Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: TTT: Recenzje z sieci (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 19-12-2002 23:35    Temat wpisu: TTT: Recenzje z sieci Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sam jeszcze nie widzialem filmu. Tym bardziej mnie to martwi, że rok temu, mogłem FOTR zobaczyć juz pierwszego dnia wyświetlania.
Tym niemniej, zainteresowanym pierwszymi recenzjami moge polecić stronę Rotten Tomatoes, gdzie jest już (przynajmniej ostatnio było), 114 recenzji autorstwa róznych, amerykańskich krytyków filmowych. Z tej liczby 112 było pozytywnych a 2 negatywne. Wśród tych pierwszych są ultra-entuzjastyczne i bardziej umiarkowane, ale wszystkie podkreślają, że TTT jest filmem nie gorszym of FOTR (no kilku twierdzi, że jest nieco slabszy), a według wielu jest nawet lepszy od pierwszej części. Zresztą przeczytajcie sami. Uśmiech

P.S. Drobna zmiana jest już 118 recenzji z czego 115 pozytywnych i 3 negatywne.
A oto adres strony: www.rottentomatoes.com

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword

Ostatnio zmieniony przez M.L. dnia 20-12-2002 00:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 25-12-2002 20:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=4037&sekcja=recenzja&ri=894
Recenzja pt. "Największe widowisko filmowe świata"
Myślałem, że już Epizod III widzieli, ale to jednak chodzi o TTT Z przymrużeniem oka
Dariusz Janczewski ze Stopklatki napisał(a):
Nie sposób jest tutaj opisać wielowątkowej fabuły „Dwóch Wież”. Film ten jest emocjonalno-wizualnym zjawiskiem, którego przeżycie, przynajmniej w oczach wyżej podpisanego, przewyższa swoim rozmachem największe widowiska filmowe w historii kina (bez przesady).
Pożyjemy, zobaczymy.

Poza tym na stronie http://film.onet.pl/7823,19341,erecenzje.html znalazłem bardzo krótką recenzję. Co prawda autor pisze, że Wargowie mieli jakieś rumaki a Haldira nazywa elfem z zielonej puszczy, ale nic to. Można przeczytać.
Powrót do góry

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 30-12-2002 11:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czy nie sadzicie ze czytanie recenzji przed obejrzeniem filmu narzuca podswiadomie pewne moze nie zdanie i opinie,lecz jekies uczucie ktore w trakcie oglafania filmu maga zwrucic uwage na to co wcale nie jest istotne, lub na to co nie byloby az takie wazne i interesujace konkretnie dla ciebie?
Kazdy ma swoje poglady warto jest przysluchiwac sie do innych, lecz majac juz swoje wyrobione zdanmie. Wynika to z tego ze twoje mysli moga zostac zdeksztaltowane...
Nie wiem ale mnie sie nie spieszy z wyciaganiem wnioskow i ogolnie z ogladaniem TTT. Przeciez im szybciej sie obejrzy tym mniej zostanie do obejrzenia Z przymrużeniem oka. Dluzej bedzie trwac czekanie na Rotka:o).

nowicjusz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 30-12-2002 12:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nairael napisał(a):
A czy nie sadzicie ze czytanie recenzji przed obejrzeniem filmu narzuca podswiadomie pewne moze nie zdanie i opinie,lecz jekies uczucie ktore w trakcie oglafania filmu maga zwrucic uwage na to co wcale nie jest istotne, lub na to co nie byloby az takie wazne i interesujace konkretnie dla ciebie?

Nie!w recenzjach nie szukam drobiazgów, tylko własnie tego, co najbardziej mnie interesuje... A interesują mnie właśnie znaczne zmiany w filmie, na których temat i tak będę zdania że nawet jeśli nie są złe to są całkowicie niepotrzebne i wynikają z przerostu ambicji PJ, a nie drobiazgów, które były niezbędne aby ksiązkę można było zekranizaować!
Powrót do góry

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 02-01-2003 22:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

nowicjusz napisał(a):

Nie!w recenzjach nie szukam drobiazgów, tylko własnie tego, co najbardziej mnie interesuje... A interesują mnie właśnie znaczne zmiany w filmie

Hehe ale przeciez w filmie moga zajsc drobne zmiany i wtedy to beda drobiazgi hehe wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

nowicjusz napisał(a):
wynikają z przerostu ambicji PJ, a nie drobiazgów, które były niezbędne aby ksiązkę można było zekranizaować!

Moze masz troche racji nowicjusz ale sadze ze amibicje ambicjami, ale PJ musial te zmiany wprowadzic, bo LotR w Stanach jest...NIESTETY... ale produkcja masowa...dla grubasnych pojadaczy hamburgerow (strasznie fajne jest to okreslenie Oczko ). Trudno osadzac PJ, kto wie czy on sam wymyslil to wszstko czy zmuszono go do teo (co czesto sie zdarza). Oczywiscie mozna sie sprzeczac ze gdyby byl naprawde wierny i oddany tolkienowi to tego by nigdy nie zrobil, ale pamietajmy ze za oknem brutalnym i amoralny XXI wiek... Dawne wartosci utracone...krotko mowiac "i amar prester aen...". Poza tym kolejne realia: "jak ktos ma dobry pomys to chce miec z niego zyski","Kasa rzadzi" ...etc.etc.etc...

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 02-01-2003 23:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po pierwsze apeluję, by wyrażać opinie po obejrzeniu filmu, bo inne są w tym momencie co najmniej śmieszne, i nie na temat.
nowicjusz napisał(a):
wynikają z przerostu ambicji PJ, a nie drobiazgów, które były niezbędne aby ksiązkę można było zekranizaować!

Rozumiem "nowicjuszu", że osobiście i dobrze znasz PJ-a, jeżeli wyrażasz takie opinie.
nairael napisał(a):
Moze masz troche racji nowicjusz ale sadze ze amibicje ambicjami, ale PJ musial te zmiany wprowadzic, bo LotR w Stanach jest...NIESTETY... ale produkcja masowa...dla grubasnych pojadaczy hamburgerow (strasznie fajne jest to okreslenie Oczko ). Trudno osadzac PJ, kto wie czy on sam wymyslil to wszstko czy zmuszono go do teo (co czesto sie zdarza).

Dlaczego NIESTETY. Należy się cieszyć, że tyle milionow ludzi w USA i na całym świecie tak reaguje na nazwisko Tolkiena, w tym się przejawia jego popularność.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 292

Wysłany: 03-01-2003 00:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo bawią mnie niektóre wygłaszane tutaj krytyczne opinie... i to z kilku powodów:

1) często wygłaszają je ludzie, którzy filmu jeszcze nie widzieli, ale już wiedzą lepiej...
2) często wygłaszają je z jakąś wyczuwalną dumą spowodowaną prawdopodobnie (ale tego mogę się tylko domyślać) tym, że przez to uważają się za lepszych fanów (dziwne, prawda?)
3) z niezrozumiałych dla mnie powodów tropią wszelkie odstępstwa scenariusza filmu od książki (czytaj Pisma), by uczynić z tego zarzut (a to niby dlaczego?)
4) najwidoczniej znają Petera Jacksona osobiście, bo doskonale wiedzą jakie miał intencje i zrobił tak a nie inaczej
5) z upodobaniem przy opisie filmu używają słów: komercja, amerykański, zjadacze hamburgerów itp.

Po tym co napisałem już widzę następne posty zaczynające się od słów: "to już nie można mieć krytycznej opinii", "czy obowiązuje jedynie słuszny pogląd"? Otóż można i nie obowiązuje, ale żeby nie popaść przy tym w śmieszność warto unikać takich uwag jak wyżej.
Film to film, książka to książka. Film nie ma być bezkrytyczną wizualizacją całej książki, ale samodzielnym dziełem, które posługuje się innymi środkami wyrazu... Warto o tym pamiętać.

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 03-01-2003 12:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tom Goold napisał(a):
Film to film, książka to książka. Film nie ma być bezkrytyczną wizualizacją całej książki, ale samodzielnym dziełem, które posługuje się innymi środkami wyrazu... Warto o tym pamiętać.
Masz stuprocentowa racje, Tomie. Ja osobiscie na PiDzeja oburzony nie jestem, bo odwalil kawal dobrej roboty (i tez mnie bawia niektore wypowiedzi ortodoksyjnych fanow Pisma -co widac niekiedy w komentarzach dotyczacych fanfiction w innych dyskusjach Uśmiech Saurona ;D ). Jest jednak jedno istotne "ale". Złośliwy uśmiech Po zmianach w scenariuszu FOTR i (jeszcze istotniejszych) TTT (jak wynika ze spoilera Aragorna_SG) nie powinno sie IMHO nazywac tych filmow "ekranizacja" (bo nie jest to "wierne oddanie historii"), tylko "filmem opartym na". I to by bylo na tyle Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: TTT: Recenzje z sieci (Strona 1 z 2)

Skocz do: