencie zadania pytania a nie po fakcie.
Z poważaniem
bombadil

Jeśli uważasz, ze decyzja o zaliczeniu 15 odpowiedzi jest niesprawiedliwa, to zaproponuj właściwą w/g Ciebie wersję oceniania za to pytanie. Jestem za
A my się nad tym zastanowimy Tiaaaa Elfik

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następna

Temat: "Niecoroczny konkurs tolkienowski" - informacje (Strona 3 z 14)

Skocz do: