Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Roznica miedzy fantasy a realiami (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faral
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 09-01-2002 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Święte słowa! Niestety, nie wiem jak wy, ale ja mam to nieszczęście żyć w otoczeniu wielu osób dla których "normalny" oznacza "taki jak oni". Po prostu brak mi słów czasami, kiedy ocenia się to co czytam po okładce (jeśli jest na niej gęba czegoś orkopodobnego, to jest to książka satanistyczna etc.) ech, chciałoby się w takich momentach przeskoczyć do Śródziemia...
Powrót do góry

Ithron
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 09-01-2002 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
czym dla przecietnego czlowieka jest Elf Albo Krasnolud.JAk chyba kazdy zauwazyl w dzisiejszych czasach krasnoludy kojarza sie z krasnalami co pieka bulki albo buty naprawiaja.Natomiast Elfy to dal nich ludziki ze skrzdelkami albo jakeis lesne duszki.Przytocze przyklad "Naszych dzemow strzeze elf andros"toz to jest kompletny shit !!! I irytuje mnei to ze ludzie wlasnie maja takie skojarzenia lecz wiem ze nic na to niemoge poradzic.

Trudno się temu dziwić, nie ma bowiem jedynie prawdziwej definicji dotyczącej wyglądu elfa, czy krasnoluda. Ci, którzy nie czytali Tolkiena czerpią swoja wiedzę z "Sierotki Marysi" etc.etc.NIE MA jesynie słusznego wizerunku tych ras. Szok
Powrót do góry

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 09-01-2002 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie ma, bo każdy elfa wyobraża sobie inaczej. Moje idealne wyobrażenie to piękna istota, o włosach o nietypowym kolorze (na przykład zielone lub błekitne), oczach najlepiej czarnych lub jaskrawo zielonych, ma skrzydła i jest obdarzona mocą magiczną.
Każdy ma swoje własne wyobrażenie. I tego nikt nie zmieni. I każdy ma do tego prawo.

...bez szpiczastych uszu to się w ogóle nie obejdzie.
Powrót do góry

zaja
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 09-01-2002 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i tak nareszcie możemy zauważyć ze tak naprawde nie ma różnicy między realiami a fikcją bo kazdy ma inne wyobrażenie na dany temat

*zaja patrzy sie w lustro widzi spiczaste uszy...i krzyczy he he jestem elfem!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Roznica miedzy fantasy a realiami (Strona 4 z 4)

Skocz do: