Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 16 z 18)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemq
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 17-02-2009 16:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę podobnie Uśmiech Zawsze chciałem przenieść się do takiej krainy, i teraz bardzo często marzę że jestem w Śródziemiu. Po za tym obraz przyjaźni Frodo i Sama utwierdził mnie w przekonaniu że przyjaźń jest najważniejsza Uśmiech
Powrót do góry

tomasson1204
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 17-02-2009 20:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

podobnie ze mną lecz dla mnie ideałem przyjaźni jest przyjaźń Aragorna , Legolasa i Gimliego. Po przeczytaniu LOTR-a powiększyło się o dziwo moje słownictwo, zakres słów co widać na moich wypracowaniach ze szkoły. Jeżeli chodzi o charakter to zmian nie zauważam, ale może coś się zmieniło niedostrzegalnego dla mnie lub na pierwszy rzut oka.

By Tomasson
Powrót do góry

Nerya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 107

Wysłany: 12-03-2009 17:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że mnie Tolkien zmienił, może niezauważalnie na pierwszy rzut oka, ale te książki wywarły na mnie bardzo duże wrażenie. Teraz tak jak inni często "wędruję" w myślach po zakątkach Śródziemia. Bardzo chętnie czytam, wzbogaciło się moje słownictwo, poza tym zdarza się, że na co dzień coś zwyczajnego przypomina mi historie z dzieł Tolkiena. Moim ideałem przyjaciela jest Sam, który był wierny zawsze wobec Froda i wytrwał z nim do końca.
Powrót do góry

Jaskier.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 01-05-2010 22:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Władca Pierścieni i inne dzieła Mistrza wywarły na mnie bardzo duże wrażenie. Zachwycam się w większym stopniu pięknem przyrody, jak pisała Nerya, wzbogaciło się moje słownictwo, a przede wszystkim mniej klnę Jestem rozwalony jestem też bardziej spokojniejszy i opanowany. Nie wiem czemu te książki tak na mnie podziałały. Są po prostu magiczne Tiaaaa
Powrót do góry

kot
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 01-05-2010 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni?
We mnie nic.
Powrót do góry

Tahlin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 01-05-2010 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj, zmieniło się dużo. Oczywisty fakt tego, że ze Śródziemiem kojarzą mi się różne drobiazgi w najmniej oczekiwanych momentach, raczej pominę Elfik Bo skojarzenia miewam wszędzie.
Co mi się o wiele bardziej podoba, to to, że próbując pisać fanfiki do Władcy Pierścieni stawiam sobie wysoką poprzeczkę i przez to moje pisanie przez ostatni rok bardzo się poprawiło. Coraz odważniej puszczam wodze wyobraźni i nawet nie straszę grafomanią Uśmiech Pewnie gdyby to nie było Śródziemie, nie rozwijałabym się tak szybko.
Prócz tego, by mieć strój a'la śródziemny, liznęłam trochę szycia, wpierw tylko jako obserwatorka babci, później już sama próbowałam i mam już conieco na koncie, choć cuda to nie są.

Powrót do góry

bellator
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 13-12-2011 11:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po przeczytaniu dzieła mistrza Tolkiena postanowiłem sam na własnej skórze sprawdzić jaka jest droga wojownika. w 2005 roku zapisałem się do Bractwa Rycerskiego i spełniłem swoje marzenie. Mądrości mistrza Tolkiena są dla mnie wskazówką jak godnie żyć w czsach upadku

Wyjdzcie ze mna bracia wszyscy w pole , zamiast śmierci walkę wolę Uśmiech
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 06-10-2012 10:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie to najbardziej zainteresowania:

1. Zakochałam się w fantasy (wcześniej nie przepadałam za tym gatunkiem).

2. Jakoś tak nagle zachciało mi się nauki strzelania z łuku, jazdy konnej i szermierki. wszystko mi się pomieszało

3. Zaczęłam się uczyć świadomie śnić, bo we śnie mogę właściwie wszystko (o, na przykład przenieść się do Śródziemia Love).

Swoją drogą, wielkie podziękowania dla Earnila, bo dzięki jego postowi przypomniałam sobie, że istnieje takie coś, jak LD. chwała wam, chylę czoła, dzięki

4. Pokochałam też średniowiecze. Chciałabym żyć w tej epoce, jeździć na koniu, walczyć ze zbójami... Miłość No ale od czego jest pkt. 3? Jestem rozwalony

5. Spodobały mi się średniowieczne stroje i teraz uczę się je robić. Uśmiech Będzie co na TF zakładać, oj, będzie. Pserwa

I chyba tyle.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następna

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 16 z 18)

Skocz do: