Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Ekranizacja Hobbita przez PJ? kto w obsadzie? (Strona 1 z 7)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 09-01-2003 19:10    Temat wpisu: Ekranizacja Hobbita przez PJ? kto w obsadzie? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

temat wydzielony z Film "Czy chcielibyście żeby powstała ekranizacja Hobbita?"
elfy
------------------

Vainamoinen napisał(a):
starring Ian McKellen, Elijah Wood music Hans Zimmer

ciekawe jako kto??
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 09-01-2003 19:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Niektórzy naprawdę bardzo chcą filmu na podstawie "Hobbita"... Spójrzcie na ten plakat:

Fanowski plakat "J.R.R. Tolkien's The Hobbit"
http://img.stopklatka.pl/wydarzenia/12000/12400/12473-01.jpg

Zwróćcie uwagę na na napisy na dole:
starring Ian McKellen, Elijah Wood
music Hans Zimmer

Hi hi, fajne, ale tak na marginesie: Hans Zimmer to producent ścieżki do Gladiatora i nie nadaje się do Hobbita. Powinno być Music by Howard Shore Uśmiech Elijah Wood to może ale jako dzieciak w pieluszkach Diabelski uśmiech
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 09-01-2003 19:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem kto powinien grać każda z ról, choc szczęsliwie nie wiele by sie powtarzało.
Rzeczywiścia Ian MacKellen mógłby grać Gandalfa, gdyż juz się sprawdził.
Podobał mi się Ian Holm jako Bilbo, ale jednak na o wiele młodszego Bilba niezbyt mi się widzi.
Dobrze by było by Huge Weaving zgrał epizod z Elrondem, a reszta obasady może spokojnie być zbierana od nowa.
Ważne jednak dla niektórych jest (choć nie dla mnie), że nie byłoby Xarweny. Super śmiech Super śmiech Super śmiech
O muzyce nie będę mówił, bo sie nie znam. Ale na pewno lżejsza od tej z WP.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 09-01-2003 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Nie wiem kto powinien grać każda z ról, choc szczęsliwie nie wiele by sie powtarzało.
Podobał mi się Ian Holm jako Bilbo, ale jednak na o wiele młodszego Bilba niezbyt mi się widzi.
Dobrze by było by Huge Weaving zgrał epizod z Elrondem, a reszta obasady może spokojnie być zbierana od nowa.
Ważne jednak dla niektórych jest (choć nie dla mnie), że nie byłoby Xarweny. Super śmiech Super śmiech Super śmiech
O muzyce nie będę mówił, bo sie nie znam. Ale na pewno lżejsza od tej z WP.

A niby czemu nie miałoby być Arwen? Super śmiech Jakiś rozłam z tatusiem? Super śmiech Bez niej tam kobiet prawie by nie było (Lobelia rulez Uśmiech )

Poza tym, nie wiem czy Jackson nadaje się do ekranizacji Hobbita (z całym szacunkiem, jaki do niego mam). On lubi mroczne historie, a H to inna bajka.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 10-01-2003 18:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sam Niziołek-Ogrodnik napisał(a):
Hi hi, fajne, ale tak na marginesie: Hans Zimmer to producent ścieżki do Gladiatora i nie nadaje się do Hobbita. Powinno być Music by Howard Shore Uśmiech

Hans Zimmer tworzył muzykę do niemal osiemdziesięciu filmów, nie tylko Gladiatora. Jego kompozycje są tak różnorodne, że poradził by sobie zapewne także z Hobbitem.

Sam Niziołek-Ogrodnik napisał(a):
Elijah Wood to może ale jako dzieciak w pieluszkach Diabelski uśmiech

A przypadkiem nie jako młody Bilbo bez pieluszek?

M.L. napisał(a):
Ważne jednak dla niektórych jest (choć nie dla mnie), że nie byłoby Xarweny.

Ian McKellen tak, Hugo Weaving tak. Ale Ian Holm jest za stary na Bilba... Juz w prologu w FOTR kiepsko IMHO wyszedl.

Zacząłem się zastanawiać, czy w ewentualnym filmie Hobbit nie powininny się znaleźć sceny z obrad Białej Rady i ataku na Dol Guldur. To pozwoliłoby na powrót kilku znanych z filmowej trylogii postaci (np. Saruman, Galadriel) w rolach epizodycznych. I oczywiście wzbogaciłoby finał filmu... Co o tym myślicie?
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 10-01-2003 20:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Zacząłem się zastanawiać, czy w ewentualnym filmie Hobbit nie powininny się znaleźć sceny z obrad Białej Rady i ataku na Dol Guldur. To pozwoliłoby na powrót kilku znanych z filmowej trylogii postaci (np. Saruman, Galadriel) w rolach epizodycznych. I oczywiście wzbogaciłoby finał filmu... Co o tym myślicie?

Mi osobiście ten pomysl się podoba, zwłaszcza, że dość łatwo można go wpleść, jako retrospekcję, kiedy Gandalf opowiada Bilbowi, co robił gdy go nie było. W ten sposób jeszcze silniej związanoby H., z WP. Jestem za Love Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 10-01-2003 23:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):
Mi osobiście ten pomysl się podoba, zwłaszcza, że dość łatwo można go wpleść, jako retrospekcję, kiedy Gandalf opowiada Bilbowi, co robił gdy go nie było. W ten sposób jeszcze silniej związanoby H., z WP. Jestem za Love Uśmiech

To by było za długie na retrospekcję... chodziło mi raczej o przerzucanie akcji raz do Kompanii, raz do Gandalfa. To jak, piszemy scenariusz? Uśmiech
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 11-01-2003 00:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a):
A niby czemu nie miałoby być Arwen? Super śmiech Jakiś rozłam z tatusiem? Super śmiech Bez niej tam kobiet prawie by nie było (Lobelia rulez Uśmiech )
No właśnie. Jak można nakręcić taki męsko-szowinistyczny film? Śmiech Arwen nie tylko musiałaby się pojawić, ale jeszcze zabić Smauga zamiast Barda i wziąć udział w bitwie 5 armii. Pserwa Ewentualnie wśród krasnoludów połowę stanowić powinny krasnoludzice. Śmiech
Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Ekranizacja Hobbita przez PJ? kto w obsadzie? (Strona 1 z 7)

Skocz do: