Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 1 z 18)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byczek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 25-01-2003 15:20    Temat wpisu: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni????Czy zmieniliście swoje poglądu ????I czy coś jeszcze się zmieniło, a może nic ???????????? Diabelski uśmiech
Powrót do góry

Oski
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 25-01-2003 16:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Książka ta ostatecznie rozbudziła moje zainteresowanie fantasy, po niej zacząłem pisać pierwsze opowiadania z prawdziwego zdarzenia, dzięki niej zagrałem pierwszy raz w rpg, dzięki niej biore udział w Trójmiejskiej Olimpiadzie Tolkienowskiej Uśmiech. Ogólnie: książka dodała nowy dział do moich zainteresowań.
They're wasted and gone"

www.forum.narilvatar.prv.pl
Powrót do góry

dorti
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 25-01-2003 20:59    Temat wpisu: co zmieniło sie w tobie po przeczytaniu wp Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja (poza większym zainteresowaniem fantasy) uwieżyłam w to że nie wszyscy są źli, bezduszni, i działający tylko dla swojej kożyści(zaczęłam czytać gdy miałam potężnego doła Skrzywienie ) i że na tymś świecie są jeszcze szlachetni i dobrzy ludzie i że warto ich szukać, nie zrażając sie pozorami...
mam też pewne postanowienie-odnajdywać w ludziach ich wszytskie dobre cechy i starać sie nie zauważać tych złych

coś pięknego się zaczyna.
Powrót do góry

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 26-01-2003 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co we mnie zmieniło? Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, bo w znacznej części wychowałam się właśnie na Władcy, nie tylko w znaczeniu "wychowania literackiego", ale też ogólnego. Gdybym nie poznała Tolkiena, byłabym zapewne zupełnie inną osobą...

Eruwaedh
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 27-01-2003 10:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że sporo się we mnie zmieniło po przeczytaniu Władcy.
Zaczęłam bardziej szanować nature, zieleń...
Zrozumiałam, że tam gdzie coś zdjaje się być niemożliwe, może się spełnić ... "Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei".
Zrozumiałam, że ten świat nie jest TAK zimny, bezduszny i szary. Że są rzeczy dla których warto żyć a nawet "najmniejsza" osoba może zmienić bieg histori. Nie ma ludzi nie potrzebnych.
Tolkien i jego dzieła są dlamnie pewnym wzorcem, wskazówką, która pcha mnie w stronę światła.
To bardzo ciekawy temat, moge napisać książkę Elfik
sporo się we mnie zmieniło. Podejrzewam, że byłabym inną osobą gdyby nie Władca Pierścieni.
~oczywiście poznałam dzięki temu wielu ciekawych ludzi~

A han noston ne gwilith...
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 27-01-2003 10:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

WP to pierwsza książka fantasy jaką przeczytałem. Dlatego też stanowi dla mnie punkt odniesienia do wszystkich innych dzieł tego typu.
Poza tym dorastałem z literaturą Tolkiena, co w pewien sposób wpłynęło na mój charakter i poglądy. Mam nadzieję że pozytywnie. Uśmiech
Cytat:
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z Mędrców nie wszystko wie.

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 27-01-2003 14:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

We mnie chyba nic nie zmienilo Język . moze dlatego ze zawszea staram sie byc soba Ratujcie bo go pobiję ...a moze dlatego ze Tolkien pierwzsy raz pojawil sie w moim zyciu jak mialam 6 lat. To byly piekne czasy, chodzilam z tata na spacer, siedzielismy razem zdala od ludzi i czytalismy (to znaczy tata czytal Z przymrużeniem oka ). To bylo tak cudowne, tak piekne!!! Teraz rzadko tak robie nie mam na to czasu, wole poczytac lezac w cieplym luzeczku, a szkoda...
Z drugiej strony w pewnym sensie zmienilo to moje zycie. Mam wiele perzyjaciol wsrod tolkienowcow, kocham przyrode i gory... spiew przy ognisku. Poza tym "dziwnie" sie ubieram- niektorzy twierdza ze wygladam jak wrozka Złośliwy uśmiech ale to wszystko mniej wazne i malo mnie obchodzi Język

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 27-01-2003 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nairael napisał(a):
We mnie chyba nic nie zmienilo Język . moze dlatego ze zawszea staram sie byc soba Ratujcie bo go pobiję ...a moze dlatego ze Tolkien pierwzsy raz pojawil sie w moim zyciu jak mialam 6 lat.

We mnie też chyba niewiele, ale z zupełnie innego powodu: zafascynowałam się Tolkienem bardzo niedawno (niewiele ponad pół roku), a jestem już w takim wieku, że ludzie się nie za bardzo zmieniają (choć inni twierdzą, że człowiek zmienia się całe życie).
Z kolei może okres fascynacji jest za krótki by było widać istotne zmiany.

Cytat:
Poza tym "dziwnie" sie ubieram- niektorzy twierdza ze wygladam jak wrozka Złośliwy uśmiech ale to wszystko mniej wazne i malo mnie obchodzi Język

Mnie też niektórzy mówią, że dziwnie się ubieram. Lubię lużne rzeczy i długie spódnice, ale z Tolkienem to raczej nie ma nic wspólnego bo tak ubierałam się i dawniej. Teraz czasem z uwagi na okoliczności muszę ubierać się "klasycznie".

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następna

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 1 z 18)

Skocz do: