Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Powitanie (Strona 237 z 240)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 236, 237, 238, 239, 240  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 24-03-2016 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W końcu postanowiłam zmienić swój status z 'gość' na 'użytkownik',
tak więc witam wszystkich serdecznie Uśmiech
Powrót do góry

noleme
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 25-03-2016 15:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cześć, jestem 'lurker'om i mam nadzieję, że będę wkrótce mogła dołączyć tutaj do dyskusji tolkienowskich. Moje ulubione postacie to Feanorianie.
p.s. Przepraszam za mój język polski- uczę się tylko pół roku i nie mówię/nie piszę jeszcze dobrze. Cześć wszystkim! Uśmiech 2
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 26-03-2016 01:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie na forum! Elfik

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

JD
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 24-04-2016 21:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzień dobry wszystkim,
choć udzielałem się już na kilku forach o różnorodnej tematyce (na jednym jestem także moderatorem) i raczej nie mam problemu z wyrażaniem swojego zdania ( Język ), decyzja o uczestnictwie w życiu tego forum zajęła mi kilka lat… Było tak głównie z powodu potężnej wiedzy wielu tutejszych użytkowników (wbrew pozorom to nie lizusostwo, a przynajmniej nie tylko…Z przymrużeniem oka ), wiedzy, co by nie mówić, czasem onieśmielającej. A że udzielanie się dla samego faktu udzielania się, bez jakiegoś sensownego merytorycznego wkładu raczej mnie nie kręci, jak dotąd wyłącznie obserwowałem i podziwiałem. Uśmiech
W Śródziemiu jestem niby od dwudziestu lat, ale tak naprawdę może od czterech… Bo pierwotne moje zainteresowanie twórczością Mistrza miało miejsce jeszcze za czasów szczenięco – młodzieńczych i jego charakterystyka była dla nich typowa… Czyli było ogniste, intensywne i raczej krótkotrwałe. Potem na długie lata zapomniałem o tej literaturze, niczym ludy Śródziemia o Jedynym Pierścieniu, aż w końcu jakiś czas temu wróciła do mnie ze zdwojoną mocą. I odkryłem, że… i dziś jest w niej dla mnie wiele do odkrycia. Na polu czysto literackim (z zawodu jestem polonistą, więc to dla mnie dość naturalna perspektywa), ale też kulturowym i moralnym/etycznym oraz kreacji bohaterów (kwestia często niedoceniana u JRRT, moim zdaniem niesłusznie, bo choćby ze względu na tragizm postaci jest to twórczość bardzo interesująca).
Nie ukrywam jednak, że wciąż moja dogłębna znajomość dzieł Tolkiena jest w fazie stopniowego zapoznawania się – kilkukrotne lektury H/WP/S/NO/DzH to wszystko czym się mogę poszczycić. Z Listami tudzież HoME moja dotychczasowa styczność była bardzo skromna, a że doba ma tylko 24 h, to owo poznawanie muszę godzić z wieloma innymi aktywnościami, również na polu zainteresowań i dlatego czasem idzie mi to trochę mozolnie.  Mimo to mam nadzieję, że uda mi się, choć od czasu do czasu, wnieść do życia forum coś wartościowego.
Pozwolę sobie wkleić link do pewnego mojego artykułu nt twórczości JRRT, który popełniłem parę lat temu (ucięte zostały z niewiadomych dla mnie przyczyn dwa pierwsze zdania tekstu, artykuł jest też fatalnie sformatowany, za co przepraszam). http://blogownia.stacja7.pl/pisarz-ktory-tesknil/ Ten temat to zapewne marne miejsce na zamieszczanie takich tekstów, ale nie robię tego w celu autoreklamy Z przymrużeniem oka , a jedynie zapoznania Was z moim spojrzeniem na dzieła Tolkiena. Pisałem go już dłuższy czas temu i teraz przejrzałem ponownie – ma trochę lekkiego kalibru niedoróbek językowych, których bardzo nie lubię i staram się unikać (tego „brytyjskiego autora” też mogłem sobie darować, JRRT nie byłby z tego miana zachwycony…), ale jest wciąż reprezentatywny, jeśli chodzi o kwestie, które mnie w tej twórczości najbardziej fascynują. Mam nadzieję, że może to być dla kogoś ciekawa lektura. 

Rozpisałem się srodze, jak na temat powitalny, ale cóż… taki mój styl. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Gorsoth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 30-04-2016 15:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam Uśmiech

Taak... po bardzo długim czasie (Nie wiem dokładnie ile, ale trochę to już minęło) zdecydowałem się na rejestrację, forum czytam od bardzo dawna, kiedy wchodziłem na nie po raz pierwszy, z twórczości Tolkiena znałem chyba tylko WP i H, no może o Silu coś tam słyszałem, a teraz....

No, ale nie będę się rozpisywał, po prostu witam was już jako użytkownik, a nie gość. Śmiech
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 30-04-2016 18:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witajcie Uśmiech Saurona ;D

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Centrifugal
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 21-06-2016 15:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam wszystkich fanów! Uśmiech

konjel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 26-07-2016 17:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czołem wszystkim! Od niedawna przeglądam sobie to forum i postanowiłem w końcu się zarejestrować. Jest to moje pierwsze doświadczenie z forum tolkienowskim od czasów lotr.pl (ktoś w ogóle jeszcze pamięta ten serwis?). Tolkienem fascynowałem się od dziecka, a jakiś czas temu pasja ta na nowo odżyła. Mam zebraną skromną biblioteczkę poświęconą Śródziemiu, ostatnio wzbogaciła się o Władcę Pierścieni i Hobbita po angielsku. Głównym moim zainteresowaniem w uniwersum Tolkiena są krasnoludowie - ich historia, język i wszystko inne co z nimi związane. Mam nadzieję znaleźć na tym forum podobnych zapaleńców i źródło wiedzy na tematy okołotolkienowskie (częściowo już odkryłem). Poza tym interesuję się fantastyką ogólnie, głównie meandruję w okolicach postapokalipsy i science-fiction. Od niedawna mam zaszczyt sprawować prezesurę w Klubie Fantastyki Maskon w Bydgoszczy. Czasem lubię poszkrobać coś ołówkiem. Jeśli chodzi o muzykę, to nie mam ulubionego gatunku, ale na pewno najwięcej słucham rocka zza wschodniej granicy. Na co dzień jestem zapalonym graczem i studentem filologii rosyjskiej (aktualnie w trakcie przenosin na inną uczelnię). Uf, na razie chyba tyle wystarczy o mnie. Także powitać!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 236, 237, 238, 239, 240  Następna

Temat: Powitanie (Strona 237 z 240)

Skocz do: