Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Waszym przeznaczeniem jest wybór." Aragorn, Władca Pierścieni

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 2 z 18)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 28-01-2003 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sie osobiscie nie zmienilam, zmienil sie troche moj sposob patrzenia na swiat. Dostrzegam w nim wiecej tych takich niecodziennych rzeczy, traktuje zycie jak dar, ktory trzeba rozsadnie wykorzystac. Przede wszystkim inaczej patrze na ludzi, nie jako na tych zlych i dobrych. Uwazam ze ludzie sa wolni lub zniewoleni i czasem trzeba im wybaczyc najdziwniejsze rzeczy.
Powrót do góry

BusteR
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 06-02-2003 13:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po przeczytani WP zaczolem interesowac sie tworczascia tego wspanialego pisarza, jakim jest Tolkien. Z checia odwiedzam strony www o tej tematyce a w szczegolnosci uwielbiam czytac jego ksiazki Love

Andea
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 07-02-2003 01:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaczelam czytac Tolkiena niedawno, po pierwszy tom siegnelam gdy zobaczylam film, on naprawde do mnie przemowil:) Nie wiem czy ksiazka zmienila mnie, raczej pomogla dostrzec pewne rzeczy, bardzo wazne zreszta. Na poczatku bylo mi zal ze przyszlo mi zyc w tak ponurym i szarym swiecie gdzie honor i przyjazn ma sie za nic a ludzie daza do slawy i majatku, o przyrode tez nie dba sie jak nalezaloby, to mnie poruszylo ale pozniej zdalam sobie sprawe z tego, ze trzeba umiec sie wszystkim cieszyc, trzeba szukac dobra w tym swiecie, nie dac sie zatracic i zawsze nosic w sobie nadzieje, tak nadzieja to jest podstawa bez niej ani rusz a z nia zawsze jest zielono:) "skora ludzka posmarowana najmarniejsza nadzieja jak oliwa rozciaga sie do nieskonczonosci i nie peka w zadnej torturze"
Nie potrafie opisac tego, czego sie nauczylam dzieki ksiazkom Tolkiena ale dziekuje za to:)

Troll
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73
Skąd: Mała przytulna jaskinia, w okolicach wrzosowisk Etten

Wysłany: 11-02-2003 16:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o mnie to (biorąc pod uwagę, że pierwszy kontakt z Tolkienem miałem w wieku 5 lub 6 lat - Hobbit) przeczytanie sztandarowych dzieł Tolkiena zmieniło moje życie w stopniu dość poważnym. Był taki czas, że czytałem Władcę kilka razy raz po raz i wciąż nie miałem dosyć. Jest to jedno z tych dzieł, które kiedyś, w odległej przyszłości będę wspominał jako jedno z najwspanialszych przeżyć mojego dzieciństwa (w zasadzie już tak jest).

Niesmiertelna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 24-02-2003 15:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystkie te odpowiedzi pokrywają się z moimi przeżyciami. Gdy trafiłam na Władce też miałam nieżłego doła z powodu odrzucenia mojej osoby.
Po przeczytaniu Władcy przesazłam nad tym do porządku dziennego. Stałam się optymistką, pokochałam naturę, rozwinełam swoje zdolności logiczne. Bo to właśnie logika pracuje, gdy łączymy z sobą poszlaki w Władcy.
Poza tym Władca rozbudził we mnie pewne cechy, które już miałam. Zrozumiałam, że stracony jest dzień w którym nie pomagamy innym, zrozumiałam, że musze za wszelką cene być sobą nawet gdybym miała być sama do końca życia to będe miała poczucie że mam siebie.
No i oczywiście powstał mój świat. Jego początki sięgają, aż przeczkola, ale jego najwiękrzy rozkwit przyszedł właśnie po przeczytaniu Władcy. Był to sposub na poskromienie mojej dokładności, która niszczyła wszelkie moje dzieła. Zaczęłam śpiewać, rysować i tańczyć, po moim "dole" to było zupełnie inne życie.

Jesteśmy niebezpieczni...
Powrót do góry

Ithil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 24-02-2003 19:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak WP zmienił moje życie?
Widocznych zmian nie ma ,ale patrzę na świat inaczej niż przedtem.
Inaczej widzę ludzi.
Mam nowe zainteresowania,które mam nadzieję zachowam do później starości Śmiech Uśmiech Śmiech
Wogóle jestem jakaś taka,,bardziej uduchowiona'' Uśmiech
W tym świecie odnajduję siebie. Ale nie jest to jakaś ,,psychopatyczna obsesja'' Z przymrużeniem oka Albo utożsamianie się z postaciami i życie ich życiem Elfik Uśmiech Saurona ;D . Ja poprostu baaardzo lubię Love literaturę Tolkiena ,a WP w szczególności. Super śmiech Uśmiech Super śmiech
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 25-02-2003 17:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Władca Pierścieni uświadomił mi, że moje zmartwienia i cierpienia są niczym w porównaniu z tym, z czego inni wychodzili bez narzekania obronną ręką nawet, gdy cały świat wydawał się walić im na głowy. Nauczyłam się radzić sobie z samą sobą, nie dramatyzowć bez powodu Płacz 4 . Zdałam sobie też sprawę, że najłatwiejsze i najprzyjemniejsze wyjście z opresji nie zawsze jest najlepsze - najpierw myślę, czy przypadkiem to, co mam zamiar zrobić nie będzie wywoływało we mnie wstydu i wyrzutów sumienia Oh nie! . Nie tak łatwo być z samym sobą w zgodzie - taki wybór jest często bardzo trudny. Może to zabrzmi dziecinnie, ale często pytam samą siebie: "co by teraz zrobił albo o tym powiedział Aragorn?" Ta postać Rządzę to moje Guru chwała wam, chylę czoła, dzięki. Coraz bardziej gardzę cwaniactwem i niesprawiedliwością - wywołuje we mnie rosnący z dnia na dzień gniew coś strasznego.... Ale cieszę się bardzo z poznania ( nie bezpośrednio, ale zawsze) tylu cudownych ludzi obojga płci i w różnym wieku, którzy mają coś do powiedzenia, którzy mnie rozumieją i podzielają moje pasję i od których mogę się dowiedzieć tylu rzeczy, które nurtowały mnie od dawna! Miłość, Zakochanie
Odkąd przeczytałam "Władcę Pierścieni" (...i, co za tym idzie, kolejne dzieła Tolkiena... Elfik ), zaczęłam nowy etap mojego życia - piękniejszy i szczęśliwszy! Diabelski uśmiech
Powrót do góry

Lorijel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 25-02-2003 21:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja po przeczytaniu "Władcy" postanowiłam napisać coś "swojego", sporo już nawet tego jest...
Poza tym chyba zaczęłam bardziej szanować przyrodę i zauważać piękno nawet w niepozornych rzeczach...
Hmmmm fajnie sobie tak pomyśleć o tym...

That life is so long until you're dyin'...
Just think about it
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Następna

Temat: Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni? (Strona 2 z 18)

Skocz do: