Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: The History of Middle-earth (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 08-01-2003 16:32    Temat wpisu: The History of Middle-earth Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja propozycja, jest taka, by niektóre z tematów z działów Ogólne i Silmarillion przezrzucić do działu The History of Middle-earth. Na pewno zrobiłbym to w przypadku "Pochodzenia Gil-galada", "Saurona i Krasnoludów" i "Pochodzenia Orków".

Zastanowilbym sie także nad stone-giants, jako że od ponad 100 postów dyskusja bazuje przede wszystkim na The History of Middle-earth.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 22-11-2003 14:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Popieram przeniesienie stone giants -właściwie to cała prawie dyskusja jest offtopic, bo nikt prawie nie odpowiada na pytanie Nameless, tylko spiera się o "mit, kreację i cośtamcośtam" Jestem rozwalony
A my będziemy mogli -od nowa- zastanowić się spokojnie nad naturą kamiennych olbrzymów, Beorna, hobgoblinów, gadających lisów i takichże pająków... Elfik

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 22-11-2003 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

stone-gianci przegalopowali wg wskazań

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 22-11-2003 20:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

przefrunęło, tylko czemu do posttolkienistyki, a nie do HoME? Język
Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 873

Wysłany: 22-11-2003 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki Villentretenmerth, bo nie umiałem znaleźć. Ja też mam pytanie i prośbę. Czy "Jezykowe Ciekawostki" nie znalazłyby lepszego schronienia w dziale "Lingwistyka"? I czy nie powinny stać się raczej "Językowymi ciekawostkami"?

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 23-11-2003 00:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Villentretenmerth napisał(a):
przefrunęło, tylko czemu do posttolkienistyki, a nie do HoME? Język

widać tam im było lepiej ale już przegnałem ich do DoMU Z przymrużeniem oka

Galadhorn napisał(a):
Czy "Jezykowe Ciekawostki" nie znalazłyby lepszego schronienia w dziale "Lingwistyka"?

nie znalazłyby

Galadhorn napisał(a):
I czy nie powinny stać się raczej "Językowymi ciekawostkami"?

nie powinny

Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 873

Wysłany: 23-11-2003 01:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Spróbuję trzeci raz (dwa poprzednie zakończyły się wykasowaniem wpisów - Obrażam się powinieniem się już dawno obrazić, Elfik ). Nie masz racji, elfy, bo temat "Lingwistyka" najlepiej pasuje jako miejsce dla "Ciekawostek językowych". Jasne, może coś przeoczyłem i umknął mi ostateczny argument za pozostawieniem tego tematu w Tolkienistyce i Posttolkienistyce, ale niestety nie usłyszałem takowego, a proste słowa "nie znalazłyby" i "nie powinny" nie wydają się jakąś racjonalną próbą wyjaśnienia waszego, elfy, stanowiska.

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań
Powrót do góry

Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 23-11-2003 02:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadhorn napisał(a):
Spróbuję trzeci raz (dwa poprzednie zakończyły się wykasowaniem wpisów - Obrażam się powinieniem się już dawno obrazić, Elfik ). Nie masz racji, elfy, bo temat "Lingwistyka" najlepiej pasuje jako miejsce dla "Ciekawostek językowych".

No nie, jak tak można? Złośliwy uśmiech Przecież Elfy mają zawsze rację Ble Ble ;D Nie wypada tak odnosić się do kogoś, kto stara się, żebyś miał gdzie dyskutować Nie Nie Złośliwy uśmiech

Cytat:
Jasne, może coś przeoczyłem i umknął mi ostateczny argument za pozostawieniem tego tematu w Tolkienistyce i Posttolkienistyce, ale niestety nie usłyszałem takowego, a proste słowa "nie znalazłyby" i "nie powinny" nie wydają się jakąś racjonalną próbą wyjaśnienia waszego, elfy, stanowiska.

Po 1) Trudno cokolwiek usłyszeć na forum Z przymrużeniem oka
Po 2) Te argumenty i przekonywanie chyba powinny w inną stronę iść - to Admina trzeba przekonać, a nie admin użytkownika Z przymrużeniem oka prawda? Język Choć pewnie coś poszło na PW Język Jeśli tak, to sorki Złośliwy uśmiech Ale to ta godzina Język Złośliwy uśmiech Ja muszę się do czegoś przyczepić Złośliwy uśmiech

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: The History of Middle-earth (Strona 1 z 2)

Skocz do: