Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 17 z 18)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damroka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 21-11-2012 15:00    Temat wpisu: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zaczęłam więcej fantazjować i pisać opowiadania. No i na dobre pokochałam fantasy - to była chyba mniej-więcej trzecia książka tego gatunku, którą przeczytałam.

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 21-11-2012 18:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeczytanie ,,Władcy Pierścieni" wiele we mnie zminiło. Po pierwsze zaczęłam zauważać piękno otaczającego mnie świata. Polubiłam też mgłę.Sama z siebie zaczęłam uczyć się Tengwaru, Angerthas, elfickiego i wszystkich piosenek, które są w Władcy. Zaczęłam też pisać książkę (jeśli można to tak nazwać Super śmiech ). Znalazłam miejsce ,,ucieczki" od tego świata i zaczęłam panicznie bać się pająków Szeloba . Zaczęłam żyć bardziej na poważnie i przestałam być roztrzepana i lekkomyślna. Za to bardzo często zdarza mi się teraz ,,odpływać" myślami w najmniej spdziewanych momentach. Z przymrużeniem oka Wiele jeszcze by można wymienić...
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 22-11-2012 23:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po przeczytaniu na pewno, nie jestem pewna, czy na pewno przez WP, ale z pewnością po części tak:

Yes Yes Yes! Zainteresowałam się Ardą i książkami ją opisującymi, spędziłam sporo czasu na czytaniu, analizowaniu i dywagowaniu na ich temat, a także zakupiłam większość z nich (w ten sposób coś zmieniło się również w moim portfelu Elfik i półce).
Yes Yes Yes! Zaczęłam więcej pisać. Śmiech
Yes Yes Yes! Zarejestrowałam się na forum, na którym dyskutuję z podobnymi do mnie (a nawet sporą część z nich poznałam Spox ).
Yes Yes Yes! Zaczęłam jeździć na konwenty i poznawać ciekawych ludzi. Z przymrużeniem oka (W ogóle niedawno zdałam sobie sprawę, że konwent to z łaciny klasztor Jestem rozwalony i zastanawiam się właśnie, co to ma wspólnego z konwentem. Śmiech)
Yes Yes Yes! Zachciało mi się podobnych sportów co Nindë, choć nie wiem, jak wielka w tym zasługa WP, bo ja ogólnie lubię sporty. Z przymrużeniem oka (Szkoda tylko, że łucznictwa nie mam gdzie trenować. Grrrrr wstrętny Poznań!)
Yes Yes Yes! Stroje podobne do WPowych też mi się spodobały, ale bardziej na kimś niż na mnie. Śmiech
Powrót do góry

Katarzyna123
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 23-11-2012 22:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiele lat temu wtopiłam się w świat stworzonym przez Tolkiena. W Śródziemiu czuję się po prostu na miejscu; jestem oczarowana bohaterami i myślę że z upływem lat polubiłam ich jak realne osoby.
„Świat rzeczywiście pełen jest niebezpieczeństw i licznych ciemnych miejsc, lecz istnieje też wiele jasnych, a choć miłość we wszystkich krainach splata się ze smutkiem, być może przez to staje się większa” chwała wam, chylę czoła, dzięki
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 03-12-2012 20:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaczęłam bardziej angażować się w swoje pasje, z których jedną stał się Władca. I czasy średniowieczne, stroje, rycerstwo (taka namiastka Gondoru Jestem rozwalony ), jeździectwo, łucznictwo...Władca obudził we mnie duszę odkrywcy lat minionych, że tak powiem.

lady dragon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 04-12-2012 12:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

doskonalę Was rozumiem, ja mam tak samo. ...Tolkien rozbudził we mnie miłość do średniowiecza, przez niego pokochałam śródziemie i jego magię , i nie mogę o nim zapomnieć... I tęskniłam za tym czego tak brakuje w XXI wieku. Choś sama mam kawałek średniowiecza i jego klimatu na turniejach rycerskich ... Elfik
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 08-12-2012 13:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem czy to źle, ale nic się nie zmieniło. Miłość do czytania, fantasy czy średniowiecza była już wcześniej. Tak samo postrzeganie świata, wrażliwość czy różnego typu poglądy (chociaż... czytając WP zatęskniłam za kilkoma wartościami i żałuję, że w rzeczywistości zanikają bądź ciężko je znaleźć).
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 22-03-2013 22:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co się we mnie zmieniło po przeczytaniu WP? Hmm... na pewno zakochałam się w książkach fantasy. Wcześniej przeczytałam HP, ale pomimo, że i to i to jest książką fantasy to nie jest to jednak to samo Nie Nie . Zachciało mi się też jeździć konno i oczywiście moje marzenia zrealizowałam, ponieważ w wakacje pojechałam na cudowny obóz konny Love . Zaczęłam też pisać więcej wierszy i fanfików. Zaczęłam też fantazjować i często odpływam w świat Śródziemia i żałuję, że nie mogę tam na prawdę być. Zarejestrowałam się oczywiście na tym wspaniałym forum tolkienowskim i cieszę się, że mogę tu być i że mogę spamować z wami w Knajpie Śmiech .
---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Następna

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 17 z 18)

Skocz do: