Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Czy przetłumaczą "Historię Śródziemia"? (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarnond
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 495

Wysłany: 16-12-2004 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byłaby to wypasiona gwiazdkowa siurpryza, gdyby nie uporczywa i powracająca obawa, czy to przypadkiem nie kolejna kaczka. Skrzywienie Wiesz może coś więcej na ten temat? Uśmiech Saurona ;D Jakieś uściślenie co do składu ekipy? Jakieś terminy?... Łotewa?! Proooszę prooooooszę chwała wam, chylę czoła, dzięki

amacariel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 17-12-2004 16:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nic Smutek nic wiecej....

ehhh lepiej nie robić sobie nadziei... bo cóż nam z tego jeśli przedsięwzięcie się nie powiedzie??

po raz pierwszy stawaim stopę w waszym świecie....
Powrót do góry

Mellorn

Wpisy: 590

Wysłany: 16-05-2005 19:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

amacariel napisał(a):
Cytat:
tzn... z tego co wiem, jest juz rozpoczęte tłumaczenie. Zespół składa sie z profesorów, wykładowców j. angielskiego i wiernych wybranych tolkienomaniaków, czyt. tolkienoznawców wielkiego formatu

a na wyniki... poczekamy jeszcze troche jeśli w ogóle dojdzie to do skutku

Nie dawało mi to spokoju, czy naprawde zaczęto tłumaczyć "Historię...".Więc wysłałem maila do wydawnictwa Amber, aby się dowiedzieć czegoś więcej i przekonać się czy tłumaczenie jest możliwe. Oto treść maila :

Cytat:
Witam
Mam pytanie które brzmi, czy możliwe jest przetłumaczenie książek J.R.R. Tolkiena pt. „The History of Middle-earth”( Historia Śródziemna ). Zdaje sobie sprawę że to tłumaczenie będzie kosztowało bardzo wiele sił, a zespół tłumaczy musiał by się składać z wyśmienitych znawców języka angielskiego. Niekonieczne jest tłumaczenie wszystkich tomów, gdyż tomy 6-9 (The History of the Lord of the Rings), nie wnoszą wiele nowego i ich tłumaczenie nie jest konieczne. Zapewniam całe wydawnictwo Amber, że wydanie tych książek na polski rynek będzie opłacalne. W naszym kraju jest wielu maniaków twórczości Tolkiena, którzy bez wątpienia kupili by ww. książki. Czekam na odpowiedz. Pozdrowienia

teraz tylko czekam na odpowiedz Uśmiech

-Albert Einstein
Powrót do góry

Sarnond

Wpisy: 495

Wysłany: 19-05-2005 16:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mellorn napisał(a) (zobacz wpis):
Zapewniam całe wydawnictwo Amber, że wydanie tych książek na polski rynek będzie opłacalne. W naszym kraju jest wielu maniaków twórczości Tolkiena, którzy bez wątpienia kupili by ww. książki.

Zastanawiam się tylko na jakiej podstawie wyciągasz tak radykalny wniosek, że już nie wpomnę, że zastanawia mnie na jakiej podstawie mieliby Ci uwierzyć. Z przymrużeniem oka

To jest biznes Mellorn... Niestety. Skrzywienie A praw rynku niestety nie naciągniemy...

Ale pomysł maila dobry. Jestem za Wlep tu odpowiedź, jak tylko taką dostaniesz. Uśmiech

Dziki człowiek z lasu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 81

Wysłany: 19-05-2005 18:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co rusz ukazuje się jakaś nowa biografia Tolkiena, następne wydania leksykonów itp, itd, i to się chyba wydawcom opłaca, skoro jeszcze tego nie zaprzestali . skoro się opłaca, to pewnie ludzie to kupują. Jesli kupują dziesiątą biografię, to dlaczego by nie mieli kupić V tom HoME? a tak na marginesie, dlaczego nie wznowiono wydania Atlasu Śródziemia, przecież to na alegro rzadko kiedy schodzi poniżej stówy Zdziwienie ?

Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 02-12-2005 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym się bardzo ucieszyła, gdyby przetłumaczyli HoME. Mam Księgę Zaginionych Opowieści i Niedokończone opowieście, ale chciałabym przeczytać wiele więcej. Nawet byłabym gotowa wziąć się za wersję angielską, ale i jej nie wiem, jak dostać. Poza tym czytając po Polsku łatwiej by mi było zwrócić uwagę na wszelkie szczegóły (oczywiście o ile tłumaczenie by było dobrze zrobione).
Cytat:
Więc wysłałem maila do wydawnictwa Amber, aby się dowiedzieć czegoś więcej i przekonać się czy tłumaczenie jest możliwe.

Nie widze w tym temacie rzadnej odpowiedzi, więc czyżby ci Mellorn nie odpisali?

Mellorn

Wpisy: 590

Wysłany: 02-12-2005 19:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Asheri napisał(a) (zobacz wpis):
Nawet byłabym gotowa wziąć się za wersję angielską, ale i jej nie wiem, jak dostać.

Ależ nie ma nic prostszego, wystarczy wejść na allegro (w chwili obecnej jest tam pare tomów) bądź uważnie śledzić wątek o nowościach tolkienowskich na allegro, gdzie Ring czuwa Z przymrużeniem oka ( http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=2749 )

Zapraszam też na http://columbus.com.pl, gdzie można zamówić 10 tomów.
Mam też kontakt z pewnym człowiekiem, który ma całą masę książek ang.-tolkienowskich, więc jak chcesz mogę dać Ci maila, ale to przez pw.

Cytat:
Nie widze w tym temacie rzadnej odpowiedzi, więc czyżby ci Mellorn nie odpisali?

Dokładnie, najwyraźniej wydawnictwo za nic ma listy fanów. Pozostaje pytanie po co na stronie zamieszczają adres e-mail skoro i tak nie odpowiadają Nic nowego ?

-Albert Einstein
Powrót do góry

Ragnor
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 07-02-2008 22:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam,

Powstała inicjatywa mająca na celu zachęcenie wydawnictwa Amber do wydania w Polsce HoME lub chociażby wznowienia KZO. Chcielibyśmy pokazać, że są w naszym kraju fani twórczości Mistrza, którzy chętnie kupiliby te książki. Czy moglibyście zadeklarować (w tym temacie lub w tym, do którego link podaję poniżej), że jeśli Historia Śródziemia zostanie wydana, to zakupicie niektóre tomy (jeśli nie całość Z przymrużeniem oka )?

Klik. W tym temacie na forum Elendilich przeczytacie również, że informacja o "zakazie" Christophera jest prawdopodobnie nieporozumieniem. Jeśli to możliwe, to deklarujcie się również tam.

Jeśli wystąpimy z prośbą o wydanie HoME w imieniu wszystkich Polskich fanów Tolkiena, to Amber z pewnością się zgodzi, zwłaszcza że niedługo na ekrany kin trafi "Hobbit" Z przymrużeniem oka .

Pozdrawiam,
Ragnor.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> The History of Middle-earth Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Czy przetłumaczą "Historię Śródziemia"? (Strona 2 z 3)

Skocz do: